[ALL] Spalanie LPG

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wallece
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:17

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Wallece »

rafik pisze:KrystianNh, jest ok. Jeżdżę na stacje z uśmiechem i bez problemu mówię do pełna lub bez żenady za 50zł. Przejechałem ponad 1,5tys.km. i spalanie na poziomie 7-8L/100km. Muszę się jeszcze wybrać na przegląd zerowy po pierwszym tysiącu km. Ale czasu jakoś nie mam. Dzwoniłem do montera i powiedział, że jak nie ma żadnych zastrzeżeń to mogę podjechać troszkę później. Ale w tym tygodniu chce już to załatwić.
Na ta chwile jestem zadowolony!
Nie powiem, że ceny paliwa mam teraz głęboko w d.. bo jeszcze jeżdżę motocyklem. ;-) Ale już mi to "lata" czy bp kosztuje 5,10, 5,40 czy nawet 6zł. :mrgreen:


jak jeszcze do tego klima włączona to wynik rekordowy :)
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: rafik »

Wallece, mam wersje stella "bida z nędzą"! :-P
Mogę najwyżej włączyć wiatraczek! :mrgreen:
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
Awatar użytkownika
Wallece
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:17

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Wallece »

Ostatni mój przejazd 377 km i zatankowałem 35,66 l gazu :lol: :lol:
jazda w cyklu mieszanym, poza miastem w przedziale 120 - 140 :)
imil

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: imil »

Mam problem ze spalaniem. Na 21 L gazu zrobiłem 140 km :-(, w dodatku podczas jazdy na gazie żre benzynę więc póki co jeżdżę na pb i obserwuję spalanie. Co zrobić aby palił mniej? Czy przełącznik odcinający prąd do pompki paliwa i wyłączanie jej podczas jazdy na gazie to dobry pomysł? W dodatku ukryty to dobre zabezpieczenie (silnik przełącza się na gaz po 2500 rpm więc trzeba odpalać na benzynie), ale kto by chciał ukraść mojego tolka :-P
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Jaguar_master »

imil, ja bym odwiedził gazownika i św. spokój ;) ja osobiscie gazu sie nie dotykam ;d bo nie chce biegac po ulicy jak pochodnia %)
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: tomektak »

Jaguar_master pisze:imil, ja bym odwiedził gazownika i św. spokój ;) ja osobiscie gazu sie nie dotykam ;d bo nie chce biegac po ulicy jak pochodnia %)


..cóż za zaufanie do gazowników - uwierz mi tam też pracują chłopaki nie bardziej łebskie od nas, a czasem (raczej częściej) trafisz na takich mniej łebskich i w dodatku odwalających robotę jak najszybciej... bo złotówki lecą.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: olinek2 »

Co do pochodni, to paliwo jest bardziej niebezpieczne ;)

A gazownicy, to niestety prawda, dlatego jeśli będę zdecydowany na gaz to założę go samemu, bo nie raz już poprawiałem po "fachowcach".

Imil, co tam masz za gaz w aucie ?
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: Tomek »

olinek2 pisze:Co do pochodni, to paliwo jest bardziej niebezpieczne ;)

A gazownicy, to niestety prawda, dlatego jeśli będę zdecydowany na gaz to założę go samemu, bo nie raz już poprawiałem po "fachowcach".

Imil, co tam masz za gaz w aucie ?


Jak sam założysz to nie będziesz miał świadectwa homologacji (wymagane przy wpisie do dowodu), a podejrzewam, że żaden gazownik nic tobie nie podstempluje.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: dude88pl »

wystarczy popytać kto gdzie zakładał gaz i się bez problemu dowiemy który zakład jest godny polecenia a który nie :-)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
imil

[ALL] Spalanie LPG

Post autor: imil »

olinek2 pisze:Imil, co tam masz za gaz w aucie ?

Pierwsza generacja.
Mam kolegę co się zna, ma kompa i programy więc pojadę do niego jak będę miał trochę czasu.
ODPOWIEDZ