[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Gizmo »

mro pisze:wyjmujesz ośkę używając odpowiedniej potrzebnej siły ;) - w zależności jak jest źle....

to najważniejszy fragment, w pewnym momencie zwątpiłem czy to się wogóle zdejmuje, jestem właśnie w stanie walki, ciekawe czy wyrwę te ośki .... :evil:

[ Dodano: 2010-04-27, 14:38 ]
no i wszystko śmiga jak należy :) było zagadek i siłowań ale się udało.
dzięki za wskazówki.

pytanie czy można przekopiować manuala na inne forum ?? celem pomocy innym użytkownikom Seatów??
mro
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: mro »

Mojego proszę bardzo :)
Tylko napisz All rights reserved :) i że to z naszego forum ;)

Ciesze się, że się udało.
Domyślam się, że różnica jest oszałamiająca :D

ps. wydłubałeś o-ringi :) ? Może dla tego nie chciało pójść :) ;)
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Gizmo »

mro pisze:Domyślam się, że różnica jest oszałamiająca :D

masakra, po 1 ruszeniu bałem sie ze wyrwie mi pióra :)

mro pisze:ps. wydłubałeś o-ringi :) ? Może dla tego nie chciało pójść :) ;)

wydłubałem, bez o-ringów tez nie chciało się ruszyć, ale kupka syfu była spora :)


mro pisze:Mojego proszę bardzo :)
Tylko napisz All rights reserved :) i że to z naszego forum ;)

oczywiście. dzięki.
w sumie mógłbym sam napisać, ale tu jest profi a ja fot nie robiłem, poczekam na zgodę kolegi z 1 postu :)
mro
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: mro »

"profi" - :D :D hihi dobre :)

Jak dobrze pójdzie to będzie wkrótce mój manual z wymiany świec i kabli w AKL`u :)
Mam nadzieję, jak się pogoda jutro sprawi :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Sony »

Gizmo pisze:w sumie mógłbym sam napisać, ale tu jest profi a ja fot nie robiłem, poczekam na zgodę kolegi z 1 postu :)
Gizmo niestety Pedritos nie odwiedzał forum już przez dłuuuuugi czas, więc możesz się nie doczekać na jego zgodę.

Tak kurcze wszyscy zachwalacie, że pomaga to ja chyba u siebie też przekonserwuję wsio mimo tego, że dobrze wsio działa ;-)
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Gizmo »

Sony pisze:ak kurcze wszyscy zachwalacie, że pomaga to ja chyba u siebie też przekonserwuję wsio mimo tego, że dobrze wsio działa ;-)

póki działa to będzie lżej wyjąć ośki z tulejek, bo jak się zapieką na amen to dopiero jest jazda, u mnie w imadle przy probie ruchu tak sie metale ponagrzewały ze mam pojaraną skóre na palcach :)

a na zgodę poczekam, ew. pw mu poslę
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Sony »

No to kurde przekonserwuję sobie wycieraczki :-)

a na zgodę poczekam, ew. pw mu poslę
To już lepiej mu maila wyślij ;-)
Awatar użytkownika
Michał86
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:20

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: Michał86 »

u mnie wycieraczki chodzily jak w starym trabancie z tym ze nawet sie zatrzymywaly, bo silnik juz nie wyrabiał tego pociagnac. Kolega napisal ze to robota na okolo godzine a mi ponad godzine zajelo same zdjecie osiek(w kształcie litery L) z tej ,,ramy". Cięzko było je poruszyć dwoma rękoma. Wszystko bylo pordzewiałe, pozapiekane, o tulejach (miedzianych chyba)nie wspominając. W kazdym razie teraz wycieraczki śmigaja jak w nowym aucie. Dzieki za opis, wydrukowałem, bardzo sie przydał :-)
190 więcej nie da rady
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: carol »

metoda jaką polecam gdy któraś strona mechanizmu jest tak zapieczona że nie da się jej ruszyć to podgrzanie tego.

np u mnie nie dało się w ogóle ruszyć, więc jak podgrzałem na zwykłym palniku od kuchenki poszło elegancko, a pozniej juz papierek scierny smarowanko itd
pelash
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 09:05

[1M] Konserwacja i smarowanie mechanizmu wycieraczek

Post autor: pelash »

A czy któryś z was wymieniał ten mechanizm na nowy?? Ja chcę to zrobić, ponieważ rok temu czyściłem już ten mechanizm, a teraz znowu mam ten sam problem. Podejrzewam, że to wina już mocno zużytych wszystkich tych uszczelek i w łatwy sposób wszelkie śmieci i woda dostają się do mechanizmu, dlatego też chcę wymienić na nowy. Jednak mam mały problem, ponieważ w żadnych intercarsach i tego typu sklepach nie mają tego, a w seacie krzyknęli mi 260zł. Znalazłem kilku sprzedawców na allegro oferujących nowy mechanizm w cenie 40-80zł ale czytając komentarze praktycznie u każdego trafia sie jakiś dotyczący tego, że mechanizm dostał luzów albo popsuł się po przejechaniu 100km. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia związane z zakupem tego mechanizmu proszę pisać.
ODPOWIEDZ