[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: piotrek148 »

Bocheck i udało ci się znaleźć przyczynę braku oświetlenia schowka i bagażnika? Bo mam tak samo jak ty.

Sony.... mówisz że każdy Tolek ma kontrolkę otwartego bagażnika? W którym miejscu jest ona na desce rozdzielczej? ;) w wolnej chwili sprawdzę u siebie
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

Nie, nie udało mi się, schowek i bagażnik nadal ciemny, na razie prace zawieszone- sesja. Hmm, u mnie jest kontrolka która wygląda jak otwarte drzwi o ile dobrze pamiętam, ale nie bagażnik...
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Roxon40 »

Prawy górny róg tam jest kontrolka bagażnika.

Obrazek
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
pawelbl
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2010, 12:33

światła mijania

Post autor: pawelbl »

Dzisiaj wieczorem znowu w jedną stronę do sklepu światła działały a jak wracałem już nie.
Ma może ktoś schemat instalacji elektrycznej do 1M albo wie jakie oznaczenie ma przekaźnik świateł (z informacji na tym forum mam oznaczenie R8) jeżeli takie ma oznaczenie to czy jest one widoczne jak się dostane to przekaźników.
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: Bocheck »

To albo mam spaloną żarówkę albo nie mam tej kontrolki... Bagażnik był otwarty przy sprawdzaniu. Halogenów nie włączałem do zdjęcia.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: vwir »

Dzisiaj wieczorem znowu w jedną stronę do sklepu światła działały a jak wracałem już nie.
Ma może ktoś schemat instalacji elektrycznej do 1M albo wie jakie oznaczenie ma przekaźnik świateł (z informacji na tym forum mam oznaczenie R8) jeżeli takie ma oznaczenie to czy jest one widoczne jak się dostane to przekaźników.


Zacznij od wyłącznika. Łatwo go wyciągnąć i łatwo sprawdzić. Wystarczy omomierz, albo nawet zwierać styki wtedy gdy Ci nie działają te światła i zobaczysz, czy zaczynają świecić.
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: kado7 »

Można dokupić same szkło z światła przeciwmgielnego (halogena)?
Załączniki
halogen.JPG
kado7
pawelbl
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2010, 12:33

Brak świateł mijania

Post autor: pawelbl »

Dzisiaj rozebrałem włącznik (wg manuala na forum) i niestety wbrew temu co było tam napisane to te miedziane styki i obudowa plastikowa mogą się stopić (widać na zdjęciu).
Zauważyłem że światła mijania są pod bezpiecznikiem 15A. Nie wiem co mogło być przyczyną stopienia i że nie przepaliły się bezpieczniki.
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: vwir »

Nie masz założonych mocniejszych żarówek? W wyłączniku przepnij się na któryś z nieużywanych styków (na przykład ten od spryskiwaczy reflektorów - o ile ich nie posiadasz).
pawelbl
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2010, 12:33

[1M] Oświetlenie w aucie świeci cały czas!

Post autor: pawelbl »

No właśnie nie wiem, ale zobaczę jak założę bezpieczniki 10 A, może i przepięcie by pomogło ale ten wałek sterujący z wypustkami jest podtopiony a zresztą i tak chyba przekręciłem bolec i teraz mam na odwrót (światła wł/wył.). A zresztą włącznik taki na Alledrogo kosztuje 50 zl chociaż nikt nie chce potwierdzić że pasuje on do 1M (niby do golfa IV, octavii, passata,) a przecież to samo.
ODPOWIEDZ