[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: dziubek6 »

Kuba dzwoniłem do seata i ceny to
łożysko 31zł chyba takie kody 1J0412249
poduszka amortyzatora 73zł 1J0412331C
Cena za jedno i drugie w IC ok.60zł Lemforder
Jak nie takie kody to niech ktoś poprawi
1.9 AHF
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

kuba88w pisze:Podpinam się do pytania dziubek6, ws poduszek amortyzatorów, też mnie to będzie czekać bo na szarpakach wyszło ze są luzy lekkie ale nic na razie nie puka więc się wstrzymuję no ale jak przyjdzie do wymiany będę miał gotowca co kupić ;-)


A mi na szarpakach spec powiedzial, ze gum/lozysk amortyzatorow bez rozebrania nie da sie zdiagnozowac...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

Co do łozysk to sie nie wypowiem ale te poduszki są w krztałcie stożka. Jak podnosimy maske to element znajdujący sie w srodku kielicha ( nie wiem jak to sie zwie, moze ktos powie) ten grzybek powinien przylegać do kielicha, gdy poduchy są zuzyte srodkowa częsc kielicha unosi sie ku górze tak że mozna miedzy kielich a tego grzybka włozyć palucha oraz podczas jazdy są słyszalne głuche stuki na nierównosciach ;-)

[ Dodano: 2011-06-07, 21:18 ]
A tak wgl to mam pytanie.

Czy ktoś kiedyś uzywał poliuretanowych tulei zawieszenia ? Z tego co pamietam z technikum to elastomery są bardziej wytrzymałe oraz nie ulegaja procesowi starzenia tak jak zwykła guma.

Ceną sie to zbytnio nie róźni od gumowych jednak słyszałem ze potrafia pękać wahacze jeżeli załozy sie za twarde tulejki.

Jeżeli ktoś miał z tym kontakt to prosze napisać jakas recenzje jak to sie sprawowalo ale nie w stylu babcia wujka szwagra siostry miała w swoim lanosie tylko coś konkretnego :mrgreen:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

A mi na szarpakach spec powiedzial, ze gum/lozysk amortyzatorow bez rozebrania nie da sie zdiagnozowac...

Zależy od sprzętu, jakim dysponują. Do sprawdzania łożysk mcphersona robi się tak, że podkładasz podnośnik pod wahacze i dzwigasz całe auto do góry. Wtedy wahacze są ustawione tak jak w czasie jazdy, mcphersony są obciążone, sprężyny ściśnięte, ale same koła masz luźno więc możesz nimi skręcać ciągnąc za koło. No i wtedy bardzo ładnie widzisz, czy łożyska mcphersona pracują czy nie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:
A mi na szarpakach spec powiedzial, ze gum/lozysk amortyzatorow bez rozebrania nie da sie zdiagnozowac...

Zależy od sprzętu, jakim dysponują. Do sprawdzania łożysk mcphersona robi się tak, że podkładasz podnośnik pod wahacze i dzwigasz całe auto do góry. Wtedy wahacze są ustawione tak jak w czasie jazdy, mcphersony są obciążone, sprężyny ściśnięte, ale same koła masz luźno więc możesz nimi skręcać ciągnąc za koło. No i wtedy bardzo ładnie widzisz, czy łożyska mcphersona pracują czy nie.


Tak to nie testowali, byly zwykle plyty szarpiace i diagnoza wzrokowa...
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kuba88w »

dziubek6, dzięki za info :-)
szymekgd, gość podniósł maskę i na szarpakach złapał za kielichy i był luz, nawet powiedział mi żebym sobie złapał i włączył szarpaki i rzeczywiście było to wyczuwalne
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: laska1193 »

Koledzy jakiej firmy polecacie łączniki stabilizatora Toledo II??????
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

A czemu chcesz je wymieniać? Jeśli masz wybite gumy to podjedź do ASO i kup same gumy. Nie wiem, czy nie wyjdzie taniej niż zamiennik całego łącznika.
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: laska1193 »

Nie bede sie bawil w zadne gumy.
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rafrut6 »

Nie bede sie bawil w zadne gumy.

Nie wiem po co chcesz wymienić wszystko wystarczy gumy i jezdzi się dalej, dłużej pochodzi ori guma niż nie jeden zamiennik całego łącznika ale wybór należy do ciebie
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
ODPOWIEDZ