[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
barneyoss

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: barneyoss »

Wielkie dzięki, trochę mnie to uspokoiło :-) W wolnej chwili podskocze do fachmena od klim i sie sprawdzi stan czynnika.
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mark_cnk »

Witam
U mnie po zimie przestała działać klima. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czynnik. Okzazało się że jest OK. Później sprwadziłem na krótko spręzarkę i również działa, posprawdzałem wszystkie przewody złączki, poczyściłem je i nadal nic. Wymontowałem także sterownik w celu sprawdzenia czy tam wszystko łączy i żadych śladów wody plam ani zaśniedziałych styków brak. Vag prócz błedu jednego silniczka klapy nawiewu nie pokazuje błędów.
Jednak mimo to nie działa sprężarka ani wentylator po włączeniu klimatyzaji, pokazuje się jedynie śnieżynka i przestrawiają klapy nawiewu. Na sprężarce cały czas jest napięcie 4,9 V. Czy tak powinno być czy ma być 0 V.
Jak ewentualnie sprawdzic sterownik klimy. (ps klimatyzacja to climatronic)
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Bocheck »

A sprawdzałeś najprostszą sprawę: czujnik temperatury? Co prawda nie wiem jak zachowuje się klima jak jest mniej niż 5 stopni, bo auto z klimą mam ponad tydzień, ale chyba tylko tego nie sprawdziłeś jeszcze z rzeczy łatwych i prostych.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: olinek2 »

Parę postów wcześniej wrzucałem schemat układu klimy, tam jeszcze jest to wszystko sprzęgnięte z obwodem sterowania wentylatorów w aucie. Na sprężarkę powinno docierać 12V, wtedy sprzęgło się załącza i sprężarka pompuje.
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mark_cnk »

To że na sprężarkę powinno iść 12v to wiem ale chodzi mi o to że już po włączeniu stacyjki na sprężarce mam 4,9V bez uruchamiania silnika. Czy nie powinno byc 0V?
woynitt
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2010, 10:59

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: woynitt »

Witam,

ostatnio przestała mi chłodzić klimatyzacja (manual) i dzisiaj byłem sprawdzić szczelność oraz nabić nowym olejem i czynnikiem - było go już mało ok. 300g.
Niestety klimatyzacja po tych zabiegach nie chłodzi, w ogóle nie włączą się sprężarka.
Sprawdziłem zasilanie na złączu sprężarki i jest tam 4,9V tak samo jak u kolegi mark_cnk,

Sprawdziłem bezpieczniki wyglądają ok, temperatura zewnętrzna też wyświetla się na zegarach ok.

Przeglądałem posty i znalazłem schemat, który umieścił kolega olinek2, jednak jest do innej wersji silnikowej i klimatyzacji.

Czy macie może schemat do klimy manualnej i silnika 1,6 AKL 100KM ? Byłbym wdzięczny.


Samochód:
Seat Toledo 1M, rok 1999
Silnik: 1,6 8V AKL 100KM
Klima: manual

P.S. Jest to mój drugi post na forum, więc proszę wybaczcie jeśli coś namieszałem.
Pozdrawiam, Wojtek.
Seat Toledo II 1,6 100 KM
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: mark_cnk »

Czy ktoś z forumowiczów (kto ma oczywiście sprawną klimatyzację) mógłby sprawdzić czy na wtyczce od sprężrki ma napięcie przy wyłączonej klimatyzacji?
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: siwy_a1 »

bart_sc tak ma być. Jeśli nawiew skierujesz tylko na przednią szybę, to nie da się włączyć klimy. Nic nie kombinuj, bo przycisk działa prawidłowo ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
Swichu91
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2011, 15:24

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Swichu91 »

Ja mam takie pytanie pytanie. No bo od niedawna zacząłem słyszeć dziwny dźwięk na odpalonym silniku dzisiaj sprawdziłem ze to sprzęgło od klimy. Pojechałem do mechanika on stwierdził ze to jest prawdopodobnie wina łożyska. Tylko ze ten dźwięk słychać jak klima nie działa. Moim zadaniem wpadło tam coś jakieś ziarnko piasku czy coś. Jak mówicie wymieniać sprzęgło czy po prostu je zdjąć wyczyścić i zobaczyć co będzie ? Miał ktoś podobny przypadek ? A i dodam ze to jest climatronic .
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

ja za to slysze dziwny dzwiek przy włączonym climatronicu. tak jakby jakiś kamyk wpadł, stukał i sie obijał. trudno zlokalizowac odgłos, nie wiem czy to z kompresora czy z jakiejs rolki. bez klimy jest cicho. chłodzi dobrze, błedów brak.
ODPOWIEDZ