[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti88
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:28

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: koti88 »

Witam

Dziś zaczęły dochodzić dziwne glosy spod schowka pasażera-takie buczenie. Później zaczęło dziwnie pachnieć - jak w starej piwnicy nie otwieranej od 1563 roku.
Klima nabijana i przegląd czy wszystko oki jakieś 3 tyg temu.

Wywaliło błąd:

Potencjometr w V71-G113 przerwa lub zwarcie do plusa - chyba bedzie do wymiany.

Ale najlepsze jest to że auto po staniu w korku złapało mi temperature 100 stopni a nigdy wcześniej tak się nie działo. Nawet w spore upały dawał radę sam termostat.

Po przeskanowaniu silnika błąd

17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground
P1144 - 35-00 - -

wiadomo przepływka, ale żadnego spadku mocy nie odnotowałem. Po skasowaniu już nie wrócił.

Martwi mnie ta temperatury tym bardziej że nie załącza się wentylator od klimy.

Nie ryzykowałem żeby sprawdzić czy włączy się wentylator chłodnicy w obawie przed przegrzaniem silnika.

Jakieś pomysły?

Właśnie pobawiłem się VAG iem

Temp na blacie 75 stopni
Temp VAG 90 stopni

Obrazek


Temp na blacie 90 stopni
Temp VAG 100 stopni

Obrazek

Wentylator się nie załączył więc nie ryzykowałem i zgasiłem silnik.

Druga sprawa to z tego co gdzieś wyczytałem ta druga temp może różnić się tylko max o 5 stopni. Jak widać u mnie jest inaczej.

Czy przyczyną będzie czujnik temperatury? Jak tak to niech ktoś jak może to wrzuci jakieś foto bądź schemat gdzie on się znajduje.

I czy od tego mógł też zgłupieć climatronic?
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuką jest Customizing
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kado7 »

Zna ktoś może dobrego fachowca od Klimy (elektryki) z Rzeszowa lub okolic :?:
kado7
bart_sc

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bart_sc »

Mam taki problem. Wczoraj chciałem włączyć klimę i jakie moje zdziwienie było gdy nie mogłem wcisnąć przycisku klimatyzacji. Dodam że jest to klima ręczna. Przycisk klimatyzacji wciska się ale powraca do stanu przed wciśnięciem (powinien pozostać lekko wciśnięty i powinna zapalić się dioda). Przycisk tak reaguje jak przycisk zamknięcia obiegu przy ustawionym nawiewie na szybę (czyli nie da się go wcisnąć). Przed tym incydentem wszystko działało jak należy. Moje pierwsze domysły to że coś z przyciskiem się stało. Jak w najprostszy sposób można dostać się do tego przycisku?? Czy możliwe jest że Tolek posiada jakieś zabezpieczenie i w momencie gdy jest mało czynnika nie da się włączyć przyciskiem klimy??
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

Klimatyzacja nie chłodzi, połamane i zaśniedziałe kostki

Post autor: pushq »

Pojawiam się tu z problemem, nie wiem sam już do końca czy z klimatyzacją czy z elektroniką.
Otóż w zeszły wtorek zakładałem gaz, następnie w piątek jadąc w trasę okazało się, że klimatyzacja nie chłodzi. Myślałem więc że trzeba nabić. Pojechałem do warsztatu, klimatyzacja się nabiła, ale dalej nie chłodzi. Mechanik zanurkował pod samochód, po czym stwierdził że najogólniej rzecz biorąc w elektryce panuje burdel, i to będzie problemem. Znalazł jakąś kostkę, która była zaśniedziała i połamana, nigdzie nie wsadzona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiedziałem do czego ona służy, więc znalazłem miejsce, do którego jako tako pasowała (nic to niestety nie dało, podejrzewam że brak tam jest styku, i ogólnie kostka zwalona). Miejsce znajdowało się obok dużego wentylatora chłodnicy.
Obrazek

Znalazł też jakieś niebiesko "pudełko" z elektryką, stwierdził, że z nim też jest coś nie tak, że lata luzem i w ogóle.
Obrazek

Pytanie brzmi tak:
Co zrobić, żeby klimka znowu zaczęła chodzić? Czy problem tkwi w tej kostce?
Co to w ogóle za kostka?
Gdzie taką kostkę dostać?
Czy bez tej kostki duży wentylator chłodnicy będzie działać?
N-Toledo

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: N-Toledo »

ile kosztuje filtr pyłkowy do climy?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

N-Toledo, tak trudno na allegro spojrzeć ?? :)

http://allegro.pl/listing.php/search?bu ... =1&order=p
barneyoss

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: barneyoss »

Dziś przestała mi działać klima w trasie :cry: W poniedziałek miałem wymieniany napinacz paska PK i sprzęgiełko alternatora, bo pękł odlew mocujący tłumik drgań.. Czy możliwe, że to wina mechaniorów, bo cos tam sknocili?? Dodam, że nie załącza się wentylator od klimy-bezpiecznik nr 25 sprawdziłem jest ok. Temat prześledziłem i teraz sie zastanawiam czy możliwe, że nie działa z powodu skończenia się czynnika?? Tylko kwestia czy bez czynnika startuje wentylator :roll:
Fakt, już słabo dmuchało zimnym i lekko śmierdziało.. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

barneyoss, jak ja miałem mało czynnika to płatek śniegu świecił i nawet tak jakby coś tam mi jeszcze chłodziło... Miałem mały wyciek.

Najlepiej jakbyś podjechał do speca od klimy w celu sprawdzenia szczelności itp.
barneyoss

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: barneyoss »

Bez speca od klimy sie nie obejdzie, aby jestem ciekaw czy wentylator klimy startuje jak nie ma czynnika...hmmmmm
Dodam, że nie mam climatronika, a klime manualną.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Niedawno byl podobny temat i wynikalo z niego,ze przy niskim stanie czynnika zawor niskiego cisnienia nie pozwoli na uruchomienie wentylatora.
ODPOWIEDZ