[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

To w autach 2-3y letnich nie ma w serii przewodow w oplocie, producentowi nie zalezy na skroceniu drogi hamowania? ;)
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Wyplosz »

tomektak pisze:
przyspiesza o 0,2s do setki szybciej... ;-)

a co ma przyśpieszenie do hamulców, miałem możliwość przejechać sie przed i po tak że wiem jaka jest różnica a 2 metry to naprawdę jest dużo, komuś może uratować to życie a że nie którzy mają to w du*** to już nic nie poradzę,
a auta 2-3 nie maja takich przewodów przynajmniej nie wszystkie, zależy od wersji to chyba normalne, bo producenci oszczędzają na czym mogą, np. Leon FR 1p nie ma siłownika do otwierania maski przedniej tylko "patyk" bo szkoda było na głupi siłownik, śmiech na sali
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, 14:22 przez Wyplosz, łącznie zmieniany 1 raz.
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Wyplosz pisze:a co ma przyśpieszenie do hamulców, miałem możliwość przejechać sie przed i po tak że wiem jaka jest różnica a 2 metry to naprawdę jest dużo, komuś może uratować to życie a że nie którzy mają to w d**** to już nic nie poradzę,


Piszemy o hamowaniu przy jezdzie zgodnej z obowiazujacymi przepisami? ;)
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Wyplosz »

szymekgd pisze:

Piszemy o hamowaniu przy jezdzie zgodnej z obowiazujacymi przepisami? ;)

no nie do końca a kto w polsce jeździ przepisowo ??
ale mimo wszystko dobre hamulce w samochodzie są potrzebne jeszcze jak sie duzo jeździ to nawet dla swojego bezpieczeństwa sie przydają żeby nie zatrzymać się u kogoś na zderzaku. jak ktoś nie chce to ja nikogo nie namawiam, mówię tylko jaka jest różnica.
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

Na hamulcach i oponach nie ma co oszczędzać bo od tego w dużej mierze zależy nasze życie i życie innych uczestników ruchu. Pewnie ze takie przewody to wydatek ale jak ktoś ma troszkę wolnych środków to warto coś takiego zakupić a jak nie przewody to porządne tarcze i klocki no i oponki oczywiście :-)
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: tomektak »

no to ja poproszę o wykład jakim cudem wymiana przewodów zmieni Ci długość drogi hamowania - no toż to poprostu mi ręce opadają jak czytam takie brednie...
Jeszcze może napiszesz, że masz felgi o podwyższonym poziomie mocy, a po woskowaniu nadwozia polecisz szybciej o 20km/h pod wiatr... Ludziska!!! Chyba słońce mocno grzeje i się łatwo denerwuję...

Ehhh.... aż mi okulary zaszły ;-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

O kolego zmieni ale na rozgrzanych hamulcach. Guma pod wpływem wysokiej temperatury zmienia swoje właściwości (przewody po wciśnięciu pedału hamulca nie są wstanie utrzymać swojej pierwotnej średnicy) a co za tym idzie siła nacisku płynu na tłoczek się zmienia (jest mniejsza) Przewód w oplocie zapobiega temu zjawisku. Takie są fakty i tyle :-)
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: tomektak »

... i to zminiejszy drogą hamowania o 5%? No chyba na torze albo w górach przy sporym zjeździe...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Moze pompa "rozszerzy" przewody, ale nie sadze, ze da wieksze cisnienie na tloczek..
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Wyplosz »

W czasie hamowania stare przewody „ciśnieniowe" nie przekazują całej energii z klamki na klocki, ale zużywają część energii na puchnięcie, rozszerzanie swojego obwodu,a co za tym idzie gorsze hamowanie.Jak nie chcesz to nie zakładaj, ja czuje różnicę i założę. poszukaj na necie, wystarczy w google wpisać co ludzie piszą, jakie opinie po zmianie, nie będę się z Tobą kłócił bo jesteś uparty i nie dasz nic przegadać to nie Twoja sprawa. Tyle ode mnie.
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
ODPOWIEDZ