[ALL] Skrzynia biegów

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
profesor1988
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011, 00:26

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: profesor1988 »

Witam !
A czy miał już ktoś tak że mu luz ciężko chodził nie mówię że aż tak ciężko żeby nie dało się biegu włączyć ale czuć opór :-(. co prawda mam do wymiany najprawdopodobniej tarczę sprzędła bo strasznie wysoko bierze (no chyba że jestem w błędzie) mam też zamiar zaglądnąc do oleju w skrzyni i w razie w wymienić ale czy to pomoże
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Sony »

profesor1988 jak wymienisz olej to się przekonasz ;) Nikt wróżką nie jest :P
Awatar użytkownika
virus117
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2011, 21:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: virus117 »

tzn że czujesz opór chcąc włożyć jakiś bieg ?
Jeśli tak to raczej pewne że sprzęgło do wymiany , u mnie było tak że najpierw chodziło ciężko a później już całkiem biegi nie wchodziły.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

Odpowietrz sprzeglo, moze zacznie lepiej brac.
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: servicemen »

Na początek wymień łączniki cięgien zmiany biegów, jeden krótki i dwa długie.
profesor1988
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011, 00:26

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: profesor1988 »

virus117 pisze:tzn że czujesz opór chcąc włożyć jakiś bieg ?
Jeśli tak to raczej pewne że sprzęgło do wymiany , u mnie było tak że najpierw chodziło ciężko a później już całkiem biegi nie wchodziły.


no właśnie biegi wchodzą lekko tylko tak jak wcześniej mówiłem luz ciężko chodzi i od czasu do czasu czuć na drążku takie dziwne przeskoki

[ Dodano: 2011-04-27, 23:30 ]
szymekgd pisze:Odpowietrz sprzeglo, moze zacznie lepiej brac.


o tym kurcze nie pomyślałem dzięki za podpowiedź

[ Dodano: 2011-04-27, 23:31 ]
servicemen pisze:Na początek wymień łączniki cięgien zmiany biegów, jeden krótki i dwa długie.


[ Dodano: 2011-04-27, 23:32 ]
a masz może jakieś foty tych łączników bo nie bardzo kojarzę jak one wyglądają
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Stukanie w lewarku zmiany biegów

Post autor: spec »

Koledzy mam taki głupi problem. Na 4 biegu coś mi brzęczy przy lewarku zmiany biegów. Strasznie mnie to denerwuje. Rozebrałem zaglądnąłem i wszystko jest tak jak ma być. Na innych biegach cisza. Co tam się mogło poluzować? Może miał ktoś podobny przypadek?
Awatar użytkownika
Kenet
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2011, 18:52

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Kenet »

Panie i panowie mam następujący problem. Ostatnio jechałem w mega korku, nawachlowałem się lewarkiem 1 - 2 za wszystkie czasy ale wszystko było ok do momentu gdy jadąc na drugim biegu dodałem gazu i bieg wyskoczył. Zazgrzytało przez ułamek sekundy, po czym włożyłem 2kę normalnie i znów wyskoczyła. Teraz trochę ciężej wchodzi 1ka i 5ka, a dwójka wyskakuje. 3ka i 4ka oraz wsteczny chodzą normlanie, tak jak zawsze, natomiast wkładając 1ke i 2kę mam wrażenie jakby biegi wskakiwały trochę bardziej na lewo od dotychczasowych położeń lewarka. 2ka wypada po dodaniu gazu natomiast jak przytrzymam ręką lewarek to jest ok, nic nie zgrzyta i nie hałasuje. Skrzynia jak i silnik są suchutkie, oleju w skrzyni na pewno jest ile trzeba, był wymieniany we wześniu 2010.

Obejrzałem mechanizm wybieraka przy skrzyni tam gdzie dochodzą cięgna ale nic szczególnego nie wypatrzyłem. Czy istnieje jakaś możliwość regulacji tego mechanizmu?
ObrazekObrazek

Dodam, że poprzedni właściciel wymieniał we wrześniu te linki bo też miał problem z drugim biegiem, który musiał przytrzymać ręką. Ale dzwoniłem do znajomego, który naprawia auta VAG i twierdzi, że jest możliwość regulacji tych cięgien. Jak to zrobić? Czy raczej szykować się na grubsze wydatki? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: szymekgd »

Jest mozliwosc regulacji, ale pomaga gdy jest problem z wrzuceniem 1, 2 (wchodza ciezko lub wchodzi 3 i 4) i wstecznego..
Awatar użytkownika
Kenet
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2011, 18:52

[ALL] Skrzynia biegów

Post autor: Kenet »

Ok, a jak w takim razie wykonać taką regulację? Patrzyłem sam naprawiam ( bora/golf 4 ), ale tam ten mechanizm trochę inaczej wygląda i jest to dość prosty zabieg. A tutaj w toledo nie widziałem za co się zabrać. Może pomoże, jak nie to warsztat.
ODPOWIEDZ