Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Tematy ogólno-techniczne
damianelli212
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2009, 02:41
Kontakt:

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: damianelli212 »

witam mam pewien problem uszkodziła mi się wkładka zamka w moim tolku od kierowcy:( wkładając kluczyk on obraca mi się o 360 stopni i dopiero w niektórych momentach mogę jakimś cudem zamknąć i otworzyć drzwi.... poszukuje pomocy jak wyciągnąć ta nieszczęsna wkładkę zamka oraz czy ta wkładka jest rozbieralna abym mógł wymienić sam mechanizm z zapadkami a nie cały zamek z nowym kluczykiem , bo słyszałem ze właśnie tak się robi aby nie zmieniać kluczyka...POMOCY!!!!! a i jeżeli jest już gdzieś taki temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć :/
Ostatnio zmieniony 14 maja 2010, 22:49 przez damianelli212, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: koti »

Opcja SZUKAJ nie gryzie
http://free.of.pl/g/gajdar/drzwi.htm
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
damianelli212
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2009, 02:41
Kontakt:

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: damianelli212 »

o kurcze to tylko jedna śruba bardzo bardzo dziękuje :-) a nie wie pan czy ta wkładka jest rozbieralna??
Franek8
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2009, 12:27

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: Franek8 »

Tak, wkladke mozna rozebrac
damianelli212
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2009, 02:41
Kontakt:

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: damianelli212 »

oo no to super fajnie słyszeć dobre wiadomości hehe pzdr:)
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: ww200 »

Mało tego,to przy odrobinie zdolności manualnych każdą wkładkę można przerobić do oryginalnego kluczyka.Wiem co mówię bo naprawiłem swoją wkładkę po próbie włamania,dodatkowo dostałem 3 inne które przerobiłem do swojego kluczyka :)
damianelli212
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2009, 02:41
Kontakt:

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: damianelli212 »

eee to za***iscie bo ja juz sie zaczolem martic bo mi od wkladki peklo takie zabezpieczenie od zmiany temperatur a jeszcze umyli mi samochod i zamarzla woda i peklo poprostu i musze ta wkladke zmienic:)
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

Wkłądka do zamka

Post autor: jabol_ek »

Witam, reanimuje troszkę temat. Mam pytanie czy orientuje się ktoś czy w woj. opolskim jest jakiś magik co dopasuje wkładkę do kluczyka ?? Mam taki kłopot że z obu stron nie idzie otworzyć samochodu kluczykiem. Od strony kierowcy w miejscu na kluczyk jest zaślepka a z drugiej strony po włożeniu kluczyka nie da się go nawet przekręcić (jakiś baran próbował sie wrąbać) . Macie może namiary na Allegro albo na jakiejś innej stronie jaką wkładkę musiał bym kupić. Proszę o pomoc pozdrawiam

I jeszcze jedno pytanie, czy wkładki od zamka będą pasować z każdego Toledo II bez względu na silnik benzyna/diesel ??
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: Kitaj »

Na drugie pyt odpowiem ci tak ;-) Głowy nie daje ale jest z wygladu to samo tylko rózni sie zatrzaskami wewnątrz :-)
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

Kolejny Problem

Post autor: jabol_ek »

Kitaj pisze:Na drugie pyt odpowiem ci tak ;-) Głowy nie daje ale jest z wygladu to samo tylko rózni sie zatrzaskami wewnątrz :-)


W takim razie nie będę sam kombinował. Dzięki koledze z forum " ADIWWL " mam namiary na firmę która u niego robiła zamek HEDMET a że akurat będę w przyszłym tygodniu w Mysłowicach to podjadę i zapytam co i jak :). Wcześniej jeszcze zadzwonię i zapowiem się to może naprawią mi to na miejscu.

[ Dodano: 2011-05-04, 20:13 ]
Drążąc dalej temat :) Zadzwoniłem dzisiaj do tej firmy ale gość powiedział że ma wkładki do Skody Octawi ale o ile dobrze pamięta to niby będą pasowały (ale nie był pewien w 100% co do długości wkładek). Za wymianę całej wkładki chce 150 zł za reanimację istniejącego 60 zł a ja w między czasie znalazłem taką o to aukcje Wkładki za 50 zł mogę mieć wkładeczkę a za 100 nawet dwie. Tylko zasadnicze pytanie do kogoś kto się tym bawił czy mając jakieś zdolności manualne czy dam radę sam dostosować zapadki do własnego klucza, czy taką wkładkę ciężko rozebrać i ostatnie pytanie czy kupując wkładkę kupuje ją z tą otoczką np. w kolorze srebrnym czy mogę sobie przełożyć ze swojej wkłądki :mrgreen: Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-05, 01:58 ]
Dla tych co mają ten sam problem co ja :mrgreen: Temat zapożyczony od kolegów z innego forum ale zasada działania wkładki będzie na pewno taka sama . Na kilku pierwszych stronach jest opisane jak wyczyścić wkładkę , jak dopasować do kluczyka itp.. Mam nadzieje że komuś się przyda demontaż/naprawa wkładki
ODPOWIEDZ