Zerwany gwint w misce olejowej w miejscu wkrecania korka

Tematy ogólno-techniczne
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Zerwany gwint w misce olejowej w miejscu wkrecania korka

Post autor: Tomek »

a co tam zostać - wióry metalowe czy nakrętki jakieś?
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Zerwany gwint w misce olejowej w miejscu wkrecania korka

Post autor: rysiekkk1 »

Mowa o wiórach :-) Ja wymieniając kupuję bańkę 5l i wchodzi mi około 4l oleju. A, że mi odpukać nic nie bierze to przed kolejna wymianą po spuszczeniu starego oleju wlewam pozostałą litrę ze starej bańki i czekam aż spłynie i dopiero taki przepłukany silniczek zalewam olejem z nowej bańki, w której pozostanie litr oleju na kolejne płukanie przed następna zmianą :->
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Zerwany gwint w misce olejowej w miejscu wkrecania korka

Post autor: Tomek »

rysiekkk1 pisze:Mowa o wiórach :-) Ja wymieniając kupuję bańkę 5l i wchodzi mi około 4l oleju. A, że mi odpukać nic nie bierze to przed kolejna wymianą po spuszczeniu starego oleju wlewam pozostałą litrę ze starej bańki i czekam aż spłynie i dopiero taki przepłukany silniczek zalewam olejem z nowej bańki, w której pozostanie litr oleju na kolejne płukanie przed następna zmianą :->


Nie no każdy robi jak chce ,ale jaki to ma sens???/ chyba że naprawdę musisz płukać bo wypadają tobie jakieś wiórki metalowe.
Kondzioo
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2009, 21:50

Zerwany gwint w misce olejowej w miejscu wkrecania korka

Post autor: Kondzioo »

Ja już jestem po zabiegu choć ciężko było znaleźć kogoś kompetentnego kto by się tego podjął ale w renomowanym warsztacie seata bez problemu koszt gwintowania i nowego korka plus robocizna to 120zł
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Urwany gwint.

Post autor: Szczepan »

Witam.
Nie wiedziałem w jaki dział to wpisać wiec pisze tutaj bo podczas wymiany oleju postanowiłem wymienić również miskę olejową ponieważ zerwany był gwint w niej.
Podczas przykręcania miski w miejscu gdzie jest skrzynia biegów koło koła dwu masowego przykręca się dwie śrubki od tej miski do otworów z gwintem które wtopione są w plastik a reszta czyli 18 sztuk w blok silnika. I właśnie jedna śrubka krzywo się wkręciła w ten plastik i pękł po odpaleni auta zaczął lecieć olej :-( jak ta część się nazywa?

Już znalazłem zadzwoniłem do serwisu i miły gość przysłał mi na e-maila screena z programu Etka z silnikiem i zlokalizowałem tą część:
Uszczelniacz wału korbowego nr części 06A103171A oryginał 220 zł zamiennik 105 zł.
Najgorsze że trzeba wyciągać skrzynie biegów żeby go wymienić :(
Pozdrawiam.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
ODPOWIEDZ