[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: wierny62 »

Regi83 pisze:wilczek__85, jaki koszt takiej zabawy :?: ja niestety jestem z tych co musi im wystarczyć elektryka i szyber :mrgreen: opłaca się w to bawić :?:



ponawiam koledzy pytanie kolegi wyżej !!!, jakie są ewentualnie minusy zmiany takiej klimy z manualnej ? jest na śląsku jakiś warsztat/mechanik , który by się podjął takiego zabiegu ? i jakie koszta to jest najważniejsze , pozdro
wilczek__85
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2009, 15:22

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: wilczek__85 »

Witam. Po długim czasie nie obecności.

W wolnej chwili przygotuje pełną specyfikacje co należy wykonać by klima działał

A co do kosztów to w moim przypadku założenie climatronika to ok. 2500 zł
Komplet części, plus 500 zamontowanie łapy do kompresota - trzeba ściągać rozrząd gdyż na tej łapie jest założona pompa paliwa, koszty nabicia - 2 razy podchodziłem do tematu - ok 300 zł .

Polecam zakup orginalnych uszczelek do przewodów klimy - koszty w granicach max 2 za szt.

suma wszystkich kosztów ok 3300zł


dla komfortu z jazdy warto wydać tyle kasy. Wypad do bułgarii :)

W razie potrzeby służę pomocą- email
Pozdrawiam
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: guciek91 »

Witam kolegów, ma ktoś może ten załącznik i mogły go wrzucić na jakiś serwer? Byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: WOLF69 »

guciek91, poczytaj dokladnie temat i wszystko znajdziesz. Zacznij od samego poczatku.
CZYTAC,CZYTAC,CZYTAC I JESZCZE RAZ CZYTAC. Polecam to kazdemu.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: guciek91 »

Sorki przegapiłem linka z 1 posta próbowałem te z rapida ale już nie działały, ale tak jak pisałeś w 1 poście jest aktywny link. Dzięki i sorka za zamieszanie.
donki10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:31

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: donki10 »

Witam.
Czy jest możliwość założenia zwykłej klimatyzacji do TOLEDO 1M który fabrycznie nie ma klimy ?
Nie chodzi mi o climatronic , tylko tą zwykłą :)
Bo wczoraj po trasie 200km odechciało się kompletnie jezdzić - nie da się wytrzymać w aucie :P
Jeśli tak to jaki mniej więcej koszt , oraz czy dużo roboty ?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: jakub_bb »

donki10, wszystko się da, nawet climatronic się da założyć tylko kwestia kasy. Nie mam pojęcia ile by wszystko kosztowało, ale domyślam się, że taniej jest sprzedać auto i kupić egzemplarz który będzie posiadał klamotyzację ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: vwir »

Komplet gratów do Golfa III wyniósł ok. 1tys (na szrocie). Do tego dochodzi koszt nabicia/sprawdzenia szczelności. Komplet dla Golfa IV (który w dużej mierze można wykorzystać w tolku 1M) nie powinien być droższy, bo dużo więcej było golfów IV/tolków/leonów/octavii z klimą. Roboty jest naprawdę sporo, bo cała deska rozdzielcza do rozbiórki.
donki10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:31

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: donki10 »

vwir pisze:Komplet gratów do Golfa III wyniósł ok. 1tys (na szrocie). Do tego dochodzi koszt nabicia/sprawdzenia szczelności. Komplet dla Golfa IV (który w dużej mierze można wykorzystać w tolku 1M) nie powinien być droższy, bo dużo więcej było golfów IV/tolków/leonów/octavii z klimą. Roboty jest naprawdę sporo, bo cała deska rozdzielcza do rozbiórki.


Czyli dało by radę przełożyć klime z OCTAVI I do Toledo 1M ?
Bez dokupywania żadnych dodatkowych części ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Założenie klimatyzacji Climatronic

Post autor: vwir »

Domyślam się, że spręzarka, chłodnica klimatyzacji, chłodnica silnika i węże powinny podejść. Sprawdź w etce. Różnice możesz mieć we wzmocnieniu czołowym, nie wiem też jak jest z nagrzewnicą. Inny pewnie będzie panel sterowania klimatyzacji.
ODPOWIEDZ