[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
spihi
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:07

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: spihi »

no ja mam nadzieje ze zabiora Ci dowód rej. Jak mozna byc tak ... nie madrym aby w zwykle lampy nie soczewki wstawic xenony!!!robie ok 1000 km tygodniowo i jak widze takiego debila ( moje zdanie ) z przeciwka to wartalo by wyjsc i wepchac mu te palniki nie powiem gdzie ! co skusilo Cie to ze tanie . Chlopie jak chcesz xenony to kup caly kpl a nie wstawiaj HIDow do normalnych lamp bez soczewek a jak Cie nie stac ni nie utrudniaj zycia ( i tak ciezkiego na polski drogach ) innym !!!!!!!!!
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: tony »

Czytaj uważnie - chyba napisał, że zrobi test i jak będą walić po oczach to zdemontuje. Luzik :-D
Ps. Znam kolegę osobiście i nie jest debilem
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: sz.p.bartek »

spihi pisze:no ja mam nadzieje ze zabiora Ci dowód rej. Jak mozna byc tak ... nie madrym aby w zwykle lampy nie soczewki wstawic xenony!!!robie ok 1000 km tygodniowo i jak widze takiego debila ( moje zdanie ) z przeciwka to wartalo by wyjsc i wepchac mu te palniki nie powiem gdzie ! co skusilo Cie to ze tanie . Chlopie jak chcesz xenony to kup caly kpl a nie wstawiaj HIDow do normalnych lamp bez soczewek a jak Cie nie stac ni nie utrudniaj zycia ( i tak ciezkiego na polski drogach ) innym !!!!!!!!!


A ja jednak mam nadzieje że nie zabiorą mi dowodu rej. ;-)
Teraz po pierwsze, czytaj uważnie moje wcześniejsze posty, a nie odgrywaj się na mnie że jacyś "debile" świecą Ci HID-ami po oczach.
Po drugie, pokaż mi lampy do ToledoII/Leona przystosowane do ksenonów.
Po trzecie jak chcesz być taki "Pan dokładniś" to spróbuj zamontować czujniki i silniczki samopoziomujące.
Po czwarte ten zestaw nie jest idealny ale zbiera bardzo dobre opinie jeśli chodzi o odcięcie oraz oślepianie kierowców z naprzeciwka (mówie tu o diagnostach z OSKP).

P.S. Wczoraj jechałem innym samochodem naprzeciwko mojego i naprawde światło nie oślepiało mnie ( jestem na tym pkt wyczulony). Jeżeli ktoś mi mrugnie długimi albo powie na CB że oślepiam, to wywalam to.

To tyle ode mnie i daruj sobie wywody o soczewkach itp bo zanim kupiłem HID-y to długo sie tym interesowałem i analizowałem.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
spihi
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:07

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: spihi »

wiec wracajac do tematu

nie spotkalem na drodze samochodu bez soczewek z hidami ktory nie oslepial !!!!!

jesli chodzi o samopoziomowanie to akurat to jest pic na wode przynajmniej w starszych autach

co nie ma soczewek do toledo II czy Cie nie stac ????

na szczescie glosno juz o tym jest i mam nadzieje ze policja wezmioe sie za to.

powiem jedno , jezdze tez BMW 528 z 97 r i zwazywszy na to ze duzo jezdze nocami zainwestowalem w lampy od xenonow i w xenony a nie w hidy pomimo tego ze byly soczewki !!!!!bo wiem jaka jest roznica . jesli Ci dowodu nie zoabiora t sie martw bo jak trafiosz ( nie zycze ) na dzwona czolowego to bedzie Twoja wina
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: sz.p.bartek »

spihi pisze:nie spotkalem na drodze samochodu bez soczewek z hidami ktory nie oslepial !!!!!


Zatem zapraszam do mnie

spihi pisze:jesli chodzi o samopoziomowanie to akurat to jest pic na wode przynajmniej w starszych autach


a to bardzo ciekawe, jak ustawisz tam światła przy zmiennym obciążeniu samochodu?

spihi pisze:co nie ma soczewek do toledo II czy Cie nie stac ????


są soczewki (kontrowersyjnej jakości ale są), ale napisałem "lampy przystosowane do ksenonów" Czy mnie stać czy nie, to moja sprawa.

spihi pisze:powiem jedno , jezdze tez BMW 528 z 97 r i zwazywszy na to ze duzo jezdze nocami zainwestowalem w lampy od xenonow i w xenony a nie w hidy pomimo tego ze byly soczewki !!!!!


gdyby tylko seat wypuścił ToledoII na ori ksenonach...

P.S. używanie na forach "!!!!! " oznacza krzyczenie, a my tu na spokojnie piszemy

Pozdrawiam
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Andrev3

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Andrev3 »

sz.p.bartek, ma rację. Jest to dyskusja i każdy ma prowo swoje zdanie na pisać ale nie wykrzyczeć. Forum jest po to żeby się dzielić doświadczeniami w poszczególnych sprawach.
sz.p.bartek, moje zdanie na temat HID-ów znasz.
Sam sie powoli przymierzam do Tolka II więc bacznie obserwuje wasze forum :)
Pozdro
bono
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2008, 20:18

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: bono »

spihi pisze:nie spotkalem na drodze samochodu bez soczewek z hidami ktory nie oslepial !!!!!

to zapraszam do mnie, jeżeli moje HID (te same co ma sz.p.bartek) cie oślepią obiecuję, że wyjmę je przy tobie i zgniotę nogą .
Widziałeś te światła na żywo ?? Jeżeli nie to sorry, ale nie krytykuj. Sam byłem wielkim przeciwnikiem tego typu rozwiązania. Dodam, że sprawdzałem różne żarniki u siebie i za 600 PLN, za 500 PLN itd..... Wszystkie po montażu od razu leciały do zwrotu bo nie dało na nich się ustawić odcinki. Światło świeciło gdzie chciało. Te kupiłem grupowo z LCT i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne jak na tą kasę. Diagnosta do którego podjechałem ustawić / sprawdzić jak to świeci powiedział, że są to najlepsze żarniki jakie przyszło mu ustawiać. (nie mówię tu o oryginałach). Powiedział, że nie jest to ideał, ale oślepiania żadnego nie będzie !! Co do miśków to każdy jest tego świadom i bierze na siebie takie ryzyko ;-)
BTW bardziej mnie wqur... ludzie co zwykłych żarówek nie potrafią zamontować i walą po gałach równo .

Czemu też to założyłem, bo szlag mnie trafiał jak co 6 miesięcy musiałem kupować nowe żarówki. Wszystkie te Xtreem, Night guide itd max tyle mi wytrzymały .

sz.p.bartek pisze:Po trzecie jak chcesz być taki "Pan dokładniś" to spróbuj zamontować czujniki i silniczki samopoziomujące.

hej z tym nie ma problemu u nas w LCT takie coś w Leonie ma dudekv i śmiga to zejebiście ;-)
Obrazek
Pozdrawiam
Bono
[S] Zwrotnice/zaciski/tarcze 280mm L+P
[S] Sprezyny Leon 1M TDI seria - komplet
[S] Amortyzatory Leon 1M TDI seria
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: TOMMI »

Zgadzam sie z bono, testowałem rózne wynalazki i bardzo ciezko jest znalezc zarniki dobrze osadzone w mocowaniu pod H7. Wiekszosc z nich jest krzywo wklejone w tym plastiku i stad pojawiaja sie problemy z ustawieniem.
Widac, ze te co zamowili chlopaki z LCT sa ok i producent sie postarał i zrobił osadzenie dokładnie. Zobaczymy jak te malutkie przetwornice beda sie sprawowały.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: gurszczak »

TOMMI pisze:ze te co zamowili chlopaki z LCT sa ok i producent sie postarał


A mozecie dokladnie napisać jaki to jest model tego HIDa ? i jaka byla cena.



Juz znalazłem cena 200zł :) namiar na gościa od którego byly kupowane:

XENONY CZĘSTOCHOWA

508 378 581


Na allegro jego aukcje: ALLEGRO
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
AngelDriver

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: AngelDriver »

Zauwazylam ze jak inni widza auto na xenonkach to zjezdzaja :) tez chciala bym zeby z powodu ladnych czystych swiatel mi ustepowali drogi jak szybciej jade... wiec zastanawialam sie nad xenonami. Duzo osob jezdzi na tych bez regulacji i spryskiwaczy i jakos zyja. Sadze ze ja jako kobietka tez nie miala bym z tym duzych problemow. Bede sie tlumaczyc jak mnie zlapia...

a wiec nadal sie zastanawiam czytajac wasze wypowiedzi i tu nasuwa mi sie pytanie ...
Czy te zarowki Philpsa night cos tam podobnie swieca tak czysto przejzysto??
ODPOWIEDZ