[1M] Włączenie przednich halogenów

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
darex1987
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:00

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: darex1987 »

witam, chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob wlacza sie halogeny w toledo II, a dokladniej to chodzi mi o to czy jak ma sie przelacznik dwu stopniowy (ja mam jedno-tyl) czy trzeba wlaczyc najpierw swiatla mijania tak jak to u mnie czy wystarczy wlaczyc pozycje a wtedy bedzie sie dalo wlaczyc halogeny przod, poniewaz zainstalowalem u siebie halogeny z przodu i mysle czy kupowac przelacznik swiatel 2 stopniowy czy dac sobie spokoj i podlaczyc pod normalny wlacznik? pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 09:21 przez darex1987, łącznie zmieniany 2 razy.
wojtas1103
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:01

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: wojtas1103 »

halogeny z przody da się włączyć po włączeniu świateł pozycyjnych. A co do przełącznika to wydaje mi się, że to zależy od twojej inwencji. Według mnie mniej zachodu ze zwykłym włącznikiem, o ile masz pomysł gdzie go zamontować. :)
darex1987
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:00

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: darex1987 »

tak ale ja lubie miec wszystko na swoim miejscu :) kolega mi odlaczyl narazie tylne a podpial pod przelacznik do swiatel przednie i jezeli da sie wlaczyc po zapaleniu swiatel pozycyjnych to cieszy mnie to bardzo :) dziekuje za odpowiedz, tylko teraz pytanie czy z anglika szukac czy lepiej z normalnej strony szukac? jak myslisz ? bo z anglika to 50zl bym mial a z normalnego to trzeba z 200zl wydac , z zewn roznia sie tylko tym ze pokretlo jest z drugiej strony
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: Roxon40 »

Jeśli chcesz mieć wszystko na swoim miejscu to musisz mieć przełącznik na światła z halogenami przód - tył. Włączasz wtedy światła pozycyjne i wtedy możesz już też włączyć halogeny najpierw przód i potem tył wyciągając pokrętło do siebie.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
darex1987
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:00

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: darex1987 »

ok, dzieki :) bo myslalem ze trzeba najpierw mijania dopiero potem halogeny ale jak pozycje to spoko :) bo slyszalem ze mozna jezdzic na halogenach jak sa wlaczone tylko pozycje a inaczej na mijania wlaczyc halogeny to mandat, ciekawe ile w tym prawdy...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: vwir »

Ale bzdura... W ten sposób ryzykujesz 2 mandaty: Za używanie świateł przeciwmgielnych przy dobrej przejrzystości powietrza i dodatkowo brak włączonych świateł mijania/do jazdy dziennej. Tak jak piszesz możnaby robić gdybyś miał nie halogeny tylko światła do jazdy dziennej (z odpowiednią homologacją). A tak pewnie nie masz.
Z innej beczki - pewnie jeśli nie poprawisz tematu to zaraz poleci do kosza, więc warto zerknąc w regulamin.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: Sony »

darex1987

1. Przeczytaj regulamin i zastosuj się do wszystkich jego punktów! :evil:
2. Popraw temat zgodnie z tym -> viewtopic.php?t=2372
3. Założyłeś temat nie w tym dziale, więc przenoszę.

Czas operacyjny na dostosowanie się do powyższych zaleceń do poniedziałku wieczorem, inaczej warn a temat do kosza.
darex1987
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:00

[1M] Włączenie przednich halogenów

Post autor: darex1987 »

jestem tutaj nowy i moze dlatego , sory i dzieki za podpowiedzi :)

[ Dodano: 2011-04-24, 09:22 ]
[quote="vwir"]Ale bzdura... W ten sposób ryzykujesz 2 mandaty: Za używanie świateł przeciwmgielnych przy dobrej przejrzystości powietrza i dodatkowo brak włączonych świateł mijania/do jazdy dziennej.

to ja juz nie wiem , jedni mowia ze mozna jezdzic na postojowych, inni ze nie mozna... pogubilem sie
ODPOWIEDZ