zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Sony »

bart111, ja mam seryjny zawias i noszę się z zamiarem zmiany osłony pod silnikiem na metalową/aluminiową... To kiepski pomysł tylko przy niższym zawiasie czy przy serii również ? O jakich szkodach piszesz, więcej info poproszę ;)
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: bart111 »

Sony pisze:bart111, ja mam seryjny zawias i noszę się z zamiarem zmiany osłony pod silnikiem na metalową/aluminiową... To kiepski pomysł tylko przy niższym zawiasie czy przy serii również ? O jakich szkodach piszesz, więcej info poproszę ;)


Sony pod tym adresem masz opis plusów i minusów:
http://www.tuningteam.tarnow.pl/viewtop ... 627e27c1a9
Tak jak piszą kolesie - alu płyta jest miękka i łatwo się gnie, nawet po lekkim zahaczeniu. Jak już się wygnie to potrafi uszkodzić miskę poważniej niż jakby micha nie była niczym chroniona. Dodatkowo po silniejszym uderzeniu potrafi się zerwać i uszkodzić dodatkowo inne sąsiadujące elementy (to jest najpoważniejszy minus). Można zamocować płytę stalową ale to już wiąże się z dużo większym ciężarem i tego raczej bym nie polecał. Na tej stronie koleś pisze też o dodatkowych sankach chroniących i to jest lepsze rozwiązanie w porównaniu z alu płytą.
Przy wyższym zawiasie ryzyko uszkodzeń spada i zamontowanie alu płyty niesie za sobą mniejsze ryzyko uszkodzeń opisanych powyżej, ale wraz musisz uważać i nie byc pewnym że jak masz płytę to nic Ci się nie stanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Sony »

Oki, dzięki za info :) Chyba pozostanę przy obecnej plastikowej albo zakupię nową plastikową bo mi się ta sypie powoli... :P
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: bart111 »

Sony pisze:Oki, dzięki za info :) Chyba pozostanę przy obecnej plastikowej albo zakupię nową plastikową bo mi się ta sypie powoli... :P


Niestety - takie są uroki tych plastikowych osłon, ale i tak ceną bija na głowę alu odpowiedniki :mrgreen:
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: bartek »

bart111 pisze:alu płyta jest miękka i łatwo się gnie,
ja mam na myśli płytę ze stopu alu używanego w sporcie. Koleś ma taką w Subaru i to łatwo się nie gnie.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
chojny1987
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2011, 17:08

zawieszenie tolek arl

Post autor: chojny1987 »

witam mam pytanie czy ktos stosował taki zestaw do swojego tolka?
http://moto.allegro.pl/tuleja-tuleje-wa ... 39733.html
mam problem bo moje padyły po 4,5tys km i nie wiem co zrobici czy iść do auto landu i zamuwić najdrosze jakie śą czy te z allegro ?? dodam że mój tolek ma moc 170-180km i duże przeciążenia działają na wachacze na trujce jak depne zapala się kontrola trakcji :-D . ale gumy padł i nie wiem jakie włorzyć teraz ?
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: bart111 »

Poliuretan jest trwały i powinien rozwiązać Twoje problemy. Ale pamiętaj że wszystko zależy od stylu jazdy, bo jak jest kiepski to wszystko zniszczysz i nic długo nie wytrzyma.
Obrazek
chojny1987
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2011, 17:08

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: chojny1987 »

W sklepie powiedziano mi żeby zamówić gumy od fr lub cupry i to też rozwiąże problem ...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 00:42 przez chojny1987, łącznie zmieniany 1 raz.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

chojny1987, albo cos od audi s3 powinno pasować, w końcu one muszą wytrzymać większe przeciążenia :)
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: bart111 »

chojny1987 pisze:w sklepie powiedziano mi żęby zamówić gumy od fr lub cupry i to też rozwiąrze problem ...


Raczej od CUPRY - ja mam taki zestaw u siebie, ale ja nie pałuję auta nie wiem jak ;-) . Podejrzewam jednak że przy b. ostrej jeździe poliuretan będzie jednak trochę wytrzymalszy. Jedna rzecz co do poliuretanu - czasami zdarza mu się że potrafi piszczeć podczas pracy a to jest wkur.... ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ