[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

dzięki za info szubar, ile płaciłeś w sklepie za sztukę tulei tej firmy?
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: marc27 »

Też muszę wymienić tuleje, tylko jeden warsztat w Warszawie chce ok. 250 PLN za robociznę. Czy może mi ktoś polecić jakieś miejsce gdzie zrobią to dobrze i taniej?
Marek
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: SZUBAR »

rysiekkk1 pisze:ile płaciłeś w sklepie za sztukę tulei

Ja dogadałem się z gościem z allegro, co do sklepów to ceny mają jakie mają. Wyszło mnie 100zł plus przesyłka za komplet. Może drożej niż Febi ale LEMFORDER to bardzo dobra marka.
SZUBAR
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

Dziwny dźwięk przy przyspieszaniu.

Post autor: mark_cnk »

Witam

Niedawno pojawił się u mnie dziwny dźwięk przy ruszaniu i "gwałtowniejszym" przyspieszaniu. Dzieje się to niezależnie od skręconych kół (i tu wykluczam raczej przeguby) i niezależnie od nawierzchni czy dziurawa czy płaska. Jest to taki klik klok dochodzący z przodu tak jakby coś wpadało na swoje miejsce i później tego nie słychać aż do następnego przyspieszania. Słyszy się to przy przyspieszeniu zazwyczaj na jedynce i dwójce, ale jak podczas jazdy zwolnie i nacisnę na gaz np na 3 to też jest ten dźwięk. Najgorsze jest to że dochodzi to jakby z dwóch stron.
Ostatnio zmieniłem z przodu gumy stabilizatora (FEBI) bo stukały. Ostatnio wydawało mi się że zaczęły trzeszczeć (po niecałych 2k km!). Może jest to z tym powiązane.
Miesiąc temu na szarpakach jak byłem diagnosta powiedział że w zawieszeniu prócz tych gum jest wszystko sztywne.
Macie jakieś pomysły co to może być?
Samochód to Toledo '00 1.9 tdi ASV
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

Poduszka pod silnikiem ? Jak pójdzie to tez bedzie sie objawiało takim pojedynczym stuknieciem podczas raptownego dodania gazu...
mark_cnk
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2010, 12:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mark_cnk »

Dzisiaj trochę pojeździłem i napisze trochę więcej. Te pukniecia to tak jakby coś się zazębialo lub jakby kulki przeskakiwały. Czasem stuknie dwa razy czasem trzy a czasem cztery. Poduszkę pod silnikiem raczej wykluczam bo jak np jadę na 2 i szybko naciskam i puszczan gaz to nic nie puknie ani nie szarpnie a wtedy silnik chyba się najbardziej buja. Poza tym te dźwięki dochodzą jakby z kół. Czy łożyska mogą stukać? Ten sam dźwięk/stul pojawia się przy przejeżdżaniu przez garby.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: olinek2 »

No ja też mam zagwozdkę :) U mnie słychać delikatne puknięcie kiedy puszczam sprzęgło przy 5 i czasami przy 4 biegu. No i teraz się zastanawiam czy to już skrzynia się zaczyna pomału sypać (łożyska 5 biegu, albo coś w różnicowym) :(...
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: wierny62 »

koledzy co to może byc za objaw jak jadę na wstecznym i po kilku metrach jak zdejme nogę z gazu to słychac takie puknięcie ?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: tony »

u mnie kiedyś też raz tak było i okazało się że w słup przy*ebałem :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: dominik »

wierny62, też tak miałem... okazało się iż simerblocki ( nie wiem jak się pisze ;] ) się już wytukły...

a teraz ja zapytam... bo mi ponownie zaczeło coś pukać, przeważnie jak cofam i skręcam. Simerblocki maja 10 tyś. km, jest możliwość żeby znowu one były przyczyną ? jaki jest objaw jeżeli końcówki kierownicze są wybite?
ODPOWIEDZ