[1M] Trzęsie kierownicą

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: kuba88w »

peter174, myślisz, że tarcze są gów@#$%^? :-D być może bo napaliłem się na nie jak szczerbaty na suchary za dobrą kasę a tak jak bym sobie kupił porządne to raczej bym miał z nimi spokój (chociaż też nie jest to regułą). Wezmę auto na podnośnik, poruszam kołem i obczaje czy jest luz, jak będzie to końcówki wymienię. Przetoczenie tarcz ma jakiś sens?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: vwir »

Jeśli nowe tarcze Ci się pokrzywiły (zakładam, że było dobrze i po jakimś czasie przestało być) to odpuść sobie ich toczenie. Za chwilę bedą znowu krzywe. Jeśli to faktycznie wina tarcz to tylko wymiana ma sens.
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: Wyplosz »

zgodzę się z vwir, toczenie jest rozwiązaniem na chwilę, lepiej dołożyć i nowe tarcze ATE i klocki wtedy będziesz miał spokój na dłużej :lol:
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: remiq »

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam problem. Przy szybszej jeździe po łuku w prawo słychać z lewego przedniego koła stukanie i drży kierownica. W lewo tak nie ma. To raczej łożysko, czy przegub? Hamulce odpadają, bo hamuje normalnie, nie ściąga itp. Miał ktoś coś podobnego u siebie?
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: koti »

remiq pisze:Przy szybszej jeździe po łuku w prawo słychać z lewego przedniego koła stukanie i drży kierownica. W lewo tak nie ma.

Jak dla mnie to lewy przegub się kończy.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: remiq »

Mam nowy przegub, łożysko, tuleje wahacza, sworzeń zwrotnicy i łącznik stabilizatora. Wymienię wszystko. Jak nie przestanie stukać, to się wścieknę...
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: bartekmk »

jak dojezdzam do mojej fortecy drogą która jest pozapadana od zimowych kanalizacyjno-budowlanych robót czuje na dziurach delikatny luz na kierownicy, w zawieszeniu raczej cichutko. przy normalnej jezdzie, nawet przy zap*** zadnego luzu nie ma. nie mam wielu z najomych z seatami ale kumpel ma leona i ma podobnie. czy taki delikatny luz na wybojach to norma i raczej sie tym nie przejmowac czy lepiej poszukać przyczyny? dodam ze byłem z furą ze 3 tygodnie temu na szarpanku no i zero luzów;]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: szymekgd »

Na dziurach kierownica ucieka? Mi lekko uciekala, na szarpakach wyszlo, ze powoli koncza sie tylnie sworznie i koncowka lewa drazka, dla spokoju wymienilem koncowke i teraz auto jedzie prosto po dziurach, ale jakby delikatny luz na kierownicy zostal, szczegolnie odczuwalny na poprzecznych nierownosciach .
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: bartekmk »

no troche ucieka no ale chyba nie ma auta ktore utrzyma ci kierownice prosto na dziurach:D chodzi o to ze przy tym uciekaniu czuc taki delikatny luz. nie wiem czy na tym forum czy na innym ktoś pisał ze toledo tak ma..
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: kuba88w »

bartekmk, ja mam u siebie podobnie, końcówki miałem do wyrzucenia i wymieniłem na te z górnej półki i jest lepiej aczkolwiek dalej lekki luz wyczuwalny. Na szarpakach wyszły też, że gumy stabilizatora powoli się kończą ale gość mi powiedział, że do puki nie tłucze to na razie zostawić ale nie wiem czy one mają związek z luzem ;-)
ODPOWIEDZ