[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: wierny62 »

zależy mi na poważnych odp, które pomogą mi w zlokalizowaniu tego pukania :/ ... tak jak pisałem , pojawia się na biegu wstecznym, po przejechaniu paru metrów.... pomoże ktoś?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 15:46 przez wierny62, łącznie zmieniany 1 raz.
dsc1
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2011, 10:46

Mocowanie stabilizatora

Post autor: dsc1 »

Witam, mam problem z mocowaniem stabilizatora z lewej strony śruba mi się luzuje i się tucze jak ją wykręcę i wkręcę wydaje się ok że mocno się wkręciła a jak ją szarpnę nawet ręką to tak jakby wypadała i jest poluzowana, da się to mocowanie jakoś wymienić?
Pozdrawiam dsc1
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: olinek2 »

Musisz zaspawać otwór, nawiercić i nagwintować, lub jakoś podłożyć tam nakrętkę i przyheftować. :-P
dsc1
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2011, 10:46

Mocowanie stabizatora

Post autor: dsc1 »

serio mówisz? Nie ma innej możliwości?
Pozdrawiam dsc1
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Szymek08 »

Mi z jednej strony to mocowanie też puściło - więc je jakoś wyciągnąłem ale najpierw musiałem sie namęczyć żeby to odkrecic bo okrągłe ono jest i problem był z odkreceniem - ale sie udało ;-) Potem pojechałem do sklepu kupiłem nakretle taką zespoloną odrazu z podkładką o tej samej średnicy zewnętrznej - a zapłaciłem za nią jakieś 25gr wiec nie majątek, posmarowałem klejem montażowym co wytrzymuje temp. od -40 do +110 i przyłozyłem ją w odpowiednim miejscu za pomocą klucza ale trzeba uważać zeby nie spadła. Potem docioągnąłem śrubą i poczekałem ąż sie przyklei. Nastepnie załozyłem gume na stabilizator i wszystko skręciłem i trzyma tak jak powinno :-) (już ponad 4 miesice) :-)
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: laska1193 »

Panowie.
Lepiej kupić nowe wahacze ( nie oryginalne) czy nowe tuleje do wahaczy???
Ale czy tą środkową da rady włożyć??
Oczywiście wahacze przednie.
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: remiq »

Lepiej tuleje. Taniej, niż nowy wahacz. Tylko trzeba mieć trochę narzędzi do wymiany typu prasa lub dobre imadło.
Czeka mnie to na dniach, bo wahacz lata sobie luźno.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: laska1193 »

To jakie mam te wszystkie tuleje kupić???
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

Ponawiam pytanie dotyczące skrzeczenia i trzeszczenia wydobywającego się przy jeździe na dołkach. Skrzypi na potęgę z obu stron auta z tyłu, podczas ugniatania auta rękami na postoju nie ma tego dźwięku tylko podczas przejeżdżania przez nierówną drogę. W wcześniejszych odpowiedzi wyszło, że będą to tuleje tylnej belki, jednak w zimie było cicho więc odłożyłem wymianę w czasie a teraz problem powrócił na dobre. Przymierzam się do wymiany rozrządu więc na razie u mnie krucho z kasą ale wstępnie chciałbym się do wiedzieć ile taka naprawa może kosztować. Na allegro widziałem tuleje tylnej belki Febi po około 70 zł za szt. Ile ich tam wchodzi? 2 na cały tył czy 4? i jaki szacunkowy koszt wymiany bo samemu raczej tego nie zrobię :-/
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: SZUBAR »

W Styczniu wymieniałem u siebie tuleje. Wchodzą dwie tuleje ja bym brał LEMFORDER, co do Febi można się naciąć. Jedyny problem z tulejami to rozmiar bo są 69 i 71mm i ciężko jest dobrać po roczniku. Ja kupiłem takie i takie i jedne oddałem do sklepu. Za wymianę zapłaciłem 100zł.
SZUBAR
ODPOWIEDZ