Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Podświetlanie licznika

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
boban61

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: boban61 »

Kurde jakos przeoczylem ta 4ta zarowke od zegarka . Przy okazji tez utworzyl sie problem z linka id predkosci co powoduje z wskazówka skacze jak szalona az do 70 km/h ahh :-/
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: Radar »

Złamałeś chyba tak jak ja przy wyciąganiu plastik który wchodzi w licznik trzyma linkę w jednym położeniu kiedy będzie złamany wskazówka drga do pewnej prędkości.Mam to samo kleiłem to ale i tak mam linkę chyba do wymiany bo nie wiem na 100% czy to ten plastik jest winny ale na to właśnie wygląda.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: remiq »

To tak drga, jak linka nie wskoczy dobrze na swoje miejsce. U mnie do 50 km/h.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: Radar »

Przy okazji wymiany panelu na licznik na czarny zajrzę i zobaczę co jest grane z tą linką.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: siwy_a1 »

Powód jest dokładnie taki, jak pisze Radar. Plastik został złamany lub zsunął się po lince. Zrobiliśmy ten błąd jak wymienialiśmy podświetlenie u mojego ojca w 1L ;-) Ależ taka pomyłka jest upierdliwa :-P
siwy_a1
bartek Garwolin

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: bartek Garwolin »

Witam,mam to samo z linką,ale to nie duży problem,gorzej z wyciągnięciem zegarów,prawie pół deski trzeba rozebrać,szok. Panowie,mam takie zapytanie,czy będą pasowały zegary z vw vento do tolka 95r ? Tak się zastanawiam czy zawracać sobie gitarę, chodzi mi dokładnie o fajniejsze podświetlenie, proszę o odp,dzięki.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: remiq »

bartek Garwolin pisze:czy będą pasowały zegary z vw vento do tolka

Podświetlenie i fajny duży obrotomierz mają :) Ale nie pasują P&P :/ Chyba, że lubisz rzeźbić, bo Golfowe są dużo większe i obudowa wyprofilowana bardziej w prostokąt. Drobiazgiem jest przy tym, że w VW prędkościomierz jest elektroniczny i trzeba impulsator do skrzyni zamiast linki założyć.
Ale są tacy, co zakładali, więc działaj. A potem wrzuć fotorelację :)

A jeśli chodzi o samo fajniejsze podświetlenie, to polecam tarcze indiglo. Możesz do producenta swój wzór wysłać, choćby identyczny z fabrycznymi.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
bartek Garwolin

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: bartek Garwolin »

Fiu fiu,to sporo roboty ,no sam nie wiem ,chyba skorzystam z drugiej podpowiedzi,mam tez inne hobby które potrzebuje sporo czasu ,a tego i tego nie pogodzę raczej,ale dziękuję za odpowiedź.
Pako162
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:26

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: Pako162 »

Witam. Dopisuje się do tematu ale trochę w innej sprawie. Zaobserwowałem jakby jekieś zwarcie w liczniku w moim Toedo 1m. Licznik czasami jest podświetlony nawet gdy nie ma kluczyka w stacyjce. Świeci blady światłem ale widocznym szczególnie w nocy. Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Czy ktos miał do czynienia z takim problemem?? Nie mam bladego pojecia co to może byc....
Awatar użytkownika
wojtek1
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2009, 22:09

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: wojtek1 »

Podepnę się pod temat, czy ktoś z forum zmieniał podświetlenie zegarów w tolku 1M ???
TOLEDO jest THE BEST !!!
ODPOWIEDZ