Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: tomektak »

Ciekawie sprawa wygląda od strony prawnej. Blenda tylna zapewne nie ma homologacji do pracy jako lampa tylnych pozycyjnych, a jedynie jako lampa cofania+przeciwmgielne tylne+lampa stop (jest homologowana osobno od lampy w błotniku). A zatem zgodnie z prawem za takie pozycje powinniśmy dostać mandat gdy trafi się skrupulatny stróż prawa.
Ale...
Byłem na parkingu i szukałem, ale na blendzie nie ma nigdzie żadnych znaków homologacyjnych - tak macie i wy czy u mnie ktoś zmieniał blendę na jakiś chiński zamiennik?

Dodam że lampa do świateł tylnich pozycyjnych obok znaków homologacyjnych Ecośtam powinna mieć oznaczenie S1.

PS. Z tego co mi się wydaje to blenda powinna mieć oznaczenie w stylu:
EXX R IA F AR ,gdzie:

EXX-oznaczenie kraju homologacji (od 1..20) zgodnie z ECE.
R-lampa stopu
IA - odblaskowe
F - tylne przeciwmgłowe
AR - cofania

Mógłby ktoś to sprawdzić czy tak jest w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: Zicher »

Hm, a mi się wydaje, że nawet żaden policjant by nie zauważył, nie wierzę, że aż tak mocno siedzą we wszystkich autach żeby zauważyli. Głównie chodzi o to, zeby świeciło, a jak będzie świeciło to będzie ok ;-)
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: remiq »

Kitaj, zasadę działania znam. W 1L jest tak samo przecież.

tomektak, tak jest. I każda KAŻDA modyfikacja homologowanego elementu prowadzi do utraty tej homologacji. Tak jest ze zmianą przejrzystości lamp przez ich oklejanie, wstawianie soczewek, ksenonów, żarówek o innej mocy, ledów itp. Ale u nas prawo jest jak d*pa - każdy ma swoje, więc modzą na wszystkie modele. I czasem to nawet przegląd przechodzi. Kolega przeszedł legalnie przegląd z zaspawanym dyfrem w Polonezie. Więc ja bym się tak tym nie przejmował. Zrobi sobie przełącznik koło kostki, a jak się ktoś doczepi, to pogrzebie przy lampie i zwali, że mu masa ucieka i będzie luz. Ja tak miałem przy postojach w kierunkach.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: grzesiek998 »

dodaje fotke jak to wygląda
Załączniki
Zdjęcie794.jpg
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: Sony »

grzesiek998, dla mnie zbędny bajer tym bardziej, że ingerując tracisz homologację :039:
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: kornat »

W tym temacje jest wszystko opisane i kilka dodatkowych zdjęć dla zainteresowanych.
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... stoj%F3wki
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: tomektak »

grzesiek998 - mogłeś chociaż tablice zakryć na tej fotce bo podajesz się jak na tacy z takim modem... :shock:
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: Roxon40 »

grzesiek998, No wygląda ciekawie :) Nie świeci ci jedno podświetlenie tablicy :P
Powiedz coś więcej jak to zrobiłeś, co potrzebowałeś może też szarpnę się na coś takiego.

Sony pisze:grzesiek998, dla mnie zbędny bajer tym bardziej, że ingerując tracisz homologację :039:


I tak pewnie nikt się do tego nie przyczepi bo jeszcze nie spotkałem się żeby jakiś policjant albo diagnosta sprawdzał homologację lampy. Co innego jakby tam HID wrzucił.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: Sony »

Roxon40 pisze:I tak pewnie nikt się do tego nie przyczepi bo jeszcze nie spotkałem się żeby jakiś policjant albo diagnosta sprawdzał homologację lampy. Co innego jakby tam HID wrzucił.
Bardziej mam na myśli jakąś stłuczkę etc. No ale z reguły jak ktoś z Ciebie wali z tyłu to wina jego :P
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zespolenie tylnych świateł mijania

Post autor: Kitaj »

tomektak pisze:grzesiek998 - mogłeś chociaż tablice zakryć na tej fotce bo podajesz się jak na tacy z takim modem... :shock:


No to przecież wyłączył jedną zaróweczke zeby tylko pół rejestracji było widać :mrgreen:
ODPOWIEDZ