Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Problem z instalacją CB

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: wierny62 »

Witam koledzy, miałem Alana 109, ale postanowiłem zmienic ten szumofon na Unidena 520 XL, i mam problem z wymontowaniem 109ki, kiedyś mi go montował "elektryk" mam w schowku po lewej stronie kierownicy i jest chyba podpięty pod zapalniczke tzn zlutowany ? szczerze to sam nie mam pojęcia. Mam problem z odkręceniem deski bo próbowałem i nie chciała puscic, możecie mi jakoś pomoc? Chce go wymonotowac, żebym miał możliwośc podpięcia Unidena...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 20:28 przez wierny62, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: Roxon40 »

Pierwsze to wsadź głowę pod deskę i zobacz czy widać przewody i dokąd idą wtedy będziesz wiedział gdzie je odpiąć. Potem sprawdź czy widać kabel od anteny i czy da się go wykręcić. Jak się da to pozostanie wyjęcie radia ze schowka ale tu już zależy od elektryka jak te radio wsadził.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: vwir »

U siebie tak wsadziłem radio, że muszę odkręcać deskę, żeby je wyciągnąć. Deskę odkręcasz z boku (ściagasz pokrywę bezpieczników i tam 3 albo 4 śruby). Później pozostałe - powinieneś znaleźć. Podpowiem tylko, że po prawej stronie kierownicy sa 2 sztuki - musisz poszukać ;) Wygodnie jest też wyciągnąć wyłącznik świateł (wciskasz, przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz, potem odpinasz go z kostki).
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: wierny62 »

no właśnie radio udało mi się wyciągnąc, ale kabla od zasilania nie, ponieważ jest gdzieś podpięty chyba tak jak pisałem pod zapalniczkę, kabel od anteny wsadziłem w tą dziure w schowku , chyba wywierconą, i niestety utknął, czyli bd trzeba deskę wcyiągnąc tak jak piszecie. Tylko mam obawy co do śrubek, dokładnie chłopaki w którym miejscu musze je odkręcic? Te za pokrywą bezpieczników , koło kierownicy i jeszcze jakieś?


Jakby było radio podpięte pod zapalniczkę to musze sciągac konsole? czy zdjecie deski wystarczy? cos czuje ze duzo nerwow przy tym strace :/
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: Roxon40 »

wierny62 pisze:no właśnie radio udało mi się wyciągnąc, ale kabla od zasilania nie


To gdzie jest końcówka ta co wchodzi do radia ? Uciąłeś ją czy jak?

Jeśli radio masz wyjęte to kabel został tak to rozumuję.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: wierny62 »

Roxon40 pisze:
wierny62 pisze:no właśnie radio udało mi się wyciągnąc, ale kabla od zasilania nie


To gdzie jest końcówka ta co wchodzi do radia ? Uciąłeś ją czy jak?

Jeśli radio masz wyjęte to kabel został tak to rozumuję.



póki co radio lezy dalej w tym schowku dopóki nie odłacze kabla od zasilania cb, nie chce rwac bo szkoda i jeszcze mogę coś uszkodzic ....
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: Roxon40 »

Kurde to jak widzisz trochę tego przewodu przetnij i wlutuj się z kawałkiem przewodu z nowego radia i po sprawie. A jak nie to pozostaje ci szukać którędy idzie ten przewód.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: wierny62 »

[quote="Roxon40"]Kurde to jak widzisz trochę tego przewodu przetnij i wlutuj się z kawałkiem przewodu z nowego radia i po sprawie. A jak nie to pozostaje ci szukać którędy idzie ten przewód.[/quote


nie zepsuje to radia? i nie odbije się na pracy ?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: Roxon40 »

Jak pomylisz plus z minusem to spalisz bezpiecznik albo uszkodzisz radio więc po ucięciu miernik w rękę celem ustalenia, który przewód jest (+) a który (-). po za tym łączenie przewodu nie powinno wpłynąć na pracę radia chyba że zrobisz to byle jak i będzie wtedy bardziej podatny na zakłócenia.

WAŻNE W tym przewodzie będzie płyną na pewno prąd więc uważaj przy cięciu żebyś zwarcia nie zrobił. Najpierw jedna żyła, potem druga.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[ALL] Problem z instalacją CB

Post autor: pushq »

Roxon40 pisze:Jak pomylisz plus z minusem to spalisz bezpiecznik albo uszkodzisz radio więc po ucięciu miernik w rękę celem ustalenia, który przewód jest (+) a który (-). po za tym łączenie przewodu nie powinno wpłynąć na pracę radia chyba że zrobisz to byle jak i będzie wtedy bardziej podatny na zakłócenia.

WAŻNE W tym przewodzie będzie płyną na pewno prąd więc uważaj przy cięciu żebyś zwarcia nie zrobił. Najpierw jedna żyła, potem druga.


Całkowicie się zgadzam, tylko porządnie zlutuj nowe kable, żeby nie pominąć bezpiecznika jeżeli jest :P bo jak zrobiłbyś na taką niezdarną skrętkę to mogłyby być problemy ;p
ODPOWIEDZ