Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: tomik »

Najlepiej jak by go obejrzała osoba która ma juz tolka i tak jak napisał siemionek najlepiej przed zakupem udac się do ASO i sprawdzić jego historię.
TOMIK
slowik89
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2011, 20:36

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: slowik89 »

ja tez sie zgadzam z bartkiem .Ja mam toledo 1.9tdi 110ps i posiadam go juz rok i jak narazie sprawia sie bardzo dobrze chciałem go troche podkrecic ale szkoda mi katowac turbo dla paru koni poz :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

slowik89, proszę się przywitać w odpowiednim dziale...
Awatar użytkownika
lukaszz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2011, 18:49

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: lukaszz »

Byłem oglądać, faktycznie samochód w środku bardzo zadbany, wewnątrz wygląda jak nowy, nic nie jest obtarte, więc pewnie ma przejechane 80 tys. km.
Silnik 1.6 105 KM trochę za słaby jak na samochód o masie ponad 1200 kg, ale można się przyzwyczaić. Fajnie się prowadzi jak już się ruszy.
Trochę kierownica ciężko chodziła jak stałem w miejscu, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia do mojego samochodu (albo mi się zdawało).
Problem z wodą niestety był, po otwarciu przednich drzwi na progach po lewej i prawej stronie zalegała woda. Właściciel nigdy nic z tym nie robił, twierdził że woda nie dostawała się do środka. Myślę, że samochód wart swojej ceny, ciężko spotkać taki przebieg. Gdyby nie ta woda byłoby super.

Zastanawiam się dlaczego SEAT nie usunął usterki wlewającej się wody w samochodach Toledo II oraz Leon w późniejszych rocznikach. Przecież to odstrasza potencjalnych kupujących. Liczył, że może na tym zarobić ASO ?
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: rafik »

Z innej beczki, ale też na temat! :-P
Firmówka nam padła: Mesio rocznik 2008, przebieg troche ponad 150tyś.km rachunek za naprawe silnika 15,000zł :shock: Oczywiście diesel! ;-) A C5 benzyna, 10 rok z nami, a na budziku 600tyś.km. :-P
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 20:37 przez rafik, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szymek08 »

Dzisiejsze Mercedesy to już nie to samo co parę lat temu. Kolega ma E-klase z 2003 roku i non stop coś jak nie z elektryką to coś innego ;-) Przyprowadził go uderzonego zrobił i na początku było ok ma go juz drugi rok i jak narazie to drugi raz wymieniał wachacze bo niestety siadają. A mechanik powiedzial mu ładnie że bedzie go odwiedzał co roku z tym problemem ;-)
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: misiek73 »

Problem z wodą w środku niestety pojawia się prawie u każdego.Jest o tym szeroki temat.Ja też stałem przed podobnym dylematem jak Ty,czyli mały silnik i podejrzanie mały przebieg(107 tys. 6l at auto, silnik 1.6)Nie żałuje jednak zakupu.Jeżdżę prawie 1,5 roku i prawie nic się nie dzieje.Co do silnika ,to daje rade .1.8 na papierze ma 20 KM więcej,ale w codziennej jeździe aż tak wielkiej różnicy nie czuć.Za to spalanie jest niższe.Podsumowując-jak nie budzi większych zastrzeżeń to bierz.
pozdro Misiek
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Alicante »

Szymek08 pisze:Dzisiejsze Mercedesy to już nie to samo co parę lat temu

Kolezanki tato pracuje ponad 20lat w serwisie ;) ponoć w tych nowych Merolach z marki pozostał tylko znaczek.
Przed kupnem Toledo jeszcze mi w głowie mącił Audi a4 i BMW 3, bo kupic moznabyło w podobnych cenach, ale koszty utrzymania tych aluminiowych zawieszeń były mocno krytykowane... i powrócilem do pierwotnych założeń.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: kuba88w »

lukaszz, wydaje mi się, że woda nie powinna być najważniejszym czynnikiem dyskwalifikacji. Miałem kiedyś Leona i wiele szukałem na ten temat i wystarczyło zdjąć tapicerkę z drzwi i odkręcić blachę w drzwiach, silikonem dekarskim od połowy drzwi przez cały dół na łączeniu blachy z drzwiami i w aucie sahara. w Toledo też miałem wilgotno z przodu i podobny zabieg zrobiłem. Może nie jest to jakiś subtelny sposób i pewnie nie na wieki ale za grosze :-) także jeżeli to jedyny minus to nie zastanawiaj się!! ;-)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Kitaj »

Od któregoś rocznika ponoć usuneli tą awarie...
ODPOWIEDZ