[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

Radar pisze: oprócz problemów z turbinką ale to inna bajka


A co Ci się z turbawką dzieje?
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Radar »

Z turbowinką to mi się dzieje że iz ale ponieważ przy 140 na 4 biegu dostaję notlaufa i z 1.9 TDI 110 km robi mi się 1.9 SDI 70 ale przedmuchanie powinno pomóc bo to prawdopodobnie zapieczone prowadnice( poprzedni właściciel proferował PSJ)
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Operuj na obrotach, przy 3000 odcina?
Posprawdzaj, a najlepiej powymieniaj przewody podcisnienia i sprawdz N75, kierownice mozesz sprawdzic ruszajajc reka sztange turbiny-powinna dac sie podciagnac do gory o ok.1cm. Z tym "przedmuchaniem" to optymistyczna wersja, znam to z autopsji...
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Radar »

dzięki kolego myślałem że przy takich objawach turbo do czyszczenia albo "na rozstaju dróg,redukcja i but" czytaj przepalić.posprawdzam inne przyczyny.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
krzysztofgorals
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 10:56

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: krzysztofgorals »

Mam pytanie. U mnie objawy są podobne, mój Seat też ciężko pali jak jest ciepły silnik. Gdzie się znajduje czujnik temp. cieczy? Spróbuje go odłączyć i zobaczę jaki będzie skutek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:Grzanie swiec niewiele pomoze - to nie kwestia temperatury mieszanki tylko ilosci paliwa. Jesli juz chcesz kombinowac to mozesz zalozyc przekaznik sterowany z rozrusznika, ktory na czas rozruchu bedzie oszukiwal czujnik temeratury i silnik zawsze bedzie odpalal tak jak zimny. Ale nie wiem, jak dlugo dwumasa to wytrzyma.


Pewnie dlugo nie wytrzyma, podobno te silniki specjalnie mialy mniejsze dawki przy rozruchu, zeby najpierw rozrusznik obracal walem. Nowa pompa dawala rade, te z wiekszym przebiegiem niestety juz nie...

Co do mapy startowej, niestety jako posiadacz 1L nie moge tego sprawdzic, to podobno mozna ja w 1M samemu zmienic, z poziomu vag'a: wchodzisz do "silnika" i robisz adaptacje kanalu 5, potwierdzi to ktos?
mario82
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2011, 11:55

Nie odpala po próbie zmiany map

Post autor: mario82 »

Witam serdecznie,
Panowie (i Panie) - bardzo proszę o pomoc, bo już mi ręce opadły, a tak się cieszyłem z nowego nabytku...
Samochód po zakupie pracował bardzo dobrze, nie było żadnych sygnałów, że dzieje się coś złego. Stwierdziłem że pójdę za ciosem i od razu po zakupie umówiłem się ze znajomym na delikatne podkręcenie odpowiednim oprogramowaniem(nie gotowym, dostosował dla mnie, napisał dwa różne programy. Ale...
Gdy wgraliśmy zmienione mapy do Toledo ( 99r. TDi 110km), samochód już nie odpalił. :-/ Następnie próbując powrócić do stanu poprzedniego wgraliśmy z powrotem oryginał, i nic - kręci rozrusznikiem, ale nawet nie ma ochoty zaskoczyć. Komputer i sterownik są w porządku - jest pełna komunikacja. Wszystkie kontrolki Ok, VAG nie wskazuje błędów. Przekaźniki, kostki, bezpieczniki też ok (poza tym, że trochę wszystko było zaśniedziałe - auto mam od trzech dni, wszystko przesmarowaliśmy WD40).
Przed wyłączeniem silnika musiałem go pociągnąć na trójce do końca żeby z podpiętym VAGiem sprawdzić parametry(nie znam się dokładnie), potem po kilkudziesięciu sekundach wyłączyłem silnik. Jedynie co się stało dziwnego, to usłyszałem kilkusekundowy dźwięk jakby zwarcia pod maską po wyłączeniu zapłonu, ale tak samo miałem dzień wcześniej i nic się nie stało.
Proszę jeśli to możliwe o jakieś sensowne wskazówki - gdzie i czego szukać. Ewentualnie może jest jakiś szpeniak w okolicy, którego moglibyście polecić? :cry:
Pomocy...
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 21:47 przez mario82, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Akumulator rozlaczaliscie?
mario82
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2011, 11:55

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: mario82 »

Był rozłączony, bo go ładowaliśmy - padł od kręcenia.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Powazna sprawa...Paliwo do pompek dochodzi? Wrzuc temat na elektrode, moze ktos cie poratuje.
ODPOWIEDZ