[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Wszystko o silnikach benzynowych
Eaae
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2010, 12:49

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: Eaae »

Witam wszystkich
W moim Toledo pojawił się pewien problem. Zauważyłem pod samochodem plamy oleju. Chociaż szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest olej, bo przed każdą jazdą sprawdzam jego poziom i zawsze jest go tyle samo (a wnioskuję, że to olej, bo sprawdzałem konsystencję. Co prawda na bagnecie jest bardziej przejrzysty, a plamy są czarne). Ubywa natomiast płynu chłodniczego. Problemy zaczęły się jak przyszły te wysokie mrozy, wcześniej tego nie było. Dzisiaj rano odpaliłem samochód i na samym sprzęgle chciałem cofnąć, żeby zobaczyć czy znowu jest wyciek i zaczęła migać czerwona lampka przy temperaturze oleju (ale wskazówka ani drgnęła-była na 60 stopniach). Może ktoś miał podobne problemy i orientuje się czy to coś poważnego i drogiego w naprawie. Na razie samochód stoi, bo boję się, że może stać się coś poważnego.
Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 19:54 przez Eaae, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: toledoss »

mam te same objawy, i u mnie cieknie chłodniczka oleju ( znajduje się pod podstawą filtra oleju ) co dziwne nie ubywa mi oleju tylko płynu chłodzącego a wyciek przypomina w konsystencji właśnie olej. Do wymiany byłby uszczelniacz ale zauważyłem że króćce są nieszczelne w punkcie połączenia z obudową więc olej ma prawo cieknąć.... nie jestem w 100% pewny że właśnie tam ubywa mi tego płynu chłodzącego- na dolnej osłonie oczywiście plama... Jak sie ociepli to się za to wezmę... tymczasem 1l borygo już na dolewkę poszło - ubywa do pewnego momentu a później już trzyma poziom (za niski)

P.S jeżdżę tak od miesiąca - kontroluj stan płynu (lampka zgaśnie po przejechaniu kilku km - wzrośnie objętość cieczy)
blazej25

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: blazej25 »

Ja również mam takie same objawy jak koledzy powyżej. Zaczeło mi ubywać płynu chłodniczego przy bardzo niskich temperaturach.
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: toledoss »

wyczytałem gdzieś że winny jest simmering który znajduje się między podstawą obudowy filtra a chłodniczką ale analizując budowę chłodniczki uszkodzenie simmeringu powinno powodować wycieki oleju a nie płynu... mam jeszcze inną teorię- zjawisko rozszerzalności temperaturowej-zimą metal zmniejsza swą objętość... może to powoduje nieszczelność - gdzieś pojawiają się naprężenia i nieszczelności - jak u mnie na króćcach.. wkurzająca sprawa !
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: Roxon40 »

Eaae pisze:zaczęła migać czerwona lampka przy temperaturze oleju (ale wskazówka ani drgnęła-była na 60 stopniach).


Czyli rozumiem że masz jakiś wskaźnik oleju ?? Czy może się czasem pomyliłeś i mówisz o wskaźniku płynu ?
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: vwir »

Na 100% nieszczelność oringa chłodniczki skutkuje wyciekiem oleju a nie płynu. Musialbyś mieć wyciek przy króćcach chłodniczki (te dwa węże przy chłodniczce) żeby wyciekał płyn chłodniczy.
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: tomektak »

...po zwiększonej ilości problemów zgłaszanych na forum od właścicieli toledo z silnikiem v5 śmiem twierdzić że tychże posiadaczy 2.3 v5 ciągle przybywa :lol:
Ja mam to samo - cieknie chłodnica oleju, ale mi ubywa oleju bez względu na temperaturę zewnętrzną.
Eaae
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2010, 12:49

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: Eaae »

Eaae napisał/a:
zaczęła migać czerwona lampka przy temperaturze oleju (ale wskazówka ani drgnęła-była na 60 stopniach).


Czyli rozumiem że masz jakiś wskaźnik oleju ?? Czy może się czasem pomyliłeś i mówisz o wskaźniku płynu ?


Oczywiście chodziło mi o wskaźnik płynu chłodzącego ;)

A jeżeli doleję płynu i będę pilnował jego poziomu, to nie zaszkodzi to silnikowi? Można z tym jakiś czas jeździć?

Mam jeszcze pytanie. Ile będzie kosztowała (w najgorszym przypadku) naprawa tego wycieku?
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: strazak »

Eaae pisze:
Eaae napisał/a:
zaczęła migać czerwona lampka przy temperaturze oleju (ale wskazówka ani drgnęła-była na 60 stopniach).


Czyli rozumiem że masz jakiś wskaźnik oleju ?? Czy może się czasem pomyliłeś i mówisz o wskaźniku płynu ?


Oczywiście chodziło mi o wskaźnik płynu chłodzącego ;)

A jeżeli doleję płynu i będę pilnował jego poziomu, to nie zaszkodzi to silnikowi? Można z tym jakiś czas jeździć?

Mam jeszcze pytanie. Ile będzie kosztowała (w najgorszym przypadku) naprawa tego wycieku?


uszczelki do chlodnicy oleju dostalem w serwisie seata 1szt. górną koszt.8,33pln,a dolną w serwisie vw koszt 14,50pln.
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1M] Dziwny wyciek - olej czy płyn ?

Post autor: pistol »

witam! odnawiam temat. mam toledo 1L 2.0 8V. i mam plamy pod samochodem i ubywa mi płynu chłodniczego. zauważyłem że jest morko jakby nad filtrem oleju? co to może być? bo nie wiem czy to ta chłodniczka o której była mowa czy co innego. dzięki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ