[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
wojtas1103
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:01

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: wojtas1103 »

Ja mam takie pytanie, bo... Kupiłem tubę i wzmacniacz, ale mam seryjne radio aura na kasety i zastanawiałem się czy jest jakiś sposób na to żeby bez zmiany radia to podłączyć? Chodzi mi o to konkretnie skąd wziąć sygnał do wzmacniacza, czyli może jakaś podpowiedź gdzie szukać kabli, bo nie chcę niepotrzebnie rozbierać samochodu. Wiem, że to trochę "nieprofesjonalne" montowanie, więc proszę nie krzyczeć ; p
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: kamilwsp »

musisz znalezc kable sygnalowe , jak chcesz to zrobic nieprofesjonalnie to mozesz wziac z jakis drzwi. napewno gruby + i dobra masa. i podciagnac kabel od stacyjki zeby zalaczalo tube po zaplonie.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: bartek »

wojtas1103, Aura nie ma wyjścia sygnałowego na wzmacniacz, ale można to wyprowadzić z radia(dobry elektronik). Sam mam tak zrobione.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
wojtas1103
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:01

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: wojtas1103 »

No tak z drzwi... ale podejrzewam, że powinna być tam jakaś zwrotnica i w związku z tym czy jest ona zamontowana w każdych drzwiach i wtedy wziąć sygnał między nią a radiem, czy można sygnał ukraść już z głośnika niskotonowego?

A wie może ktoś którędy idą kable do drzwi??
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: olinek2 »

U mnie w środku siedzi Kenwood KDC-BT60U, narazie napędza 8 seryjnych głośników i suba. Całość dostrojona na procesorze DSP, tak by się zgrywała idealnie.
Sub to STX GDN-30-500-4-AP w skrzynce własnego projektu strojonej na 38Hz. Sub napędzany jest mocarnym Infinity Kappa 202a. Gra dynamicznie i schodzi dość nisko :)

W planach drugi wzmak i w drzwi lepsze głośniki :)
michaldom
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2011, 22:49

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: michaldom »

Właśnie Panowie to teraz ja będę się brał za podłączenie wzmacniacza i nie bardzo wiem jak przeciągnąć przewód prądowy do komory silnika ze środka
Wcześniej czytałem że gdzieś nad pedałami jest jakaś zaślepka i tamtędy można je przeciągnąć a czy to jest możliwe.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: olinek2 »

Ja puściłem jak oryginalnie jest zrobione przez podszybie. Nawierciłem puszkę plastikową i dodałem gumowe przelotki by się woda nie lała :)
Kable w komorze silnika lecą w ori tunelu, a gniazdo bezpiecznika jest przykręcone do zabudowy akumulatora.
michaldom
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2011, 22:49

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: michaldom »

dzisiaj będę robił centralkę to zobaczę od razu te kable do zasilania wzmacniacza.
Awatar użytkownika
daniel321
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:39

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: daniel321 »

Radio JVC 4x50
2x głośniki sony przód
2x elipsy Brown tył
tuba basowa 25cm
zapraszam do mojego postu, odświezony:) nowe foty itp link
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2763
Bartek25

[ALL] Jakie macie Audio w Toledo ?

Post autor: Bartek25 »

seryjne 8 glosniczkow + Alpine, w miare ladnie gra, ale zbieram na lepsze audio

[ Dodano: 2011-04-24, 22:23 ]
seryjne glosniczki + radyjko Alpine, gra calkiem dobrze, w porownaniu z cordoba 1 to 10 niebo
ODPOWIEDZ