[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Albo po prostu kupujesz oryginal w salonie (plus nowe obejmy, bo zmienili konstrukcje) i masz spokoj duzo dluzej niz 6kkm.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: olinek2 »

No ja febi za dyszke i narazie spokój już od 6kkm ale jestem pewien, że duuuuuużo dłużej wytrzyma :)
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kuba88w »

Miałem podobne objawy jak mihal85 i szczerze mówiąc zawieszenie robiło mi wstyd przed ludem :oops: Mechanior powiedział, że to sworzeń, który jest docelowo do wymiany. Ale powiedział tez żebym wcisnął olej (ja wcisnąłem olej silnikowy) przez strzykawkę w gumowy element za tarczą hamulcową (ten na samym dole) i jak na razie ok ;-) pewnie do czasu ale przynajmniej na chwile obecną mam zapewniony spokój mojej duszy :-D
slawek82
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:12

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: slawek82 »

Witam, panowie jak wymienie łącznik stabilizatora to muszę tez wymienic gumy stabilizatora?, dodam,że mam typ z krótkim łącznikiem i szczerze powiedziawszy jak tam zaglądałem to nie widzę tam zadnych gum
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Szymek08 »

Kolego jestli teraz jest cicho to nic nie musisz wymieniać. A niewidziałeś gum stabilizatora bo jest do nich ciężki dostęp. Jak ściągniesz koło to idż wzdłuż stabilizatora i w okolicach drążka kierowniczego zobaczysz taką obejmę potem gumę która siedzi na drążku i to jest to :-) Powodzenia przy robocie :-)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: olinek2 »

Nie jest tak źle, nawet z parteru się to robi ok, jedynie trzeba się zaopatrzyć w dłuższą śrubę by łatwiej było drążek ustabilizować i zacisnąć obejmę, potem się ją wykręca i wkręca oryginalną :)

Co do zmiany konstrukcji obejm, to ja już mam nowe i mimo tego na gumach febi po 1kkm zaczęło skrzypieć :) wstrzykiwanie oleju czasem pogarsza sprawę :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Kilka postow kolega vwir pisal, ze febi to tez prowizorka, jedynie zakup oryginalow z obejmami wycisza sprawe.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: olinek2 »

Nowe obejmy mają inną konstrukcję nieco, ale gumy febi też są do nowszych obejm, poza tym ja poradziłem sobie z tym problemem za 1/10 ceny zestawu naprawczego o czym pisałem wyżej...
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Szymek08 »

Z tymi nowymi i obejmami to nie problem. Nowe gumy mają na środku taki garb a obejmy przetłoczenie. Ja zostawiłem stare obejmy a z nowych gum starłem pilnikiem ten garb na środku i cisza jest :-)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 11:25 przez Szymek08, łącznie zmieniany 1 raz.
slawek82
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:12

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: slawek82 »

Podobno są dwie srednice tych gum stabilizatora co mam zmierzyc zeby byc pewnym jaka kupic
ODPOWIEDZ