Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: toledoss »

na kropki smoły to tylko masło Panowie ! sprawdzone... :)
podpisuje się pod "ogółem" białym warto się zainteresować.... gdyby tak dobrać inne alufelgi można sporo wizualnie zyskać...

..swoją drogą wg mnie linia nadwozia toledo nie wymaga żadnych modów:) dobrze dobrane alusy i jest już nieźle.... no może jeszcze zderzak od cupry... no ale na razie finansów brak.
rs-32
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:01
Auto: -
Model: -
Skąd?: Mielec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: rs-32 »

Witam po dłuższej przerwie mam tu takiego delikwenta do oceny w Starachowicach:
http://allegro.pl/seat-toledo-1-9tdi-11 ... 30543.html
co o tym egzemplarzu myślicie?


Oglądałem dziś tolka z powyższego ogłoszenia i mam do Was takie pytanie:
podczas oględzin zauważyłem wyciek oleju na kolektor ssący... oleju może nie było za wiele ale ok 1/5 kolektora była brudna dokładnie w miejscu gdzie od rury dolotowej wchodzi rura od odmy...
co to może oznaczać?

z korka olej nie pluje jeżeli to ma znaczenie :roll:
turbo po dość ostrych testach dobrze pompowało (nastąpił spadek mocy w połowie czerwonego pola ale nie wpadał w tryb awaryjny itp)

dodam że jakiś czas temu oglądałem tolka z tym samym silnikiem i też był mokry kolektor, nawet bardziej, ale tamten dodatkowo dość obficie chlapał z korka wlewu oleju (oczywiście po otwarciu)

co Wy o tym myślicie?
dixon3736

Poszukiwanie Toledo II 1.9 Tdi Warto brać ten egzemplarz?

Post autor: dixon3736 »

Witam Jestem nowy na tym forum ale przymierzam się od dłuższego czasu na kupno Toledo II najlepiej 1.9 TDI 110km.
Znalazłem w mojej okolicy komis na którym jest jedno takie: (bo poszukuje po komisach bo sam mam teraz golfa i chciałbym go zostawić w rozliczeniu)
http://speed-cars.otomoto.pl/seat-toled ... 35098.html

I chciałbym poznać wasza opinie czy opłaca się zainteresować tym egzemplarzem?
Z tego co już go oglądałem to silnik ładnie pracuje nie ma żadnych wycieków, środek jest ładnie utrzymany i niby wszystko ok ale martwi mnie jedna sprawa szyby w drzwiach pasażera za kierowcą mają inną datę produkcji niż reszta z auta bo jaka 0 a nie jeden rok produkcji tak samo przednia szyba myślicie że to może świadczyć o tym aucie że miało jakiegoś dzwona? Może jest na forum jakiś użytkownik z NS który miałby czas podjechać i oglądnąć go i wyrazić swoją opinie o tym egzemplarzu
Czemu mam się przyjrzeć jak coś jeszcze w tym aucie? Co sprawdzić w nim bo nie chce kupić jakiegoś składanego z trzech tylko potrzebuje porządnego samochodu na lata...

[ Dodano: 2011-02-22, 11:42 ]
Chciałem jeszcze spytać czy w każdym Toledo jak jest mało paliwa to świeci się taka chyba żółta dioda zaraz koło wskazówki z paliwem bo u mnie w golfie są całkiem podobne wskaźniki a tej kontrolki nie ma wiem że głupie pytanie ale pierwszy raz mam styczność z tym autem więc wole zapytać bo na zdjęciach aut które oglądałem na allegro tego nie widać :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

dixon3736, na sam początek wypadałoby przeczytać regulamin i się przywitać w odpowiednim dziale...
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: siemionek78 »

czesc z kontrolka to tak jest ze sie swieci jak malo paliwa w baku, a co do samego autka to wydaje mi sie ze jest troche drogo ale to moja wlasna oceana, co do tego czy warto kupic, to seata zawsze warto ;-)
dixon3736

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: dixon3736 »

Cześć Aha ok dzięki:) Nom tez wiem ze trochę drogo ale na komisach u mnie tak jest a poza tym może jak zadbany egzemplarz to opłaca się tych parę groszy więcej wydać przy zakupie Chyba że ktoś wypatrzył coś ciekawego na jakimś komisie u Siebie to bardzo proszę dodać link to się tam wybiorę i oglądnę sobie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: szymekgd »

Drogo, ale kolorek ladny i wyposazenie niezle, wiecej na podst. zdjec nie mozna powiedziec. Szyba byla bita na 99% (wlam?) boczne powinny miec ta sama date produkcji, tylna podobna, a z przednia to roznie bywa, niemcy czesto w ramach ubezp. wymieniaja je, szczegolnie gdy duzo jezdza i sa porysowane.
Sprawdz dokladnie papiery serwisowe pod katem przebiegu, przejedz sie i zobacz czy turbina pompuje, wypadaloby kabelek podlaczyc i sprawdzic ew. bledy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

Z 6-cioma poduszkami to już ktoś grubo przesadził :550:
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: siemionek78 »

sensor deszcze?? czy to ma cos wspolnego z szybkoscia pracy wycieraczek?? moze ktos mnie oswieci . no i czy to mozliwe w tym samochodzie z tego roku :/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

Czujnik deszczu jak najbardziej mógł być. Ja u siebie mam takowy :)
Działa on na 1-szym biegu i regulować można jego czułość. Jest już o tym temat na forum.
ODPOWIEDZ