[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
ciapus4
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2010, 07:30

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: ciapus4 »

Witam, czy mógł by ktoś mnie uświadomić i wskazać, gdzie znajduje się czujnik cieczy chłodzącej, oraz czujnik położenia wału w silniku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Tyber »

Widzę temat sie kręci.
Ja w przyszłym albo tym tyg wymienię świece i zobaczę czy dalej będzie ten problem z odpaleniem.
ciapus4
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2010, 07:30

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: ciapus4 »

Wczoraj oddałem do mechaniora podłączył pod VAG i wywalił błąd ...czujnika przepływu płynu chłodzącego....czujnik do wymiany :evil:
Nighat
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:43

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Nighat »

Witam. dołącze się do tematu ponieważ dzisiaj sam odkryłem dziwny problem. samochod stał 2 dni nie odpalany w ogole, dzisiaj wieczorem chce odpalic, to rozrusznik kreci kreci i nic sie nie dzieje, po chwili zaczał chechłać i odrazu zaczał sie dusić. jak odbiłem kluczyk odrazu zgasł, i 3 razy tak z rzędu zrobił i wkoncu zapalił. Dodam ze kupiłem go tydzień temu, wczesniej nie miał takich problemów. rozrząd jeszcze nie zmieniony.

Silnik 1,8 125KM 1M
Wie ktoś może czego to może być przyczyna? świece? kable?
Paweł
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: siemionek78 »

no przyczyn moze byc kilka swiece kable akumulator
Nighat
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:43

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Nighat »

akmulator jest sprawny, bo nie widze zeby rozrusznik jakos wolniej krecil, dzisiaj mialem ten sam problem, rano odpalil, po calym dniu stania kolo 17 juz mial ten sam problem z odpaleniem ;/
Paweł
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Sony »

Nighat, sprawdź zatem świece skoro aku jest OK.
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: pistol »

ja w swoim 1L miałem podobny problem. Po kilku godzinach stania rozrusznik kręcił dość długo po czym ledwo odpalał, ale odpalał. Po paru dniach padła cewka, po jej wymianie problem z odpalaniem ustał
Awatar użytkownika
Jaguar_master
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:24

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Jaguar_master »

Witam was chlopaki mam problem z tolkiem mianowicie wracam z roboty dzisiaj wsiadam dotolka nie odpala , to dawaj na pych go, gasze go na stacji tankuje place wsiadam dalej nie pali , nie kreci silnikiem wszystko gasnie gdy przekrece do konca stacyjke. Pod czas jazdy samochod chodzi normalnie i nie swieci sie kontrolka AKU. Dodam jeszcze ze z rana normalnie go odpalilem
banalne niby pytanie, Raczej aku ale musze miec pewnosc gdyz jestem w norwegi a tutaj ceny kolosalne
part2 . przelozylem aku z audi wszystko smiga wiec naladowalem aku zrobilem 200 km aku pad. Ratujcie co to moze byc ;/ ! ? alternator ??????
dzieki pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Pendzik »

Prawdopodobnie padła Ci cela w aku i zaraz po zgaszeniu rozładowuje się do zera. Też tak miałem że aku padł z dnia na dzień, naładowałem i wszystko gra a za 5min nie mogę zapalić auta.
ODPOWIEDZ