Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: toledoss »

uruchomiłem dzisiaj fabryczny centralny (pilot w kluczyku)... długa historia bo walczyłem z tym od 2 miesięcy. Wymiana trymera pojemnościowego w pilocie, przelutowanie całej elektroniki, no i programowanie przez VAG COM (ostatnie 3 dni walki) opanowałem temat od a do z więc chyba wypada zrobić manual'a :) skończyło się otwieranie "z bagażnika" !
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Wyplosz »

załozenie zespawanej miski olejowej(pękła przy nurkowaniu do rowu) cena spawania 60 zł+ montaż 30zł + olej Valvoline Dura Blend 10W/40 + filter cena 115 zł, regulacja konta wtrysku i czyszczenie nastwanika 250 zł
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: rysiekkk1 »

Włożenie do bagażnika maty antypoślizgowej z tworzywa sztucznego (super sprawa) i stwierdzenie obecności podgrzewanych lusterek (niestety tylko lewe grzeje z tego co zauważyłem) :-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Szymek08 »

A ja dzis sprawdzalem świece (kabelkiem z zarówką) potem odpiolem czujnik temperatury i sprawdzalem czy bna listwie zasilajacej swiece jest napiecie - i jest :-)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: olinek2 »

Zmieniłem dzisiaj kierkę na skórzaną w stanie praktycznie idealnym :) Wcześniej poprawiałem poduszkę bo delikatnie telepała jak przeciągałem na sprzęgle lub na dołach jechałem. Pod miejsca styku z gumami które ją stabilizują wkleiłem kawałek cienkiej tkaniny podgumowanej i jest cisza :-D

W schowku wyprowadziłem sobie ładnie USB i 2xRCA pod AUX'a. Gniazda są z prawej strony przegrody w schowku :) Dodatkowo by mi nic się nie telepało, dno schowka wykleiłem wykładziną obiciową (taką jak do np. subwoofer'a) w kolorze antracyt <zygi>

Poprawiłem gumy silnika dmuchawy (pod poduszki podłożyłem kawałek cienkiego plastiku tak by ciaśniej siedział w uchwycie) bo na mrozie i przy skrętach czasem terkotał. Dodatkowo go przesmarowałem przy okazji :)

Dostałem urządzenie do ustawiania świateł od kumpla, praktycznie nowe, więc Tolesław ma teraz prawidłowo ustawione oczy :)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: dude88pl »

z jakiego radyjka to wyprowadzałeś??? mógłbyś wrzucić gdzieś fotki takowego rozwiązania?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: olinek2 »

Z mojego Kenwooda KDC-BT60U, wszystkie porty są z tyłu radia, więc żeby kable nie wisiały zapodałem sobie gniazda, fotkę pstryknę później :)

[ Dodano: 2011-02-17, 22:16 ]
Sorka za post pod postem, ale dodaję by było widoczne :)
Tak schowek wygląda, jakość komórkowa niestety...
ObrazekObrazek
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Daro_70 »

Wymiana z seryjnych kratek nawiewu na podświetlane z A3 po lifcie. Dziś dotarły new
oponki letnie z alledrogo, Dunlop streetresponse 195/65/15. Czekają na wiosnę. :-)
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: dziubek6 »

Montaż nowej oryginalnej zapalniczki z gniazdem, poprawka mocowania osłony pod silnik (po mechanikach) ale i tak chłopaki szybko się z nią uwinęli, dokręcenie mocowania wydechu, wreszcie nowe klubowe ramki pod tablice :-)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 22:43 przez dziubek6, łącznie zmieniany 1 raz.
1.9 AHF
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: CYRULIK »

Wymiana oleju i filtrów 260tys na szafie :D
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ