[1M] Czujnik otwartych drzwi

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Damian81
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:03

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: Damian81 »

Witam,
czytając ten temacik domyslam się że u mnie również mikrowylacznik jest do wymiany -> lampka w drzwiach nie swieci, brzeczyk nie dzial, oswietlenie wnetrza nie świeci po otwarciu drzwi kierowcy.
Czy to mozliwe że ten sam mikowylacznik odpowiedzialny jest za NIE dzialanie domykania szyb po zamknieciu centarlnego zamka :?:
Podobno moja wersja ma tę funkcję ale albo nie wiem jak to dziala, albo cos jest uszkodzone!?
Mam Toledo od miesiaca.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: koti »

Dzisiaj parę godzin walczyłem z mikrostykiem.
Miałem w planach wymianę oryginalnego na zamiennik typu V4NST7UL. Niestety po kilku godzinach walki nie udało mi się go tak dopasować aby było dobrze.
Po oględzinach oryginału postanowiłem go naprawić. Rozebrałem go i okazało się, że spadła sprężynka podtrzymująca blaszkę-styk.

Obrazek

Po małej modyfikacji i kropelce super glue mikro dostało nowe życie. Następnie okazało się że część zamka która naciska na mikro jest wytarta. Nakleiłem na nie kawałek plastiku i wszystko spoko działa.
Zamontowałem zamek i jak na razie działa, zobaczymy jak długo.

EDIT.
Może sposobem będzie nie piłowanie otworów w mikro a zmiana otworów w zamku i usunięcie tej gumy z elementu naciskającego na mikro.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
dudus9127
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2010, 18:46

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: dudus9127 »

ale to chyba nie możliwe że co 2-3 dni wygasały kolejno drzwi?
po zakupie mojego nie paliła sie aby jedna. ta przy kierowcy, potem szlag trafił za kierowcą w tylnich drzwiach teraz juz z przodu u pasażera... pozostaje czekac na końcu tylnie prawe.
szymon4444
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:51

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: szymon4444 »

Witam! Ja mam podobny problem. światełko się nie świeci i brzęczek nie działa. zauważyłem, że po otwarciu drzwi zamek do końca nie odbija. Jak go czymś popchnę to przyczyna ustaje. Przy otwartych drzwiach, jak zamknę ręcznie zamek i chwycę za klamkę to zamek wtedy do końca odbija.
Domyślam się, że jest tam jakaś sprężyna która już się wyrobiła. Jest możliwość jej wymiany? czy trzeba wymienić cały zamek?
WD40 nie pomogło
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: tony »

szymon4444, proszę się przywitać w odpowiednim dziale !
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
wichura

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: wichura »

Drodzy koledzy. Już jakiś czas temu przeczytałem o tym problemie z tymi nie zapalającymi się lampkami i bzyczkiem przy otwartych drzwiach. Wczoraj wymieniłem zamek na inny, nie nowy ale oryginalny, właściciel mówił, że był sprawny i nadal jest to samo. Lampki nie świecą i bzyczek nie działa :-( Elektryk podłączał mi Tolusia pod komputer i ni wykrył żadnego błędu. Co to może być? Proszę o pomoc.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: Pawcio3city »

Najprawdopodobniej sprzedający nie mówił prawdy i w tym zamku jest to samo. Sprawdź jeszcze kable które idą do drzwi.
wichura

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: wichura »

Kable w tej gumie pomiędzy drzwiami a buda tak?

[ Dodano: 2011-02-20, 15:49 ]
Właśnie byłem sprawdzić te kable i wszystko w porządku, tylko na jednym jest popękana skórka ale to to nic. Już jestem w kropce co tu teraz robić.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: SZUBAR »

Nie ma co gdybać. Na pewno mikro walnięte.
SZUBAR
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Czujnik otwartych drzwi

Post autor: szymekgd »

Braciszek mial to samo w borze, brak brzeczyka i sygnalizacji otwartych drzwi (lewy tyl), diagnoza: switch w zamku-przelutowanie lub wymiana.
ODPOWIEDZ