[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Wszystko o elektryce w aucie
GangstaMarc

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: GangstaMarc »

dziubek6, to raczej ostateczność... są w pobliżu inne źródła. Wspomniane przez Ciebie radio ma stałe zasilanie na jednym z kabelków (gruby żółty chyba). Możesz się podłączyć pod byle co w pobliżu na czym zapalniczka będzie działała. Kable od radia napewno zniosą dość duże obciążenia więc wydają się być ok. A do komory silnika próbowałbym się dostać z pod kierownicy lub pod schowkiem. Nie ma co za dużo rozbierać bo potem można tego już tak pięknie nie poskładać.
Spróbuj radia na początek.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: dziubek6 »

Dzięki za pomoc już zrobione, co było nie mam pojęcia... jeszcze raz wszystko sprawdziłem zmieniłem bezpiecznik i o dziwo ruszyło. podświetlenie też już działa :-)
1.9 AHF
borsuk2008
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2011, 21:15

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: borsuk2008 »

Witam!!! Czy gniazdo zapalniczki w bagażniku i to wewnątrz auta są zabezpieczone tym samym bezpiecznikiem?? Nie wiem co się stało, ale gniazdo w bagażniku nie działa. Dokonałem pomiaru i na kostce 0V :-|

Wiecie może którędy leci wiązka do bagażnika?
Awatar użytkownika
Adre
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2011, 11:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siedliska

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: Adre »

Witam. Wyjmując zabezpieczenie gniazdka w bagażniku zrobiłem przypadkowo zwarcie. Sprawdziłem bezpieczniki 12,37 i 41 i są dobre. Co mam teraz sprawdzić/zrobić aby naprawić owe gniazdo.
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

Załączanie gniazda zapalniczki z zapłonem

Post autor: Kiziak »

Macie jakiś sposób na załączanie gniazda zapalniczki z zapłonem? Żeby się wyłączała po wyjęciu kluczyka.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: neostar »

Możesz przepiąć zasilanie zapalniczki przez przekaźnik, załączany po zapłonie.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: DzieX »

Lub po prostu odciąć stały plus i dolutować przewód do idący do skrzynki bezpieczników na + po stacyjce (przydałby się po drodze bezpiecznik).
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: neostar »

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale zapalniczka ma swój bezpiecznik w skrzynce, więc mógłby zasilanie przed bezpiecznikiem przepiąć na + po stacyjce, niestety dostęp nie jest za ciekawy.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: vwir »

Dość ryzykowne. Nie wiem, jaka jest obciążalnośc styków stacyjki. Ja bym jednak założył przekaźnik. Swoją drogą - po co taki mod? CB?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: irocket »

Pytanie do posiadaczy jedynek - czy różne akcesoria wkładane do zapalniczki trzymają się i wchodzą Wam dobrze? Czy jest tak jak u mnie, że gniazdo jest jakby za krótkie i nie dość, że jest luźne na boki, to nie trzyma wtyczki z długości (sama wypada)? Kiedyś kuzyn wpiął ładowarkę od komórki do mojej zapalniczki, lekko przez przypadek poruszyłem kablem, to wyskoczyła jakieś 2mm i przestała łączyć. Zauważyłem wtedy też, że te metalowe boki nie wchodzą całkiem do gniazda, ale wystają. Sprawdzałem tez inne wtyczki, w tolku wyskakują i nie trzymają się, w innym samochodzie jest ok
Obrazek
ODPOWIEDZ