Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: dude88pl »

kupiłem wczoraj Tolka 1,8 20V i dziś byłem pytać w ASO o wymianę rozrządu powiedzieli mi że zalecają co 90000 (poprzedni właściciel serwisował auto w ASO tyle że w Warszawie i tam zalecali co 75000). Za całość na oryginalnych częściach chcą niecałe 1200zł więc raczej napewno skorzystam (2 lata gwarancji na części i robocizne)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: tony »

Jaki silnik i jakie koszty poszczególnych gratów?
Mnie czeka wymiana za 3 tkm.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: siemionek78 »

Witam
Mam pytanie do klubowiczow mianowicie chodzi mi o polecenia jakiegos fachowca od wymiany rozrzadu w Tolku 1.6 16v z 2003 w Białymstoku i okolicach, orietowalem sie w ASO i chca 1500zl za wszystko troche drogo no ale jak nie znajde nic innego to trzeba bedzie sie udac do nich
pozdrawiam
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: peter174 »

odpusc sobie Biacomex ... wal tutaj
Happy Service
Białystok ul Familijna 8
tel 660 120 770 (Krzysztof)

szef serwisu naprawdę potrafi zrobic wszystko w naszych autkach i do tego co najwazniejsze za bardzo rozsądne pieniądze :ok: :ok:

oto ich wizytówka http://happyservicecorp.googlepages.com
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: siemionek78 »

Dziekuje bardzo za pomoc, slyszalem cos o tym servisie kiedys ale zapomnialem gdzie sie znajduje. Na pewno skorzystam. Jeszcze raz dziekuje

[ Dodano: 2011-02-16, 13:40 ]
No i po wymianie rozrzadu, przy okazji wyczyscilem przepustnice i zrobilem porzadek z klima. Mam jednak pytanie, mianowicie teraz wyswietla mi sie kontrolka silnika kontroli trakcji i EPC, robilem komputerem adaptacje przepustnicy, ale czy takie komunikaty to norma czy cos ominalem, czekac pare dni czy walic do warsztatu i plakac :roll: zeby cos z tym zrobili. Czy ktos mial podobnie a moze wie co i dlaczego
P.S. przed wymiana rozrzadu nic sie nie wyswietlalo

[ Dodano: 2011-02-16, 13:46 ]
Dodam jeszcze ze kiedy stoje na luzie to obroty silnika sa teraz wieksze pokazuje mi spalanie 1,6 l/h wczesniej bylo okolo 0.6-0.8 l/h zauwazylem tez ze na 4 biegu blokuje mi sie na jakis czas pedal gazu sam ciagnie tzn nie zwieksza obrotow ale utrzymuje stala predkosc
co to moze byc???? POMOCY!!!!! :-?
Faster
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 01:31

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Faster »

Witam,
Mam takie pytanie Panowie: Czy jest jakiś rodzaj silnika benzynowego w Toledo II który ma rozrząd na "łańcuszku"??? ...czy wszystkie Toledo II są na pasku? (głównie mam na myśli 1.6 16V) ...pytam z ciekawości ;)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Szymek08 »

Na łańcuszku to chyba w Toledo nie ma Silnika - ale mogę się mylić. A w silniku 1.6 16V to masz 2 paski rozrządu - jeden dłuższy a drugi taki jakiś ktutki - zamawiałem na Allegro znajomemu ostatnio i taki zestaw pasował ;-)
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: tomektak »

Szymek08 pisze:Na łańcuszku to chyba w Toledo nie ma Silnika - ale mogę się mylić. A w silniku 1.6 16V to masz 2 paski rozrządu - jeden dłuższy a drugi taki jakiś ktutki - zamawiałem na Allegro znajomemu ostatnio i taki zestaw pasował ;-)


...a silnik 2.3 v5 to niby co?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Szymek08 »

pisałem ze nie mam pewności czy któryś z silników stosowanych w Toledo nie ma czasem łańcuszka :-)
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: pistol »

witam! pytanko odnośnie silnika 2.0 8V 115 KM, czy przy wymianie rozrządu trzeba wymienić pompę wody? bo słyszałem że nie w każdym silniku trzeba, dlatego pytam:)
ODPOWIEDZ