[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: tomik »

Zgadzam się z Hornetem to jest każdego indywidualna sprawa a jak cie oślepiają światła to przesiądz się na autobus
p.s moje nie oślepiają
pozdrawiam
TOMIK
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: vwir »

Moze inaczej: wytlumacz mi, po co producenci maja obowiazek instalowania spryskiwaczy i automatycznego poziomowania?
Albo jeszcze inaczej, jesli to do Ciebie nie przemawia: pojezdzij chwile na trasie, zebys mial ochlapane reflektory. Potem zobacz, jak te xenony fantastycznie rozpraszaja swoje swiatlo na tym brudzie i pieknie oslepiaja innych. Albo jeszcze lepiej - wsadz cos do bagaznika, zeby swiatla zaczely wyzej swiecic. I wtedy tez zobaczysz, jak to nie oslepiasz innych.
Sporo jezdze i wlasnie od razu widze, kiedy ktos ma jakas wydumke z allegro a kiedy ma fabryczne xenony. Widac to wlasnie po tym, jak mnie oslepiaja. Moze jak jedziesz 15 minut to masz to gdzies, ale po kilkugodzinnej jezdzie w nocy, gdy jeszcze (co najgorsze) trafi Ci sie co jakis czas taki za Toba, to szlag czlowieka trafia.

W sumie czemu nie jezdzic ciagle na swiatlach drogowych? Jesli komus to przeszkadza to niech sie przesiadzie na autobus.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

tomik, najlepiej zamontuj sobie takie reflektory na aucie co są w więzieniach, wtedy będziesz miał widoczność na kilometr, a to że oślepiasz innych to przecież nie Twój problem :DDD

Nienawidzę dwóch rzeczy:
1. Jeżdżenia na światłach przeciwmgielnych w dobrą widoczność (brak mgły) :evil:
2. Do dupy ustawionych świateł (bądź do bani żarówki, nieprzystosowane lampy, żarniki etc.) u ponad połowy spotykanych na Naszych drogach aut.

Policja powinna karać takich z AUTOMATU!
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: koti »

Sony pisze:Policja powinna karać takich z AUTOMATU!

Najlepiej serią :DDD
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kornat »

Ja się zgadzam z vwir i Sony. Jeżeli słabo widzisz i podnosisz światła albo zakładasz shit "to się przesiądź na autobus" nie będziesz wysilać wzroku. Nie jesteś sam na drodze i każdy ma prawo z niej korzystać jak Ty. Nie jestem przeciwko xenenom ale w odpowiedniej lampie, z spryskami i samopoziomowaniem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

kornat, ja im proponuję przesiąść się na kombajny. Wtedy przynajmniej nikt ich nie oślepi, będą wysoko siedzieć, powoli mogą jechać, więc wszystko będą widzieć :P

P.S. Dobra koniec OT from my side ;)
HORNET

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: HORNET »

hornetem jeżdżę solo, nie potrzebuję poziomowania ani wycieraczek po kazdej jezdzie myje motocykl a przynajmniej lampy. Druga sprawa w vectrze są gładkie klosze do tego samopoziomowanie. ZADEN ALLEGROZESTAW. Ostatni raz mowie czytaj dokladniej..
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

To wracając do rozmowy, ktoś ma te osramy? Opinii jest sporo na necie ale chciałbym się dowiedzieć jak się sprawują w Toledo 1M bo wiadomo że samochody mają różne lampy i coś co dobrze świeci w żuku może gorzej świecić gdzie indziej.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: szymekgd »

tomik pisze:Zgadzam się z Hornetem to jest każdego indywidualna sprawa a jak cie oślepiają światła to przesiądz się na autobus
p.s moje nie oślepiają
pozdrawiam


Ja widze inne zakonczenie: ja bede dalej jezdzil autem, a ty nie bedziesz mial dowodu rejestracyjnego, a autobusy beda jezdzic wg. rozkladu....
I bedzie bezpieczniej.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: SZUBAR »

Ja używam tych Osramów.
Ostatnio kupiłem wersję PLUS według producenta mają wydłużoną żywotność. Co do oceny to są najlepsze jakie dotąd używałem wytrzymują średnio rok czasu, zobaczymy ile te Plusy wytrzymają.
Poleciłem je już paru osobą i wszyscy je zachwalają. Polecam, na pewno potwierdzicie tą opinię po zakupie.
SZUBAR
ODPOWIEDZ