[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Tomas »

szymekgd pisze:Tomas: Jezeli filtr nie ma odpowiedniej powierzchni filtrowania (wydajnosci) to moga byc takie objawy.


A to czasem nie jest tak, że jakby nie miał tej odpowiedniej powierzchi filtrowania, to auto miało słabszą moc lub dusiłoby się podczas przyspieszania? (np. tak jak to jest gdy przy mrozach filtr paliwa zamarznie. Już 2 razy miałem okazję przeżyć przymarznięcie filtra paliwa i nigdy się nie zdarzyło, żeby coś szarpało. Poprostu autko bardzo słabo przyspieszało i było słychać jak silnik się dusi).
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Martinez »

szymekgd pisze:Odpowietrzales uklad po wymianie filtra czy tylko zalales paliwem nowy, opaski zacisniete? Filtron?


wymianę filtra oddałem do mechaniora bo sam się bałem żeby uniknąć takiej sytuacji. Jak patrzyłem to opaski są zaciśniete, a filtr kupiłem Manna.
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Tomas: Moze byc tak, ze gdy filtr jest pelen ropy to pompa ciagnie, ale gdy "dociaga" z baku to silnik przerywa.W poprzednim aucie, mialem wlasnie takie szarpniecia, wymiana filtra zalatwila sprawe (parafina).

Martinez:Wal do mechanika ;)
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Martinez »

Martinez:Wal do mechanika ;)
dziś jadę :P ale wolałem się upewnić czy aby napewno ten filtr :)
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Martinez pisze:
Martinez:Wal do mechanika ;)
dziś jadę :P ale wolałem się upewnić czy aby napewno ten filtr :)


99% ;)

Pewnie zapowietrzony uklad.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Tomas »

Martinez pisze:
wymianę filtra oddałem do mechaniora bo sam się bałem żeby uniknąć takiej sytuacji. Jak patrzyłem to opaski są zaciśniete, a filtr kupiłem Manna.


O kurcze, a ja zawsze myślałem, że filtry Manna, to takie pewniaki (solidność wykonania). Prędzej takich rzeczy bym się spodziwał w jakimś filtrze NO NAME. Może jednak filtr jest dobry, a mechanior coś przy wymianie pochrzanił. Ciekawe czy nie uszkodził tego zaworka na górze filtra (lubią się łamać), lub czy wymienił uszczelkę na tym zaworku na nową (Mann daje taką uszczelkę w zestawie z filtrem). Myślę, że gdzieś tam musi zasysać powietrze, po jeszcze nie słyszałem, żeby filtr Manna był u kogoś jakiś wadliwy.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Tomas pisze:O kurcze, a ja zawsze myślałem, że filtry Manna, to takie pewniaki (solidność wykonania). Prędzej takich rzeczy bym się spodziwał w jakimś filtrze NO NAME. Może jednak filtr jest dobry, a mechanior coś przy wymianie pochrzanił. Ciekawe czy nie uszkodził tego zaworka na górze filtra (lubią się łamać), lub czy wymienił uszczelkę na tym zaworku na nową (Mann daje taką uszczelkę w zestawie z filtrem). Myślę, że gdzieś tam musi zasysać powietrze, po jeszcze nie słyszałem, żeby filtr Manna był u kogoś jakiś wadliwy.


Mechanior pewnie sie spieszyl i cos spie...Filtry manna sa ok, filtrony cos nie chca wspolpracowac z autami grupy vag.
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Martinez »

szymekgd pisze:Mechanior pewnie sie spieszyl i cos spie...


dziś jadę to zobaczymy :) jak się dowiem to napiszę :)
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
arius

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: arius »

bierz filtry MANN-a i będzie OK ;-) jak masz więcej środków to bierz KNECHT-a ...
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: dziubek6 »

Cześć,
ja mam tak że w przezroczystym przewodzie odchodzącym od filtra paliwa zawsze jest bąbel powietrza, układ ma się podobno sam odpowietrzać więc jak to jest?
1.9 AHF
ODPOWIEDZ