[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Szymek08 »

Tego kolego niestety nie wiem. Najlepiej pogadaj z zaufanym mechanikiem tylko nie tym co ci olej zmienial.... Wg mojwj wiedzy bym zminil ten olej ale moze sie myle.... Moze koledzy z wieksza wiedza sie wypowiedz i miejmy nadzieje ze nic sie nie stanie. Pozdrawiam:)
GangstaMarc

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: GangstaMarc »

Specyfikacja:

SAE 5W-30; ACEA A3/B3, C3; BMW Longlife-04; VW 504 00/ 507 00; MB-Approval 229.51; Spełnia wymagania specyfikacji VW 503 01

Może wlał jednak 5w-40 Turbo Diesel? Jak nie to gratuluje mechanika... lepsi chodzą do gimnazjum.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: szymekgd »

maso01 pisze:a co się może stać jeśli bym jeździł na tym oleju?


Nic sie nie stanie, olej bedzie rzadszy w wiekszych mrozach, spowoduje to latwiejszy rozruch i lepsze smarowanie. Lektura: http://www.commaoil.pl/olej_warto_wiedziec/
maso01
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 gru 2009, 11:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Białystok

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: maso01 »

GangstaMarc pisze:
Może wlał jednak 5w-40 Turbo Diesel? Jak nie to gratuluje mechanika... lepsi chodzą do gimnazjum.


Nie, wlał taki jak napisałem

[ Dodano: 2011-01-20, 20:40 ]
szymekgd pisze:
maso01 pisze:a co się może stać jeśli bym jeździł na tym oleju?


Nic sie nie stanie, olej bedzie rzadszy w wiekszych mrozach, spowoduje to latwiejszy rozruch i lepsze smarowanie. Lektura: http://www.commaoil.pl/olej_warto_wiedziec/


Czy śmiało mogę jeździć i nie powstaną z tego powodu szkody?
GangstaMarc

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: GangstaMarc »

maso01, jeśli Ci zależy na silniku to lepiej zmień. Ten olej nie spełnia norm do twojego silnika... co jednak nie zmienia faktu, że teoretycznie możesz jeździć. Ja napewno bym się nie odważył tak jeździć. Niech ten "mechanik" (o ile można go tak nazwać) daje kase na nowy olej, ja bym nie przepuścił.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, 22:53 przez GangstaMarc, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Szymek08 »

No własnie to jest rozwiazanie albo niech sam wymieni na taki jak mam byc.
maso01
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 gru 2009, 11:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Białystok

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: maso01 »

Dzięki jutro jadę do niego. Pozdrawiam
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Szymek08 »

Kolego nie ma za co dziekowac po to jest to forum zeby sobie pomagac :-) Życze powodzenia z załatwieniem sprawy i oby nic sie nie stalo :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: szymekgd »

Ponizej pokazane jest zachowanie oleju w temp.
Obrazek
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: woyti93 »

szymekgd pisze:
maso01 pisze:a co się może stać jeśli bym jeździł na tym oleju?


Nic sie nie stanie, olej bedzie rzadszy w wiekszych mrozach, spowoduje to latwiejszy rozruch i lepsze smarowanie. Lektura: http://www.commaoil.pl/olej_warto_wiedziec/


Tu się nie zgodzę. Ten olej zapewni dobre smarowanie w mrozach, ale tylko przez pierwsze minuty pracy silnika, dopóki olej się nie rozgrzeje o pare stopni. Z doborem oleju do wymagań silnika, to tak, jak projektowaniem samolotów. Nie ma idealnego materiału do ich budowy, więc wybiera się odpowiedni do wymagań jakie ma spełnić. Tak samo olej ma spełnić wymagania jakie stawia silnik.
Olej o nieodpowiedniej charakterystyce pracy (nieodpowiedniej normie) nie zapewni odpowiedniej ochrony. Gęstość oleju to nie jedyny jego parametr.

Takie jest moje zdanie, nie twierdzę że mam racje ;)

Co do linku który podałeś.
Aby być w 100% pewnym, jaki olej jest potrzebny Twojemu silnikowi, należy zajrzeć do instrukcji obsługi samochodu. Tam podane są specyfikacje olejów, które pasują do Twojego silnika.

Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ