[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: bartek »

Martinez, to kup brembo, marka znana i mogą być ok. Ja natomiast innych jak ATE nie wezmę.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

Wyjasnij
A co tu wyjaśniać :) ? Chodziło o to, że auta wyjeżdżające z fabryki mają tarcze i klocki ATE (czyli jako pierwszy montaż). Oczywiście nie mówię, że wszystkie, ale to o czymś już świadczy ;)

Martinez pisze:a nie słyszałeś też że z reguły płacisz za markę a jakość wykonania jest ta sama :) ?
Słyszałem, jednak mam zaufanie do ATE. Nie porównuj Brembo do Porsche do Brembo do Toledziaka :D Brembo specjalizuje się m.in. w tarczach i klockach do aut typowo sportowych, natomiast ATE robi tarcze głównie do aut codziennego użytku :) Chociaż szczerze powiedziawszy są dużo lepsze tarcze do Porsche niż produkt Brembo. No ale tam jest średnio ~350mm tarcza, a u Nas 280 :P
Martinez pisze:Ja osobiście wyżej cenie tarcze Brembo jako że montują oni hamulce w sportowych samochodach (Porsche czy Ferrari
To jest natomiast typowy stereotyp :D Co z tego, że Brembo produkuje "hamulce" do aut sportowych skoro Toledo nie jest autem sportowym ? :)
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Martinez »

bartek pisze:Martinez, to kup brembo, marka znana i mogą być ok.


tak zrobię, wypróbuje ten zestaw jak będzie lipa to jestem w plecy 270pln :P

Sony pisze:Toledo nie jest autem sportowym ? :)


Sony przecież Seat reklamuję się jako sportowa marka :D
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

Martinez pisze:Sony, OK ale tak na chłopski rozum, czym tarcza Bosha różni się od ATE? Obie mają średnicę 280 mm grubość 22mm, czy to różnica jest w wykonaniu? czy może materiałach? Ale z kolei tarcza wykonana być musi ze stali... :roll:


Podobno tarcze boscha sa beznadziejne ;)
Tarcze roznia sie twardoscia i jakoscia stali (powinna byc to stal wysokowęglowa) z ktorych sa wykonane.
Wg. mnie tarcze Brembo sa jak najbardziej ok.


Ponizej info dla posiadaczy 1L, 110KM, AFN, 4x100, mam nadzieje, ze pomocne.

Do w/w modelu katalogi najczesciej podaja standardowy rozmiar tarcz 256mm, a w rzeczywistosci siedza 280mm, zamowilem i zamontowalem tarcze BREMBO (nr 09.6728.10) i klocki FERODO (nr FDB775) i ten zestaw na 100% pasuje.


Sony pisze:
Wyjasnij
A co tu wyjaśniać :) ? Chodziło o to, że auta wyjeżdżające z fabryki mają tarcze i klocki ATE (czyli jako pierwszy montaż). Oczywiście nie mówię, że wszystkie, ale to o czymś już świadczy ;)


Nie moglem sie oprzec, kumplowi w skodzie fabi tarcze seryjne wykrzywily sie po 35tys km, a jezdzi b.spokojnie, ja dziekuje za taka jakosc.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: remiq »

szymekgd pisze:Ponizej info dla posiadaczy 1L, 110KM, AFN, 4x100, mam nadzieje, ze pomocne.

Do w/w modelu katalogi najczesciej podaja standardowy rozmiar tarcz 256mm, a w rzeczywistosci siedza 280mm, zamowilem i zamontowalem tarcze BREMBO (nr 09.6728.10) i klocki FERODO (nr FDB775) i ten zestaw na 100% pasuje.


szymek, 1L z silnikiem AFN i ABF ma 5x100 i tarczę 280x22mm.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

szymekgd pisze:Nie moglem sie oprzec, kumplowi w skodzie fabi tarcze seryjne wykrzywily sie po 35tys km, a jezdzi b.spokojnie, ja dziekuje za taka jakosc.


Chodziło o to, że auta wyjeżdżające z fabryki mają tarcze i klocki ATE (czyli jako pierwszy montaż). Oczywiście nie mówię, że wszystkie, ale to o czymś już świadczy ;)
A to pogrubione doczytałeś :P ?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

Ja kiedyś w Oplu Vectra B 1.6 16V załozyłem zestaw Brembo (nacinane tercze + klocki tez brembo) i było widac roznice w hamowaniu :-) Teraz w swoim Toledo mam Tarcze ATE PowerDisc i Komplet klocków ATE do tych tarcz i tez uwazam ze chamulce sa lepsze niz seryjne. Zreszta potwierdzily to testy - kolega jechal obok Toledo z seryjnymi tarczmi i klockami i z predkosci 180km/h była wyrazna roznica w hamowaniu. Test przeprowadzany na opuszczonym lotnisku. Przy wymianie tarcz i klockow przynajmniej moim zdaniem warto wyłozyc ze 100 zl wiecej wkoncu nie zmienia sie tego coroku ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

remiq pisze:
szymekgd pisze:Ponizej info dla posiadaczy 1L, 110KM, AFN, 4x100, mam nadzieje, ze pomocne.

Do w/w modelu katalogi najczesciej podaja standardowy rozmiar tarcz 256mm, a w rzeczywistosci siedza 280mm, zamowilem i zamontowalem tarcze BREMBO (nr 09.6728.10) i klocki FERODO (nr FDB775) i ten zestaw na 100% pasuje.


szymek, 1L z silnikiem AFN i ABF ma 5x100 i tarczę 280x22mm.


Jestes pewien, ze 5x100, u mnie sa 4y sruby?
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: remiq »

praktycznie wszystkie AFN'y, które widziałem miały 5x100... może masz jakiś wczesny wypust.

Pochwal się wozidłem w dziale "Moje Toledo" :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: szymekgd »

remiq pisze:praktycznie wszystkie AFN'y, które widziałem miały 5x100... może masz jakiś wczesny wypust.


Znajdz mi seata toledo 1L ktory ma seryjnie felgi z rozstawem 5x100, na 100% zaczeli je montowac dopiero w 1M. Moj jest z 97r, wiec z samego konca produkcji..
ODPOWIEDZ