Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Szyba

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Szyba

Post autor: siwy_a1 »

Panowie a ja darowałbym sobie te próby z klejami. Jak mój tolek oberwał kamieniem, podjechałem do gościa, który wypełnia takie odpryski. Zrobił mi to w 20min, zapłaciłem 60zł (w Warszawie) i wyszło całkiem nieźle :)
siwy_a1
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Szyba

Post autor: remiq »

Hmmm... Żywica Translux D 150 i trochę polerowania i też się da wypełnić, ale ile to wytrzyma, to nie wiem.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Szyba

Post autor: rafik »

A więc. Szyba naprawiona! :mrgreen:
Oczywiście z ubezpieczalni! :mrgreen:
AC na szyby 90złn naprawa 140zł + jeszcze ważne przez cały rok na kolejne uszkodzenia szyby lub wymiana na nową (600zł nowa).

Facet tłumaczył, że jeśli nie jest na wylot to pęknięcie nie pójdzie!
Ale jak odprysk jest przez całą grubość szyby to wystarczy jedno naprężenie i szyba poleci!
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Szyba

Post autor: mcsurf »

też niestety mam odprysk na szybie od kamienia :/ pytałem się co można z tym zrobic i powiedzieli że można skleic ale podczas klejenia szyba potrafi pęknąc więc na chwilę obecną zostawiłem bo nic sie nie dzieje i oby tak dalej :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Szyba

Post autor: Lucas »

Podepnę się pod temat.
Dziś coś mi strzeliło w szybę, a nie był to kamień ...
Jutro wkleję fotki, no ale to nie istotne.

Istotna jest cena szyby. W najtańszych zakładach jakieś 450-500 zł, a w AutoGlassJaan ... 725zł...
Ciekawe czy to z robocizną, czy sama szyba :P
GangstaMarc

Szyba

Post autor: GangstaMarc »

Pamiętajcie przy wymianie o zdjęciach ew. starej szybie. Przy ewentualnej odsprzedaży auta zawsze się będą ludzie o to czepiać... że niby pół przodu nie było :)
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Szyba

Post autor: mcsurf »

Lucas ja się pytałem również o cenę szyby to usłyszałem 529 + 150 zł wymiana. Jeśli zaś szyba strzeliła by podczas klejenia to wówczas tylko tyle co klejenie czyli 90 zł. Pan powiedział optymistycznie że zaoszczędzę 60 zł :D
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

Szyba

Post autor: misiek73 »

Ja musiałem swoją wymienić latem.Wstawiłem pilkingtona,gdyż takiej firmy są ori montowane a seatach.Autoglassjaana mi wszyscy odradzali i w dodatku u nich było drożej.Cena 550 z montażem w Białymstoku.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, 10:12 przez misiek73, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdro Misiek
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Szyba

Post autor: regii.kr »

ja założyłem inną u Autoglassjaan bo polecili inną i dostałem takiego kamienia w szybkę ze mnie ciarki przeleciały :) z myślą że szyba do wymiany a tu nic normalnie tylko malutkie zarysowanie takie jak po szpilce co do marki szyby to sprawdzę i napiszę :) ale naprawdę polecam usługi chłopaków bo znają się na sprawie
soban666

Szyba

Post autor: soban666 »

A u mnie w Tolku pojawiło sie pekniecie na cała dlugosc szyby na dole wzdluz wycieraczek,jaka przyczyna?
ODPOWIEDZ