[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: siwy_a1 »

Niestety ja również nie znalazłem w katalogu takiej obudowy...
siwy_a1
redsik
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:26

obudowa alarmu pilota

Post autor: redsik »

dobra dzięki za informacje i checi pozostaje szukac dalej. Pozdrawiam
reds
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

Uszkodzony kluczyk-pilot

Post autor: toledoss »

Witam
Mam problem z pilotem centralnego zamka Toledo II 99r

Pilot działał jedynie "od czasu do czasu" trzymając go przy samej szybie samochodu- z większej odległości brak reakcji. Baterie są ok 6,14V postanowiłem spróbować dostroić pilota za pomocą potencjometru znajdującego się w środku ( był zaklejony lakierem do paznokci) i go uszkodziłem. Moja prośba o pomoc w zidentyfikowaniu uszkodzonego elementu, ewentualnie schemat. Nie jestem pewien czy jest to element rezystancyjny czy pojemnościowy. Czy mam jakieś szanse na znalezienie takiego elementu w sklepie elektronicznym czy lepiej szukać używanego wkładu z pilotem do kluczyka i zaprogramować go do samochodu ?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: toledziak95 »

Zdaje się, że zwykły peerek. Niepotrzebnie go zaczepiałeś, w tym wypadku w 99% pomaga przelutowanie całej elektroniki. Oczywiście mijając baterię...
Tuchlin
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2011, 00:24

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Tuchlin »

Mam ten sam problem, co Damian i dziesiątki innych użytkowników. Ten element, to trymer (regulowany kondensator) i niestety nie oznacza się go, ale można zmierzyć jego wartość.
Jeżeli ktoś z Trójmiasta udostępnił by na chwilę swój kluczyk, to podjadę z miernikiem i wielu z nas na tym skorzysta.
No chyba, że ktoś wie coś więcej na temat tego elementu, to proszę o info
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Exotic »

U mnie brakowało:
rezonator kwarcowy 13,575
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
toledoss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2010, 22:40

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: toledoss »

Update:

Uszkodzony element to kondensator-trymer, dany kolor przypisany jest określonej wartości w tym przypadku biały = ok 2,5-10pF.

Udało mi się zamówić ten trymer, wlutowałem go w układ pilota, dodatkowo przelutowałem wszystkie elementy. Zrobiłem też pomiary poboru prądu podczas "standby" aby mieć pewność czy nie "zżera" mi baterii i wszystko było ok, po kilku dniach pomiar napięcia baterii 6,35 V więc zadowolony z przeszczepu miałem się zabierać za programowanie.... no i tu niespodzianka po kilku dniach okazuje się że baterie są rozładowane :566: - tracę już cierpliwość do tego fabrycznego pilota-kluczyka i chyba kupię jakiś inny sterownik z pilotem. Co o tym myślicie ? po tych doświadczeniach nie polecam nikomu zabawy z fabrycznym pilotem bo nie ma to większego sensu :/ szkoda nerwów, pracy i pieniędzy.

Upatrzyłem sobie uniwersalny sterownik np. http://moto.allegro.pl/ranger-wiecej-ni ... 01252.html

Może ktoś coś poleci/odradzi :)

Pozdrawiam z Tol.....kmicka
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Exotic »

Też myślałem nad sterownikiem, ale jednak kupiłem drugi pilot. Zakodowałem i śmiga elegancko :-D A jak kupujesz nowy sterownik to rozważ pilot jako scyzoryk (z wyglądu) - dofrezujesz grot, przełożysz pastylkę imo i będziesz miał kluczyk scyzoryk :-)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
marcopolo37
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2010, 10:29

kodowanie immo.toledo 1M

Post autor: marcopolo37 »

witam panów,napiszcie mi jednoznacznie czy jest sposób na zakodowanie nowego kluczyka tak aby działał immobilizer,czy mogę to zrobić sam bez użycia vag i braku znajomości pin do immo. ?
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: siwy_a1 »

marcopolo37 sam tego nie zrobisz. Trzeba najpierw odczytać PIN, a następnie zaprogramować nowy kluczyk. Kabelkiem i laptopem też tego nie zrobisz, potrzebne jest specjalne urządzenie.
siwy_a1
ODPOWIEDZ