Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Luźne gadki o wszystkim
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: tomik »

Axa 390 za rok przy 60% zniżki.Pozdrawiam
TOMIK
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: dude88pl »

pampuch1 pisze:A jak ja sobie kupilem auto dodam ze mam 21 lat i nie posiadam zadnych znizek. I oto moje pytanie czy nie lepiej zarejestrowac auto na moja mame ma ubezpieczenie w hestia 60 procent znizek i wykupic cos tam zebym ja mogl jezdzic autem i jak cos spowoduje zeby jej te znizki nie polecialy?? Poniewaz w tamatym roku w styczniu kupilem audi a4b5 silnik 1.6 i bylem wspolwlascicilem auta mama w tedy miala 50 procent znizki i zaplacilem 730zl za samo ubezpiecznie oc. A teraz jak bedzie silnik 2.3v5 to ja sie az boje ile moze kosztowac to ubezpiecznie. Chyba ze bede szukal w innej ubezpieczalni. Tylko znowu pytanie czy z tej hesti jak bym znalazl tansze ubezpieczenie np AXA to przechodza tam znizki mamy??


Ja zrobiłem tak: ojciec ma full zniżki w allianz więc samochód jest zarejestrowany na niego a ja jako współwaściciel. Wykupiłem ubezpieczenie w PZU gdyż gdybym również miał w allianz w razie czegoś straciłby ojciec zniżki a tak są dwie oddzielne firmy i utrata zniżek w jednej firmie nie powoduje utraty w innej.

Mój wiek 22 lata OC+AC+NWW + pier***** zwyżka za wiek 1780zł (jedna rata boje się pomyśleć ile by było na więcej rat) (AC bez wkładu własnego, pakiet serwisowy - naprawy w ASO)
GangstaMarc

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: GangstaMarc »

pampuch1, zniżki jak najbardziej przechodzą z innych firm. Też mam 21 lat i po przejrzeniu ofert wszystkich firm najtańsze w moim wypadku okazało się AXA Direct. Autko stoi na ojca, który ma max zniżki (w PZU) i ponad 20 lat prawka i ubezpieczenia.

Przy konfigurowaniu ubezpieczenia jest opcja (coś w tym stylu): czy są osoby młodsze od kierowcy głównego, które będą kierowały pojazdem - i tu wpisujesz siebie. Trochę to zwiększa koszt ubezpieczenia ale nieznacznie (ze 100-150 zł). Możesz wtedy "legalnie" jeździć autkiem bez strachu. Wada takiej opcji - nie dostajesz żadnych zniżek. Ja jednak tym się nie przejmuje ponieważ wysokość ubezpieczenia w dużej mierze zależy od stażu i wieku kierowcy, dlatego sobie zniżki wyrobie za parę lat.

Pełen pakiet OC+NW+AC(bez wkładu własnego) kosztowało mnie niecałe 770 zł.
Polecam... wszystko załatwiają bardzo szybko, rzeczoznawca umawia się gdzie i kiedy Ci pasuje.
Awatar użytkownika
pampuch1
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:27

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: pampuch1 »

GangstaMarc pisze:pampuch1, zniżki jak najbardziej przechodzą z innych firm. Też mam 21 lat i po przejrzeniu ofert wszystkich firm najtańsze w moim wypadku okazało się AXA Direct. Autko stoi na ojca, który ma max zniżki (w PZU) i ponad 20 lat prawka i ubezpieczenia.

Przy konfigurowaniu ubezpieczenia jest opcja (coś w tym stylu): czy są osoby młodsze od kierowcy głównego, które będą kierowały pojazdem - i tu wpisujesz siebie. Trochę to zwiększa koszt ubezpieczenia ale nieznacznie (ze 100-150 zł). Możesz wtedy "legalnie" jeździć autkiem bez strachu. Wada takiej opcji - nie dostajesz żadnych zniżek. Ja jednak tym się nie przejmuje ponieważ wysokość ubezpieczenia w dużej mierze zależy od stażu i wieku kierowcy, dlatego sobie zniżki wyrobie za parę lat.

Pełen pakiet OC+NW+AC(bez wkładu własnego) kosztowało mnie niecałe 770 zł.
Polecam... wszystko załatwiają bardzo szybko, rzeczoznawca umawia się gdzie i kiedy Ci pasuje.



Noto fajnie> teraz bede musial szukac siedziby axa direct u mnie w miesicie czyli w rzeszowie. Poniewaz nie wiem jak by to bylo jak bym zamowil ubezpiecznie przez internet to skad oni by wiedzieli ile moja mama ma znizek. A i jeszzcze jedno oplaca sie mi byc wspolwlascicielem?? Czy od razu auto zarejestrowac na mame i to wszystko?? Tylko boje sie zeby jej nie chycil sie urzad skarbowy czy jakos tak. Poniewaz ona nigdzie nie pracuje tata tak jakby tez:D. I ma juz na siebie audi a4b5 i gofa 4 zarejestrowane jeszcze jak dojdzie seat zeby sie nie przyczepili skad ma kase na te auta....
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: tomik »

Axa tylko na telefon.Pozdrawiam
TOMIK
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: pingpong »

Również polecam AXA. OC + NW + ubezpieczenie od kradzieży i pożaru = 445 złotych.
pingpong
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Sony »

Zniżki przechodzą do innego ubezpieczyciela bezproblemowo, ale ubezpiecz się GDZIE INDZIEJ niż Twoja mam. Powód ? Jeśli będziesz ubezpieczony w tym samym towarzystwie i spowodujesz kolizję to Twoja mama traci zniżkę ogólną. Jeśli natomiast Twoja mam ma w Hestii i ma 60% zniżek, a Ty będziesz w innym towarzystwie np. PZM to w przypadku kolizji tracisz zniżkę tylko Ty (jako współwłaściciel) a mama u siebie w Hestii zachowuje.

Przechodząc do właściwej rzeczy jaką chciałem napisać. Podwyżki, podwyżki, wzwyżki ech... PZM wymyślił sobie wzwyżkę 80% specjalnie z myślą o współwłaścicielach mających uwaga uwaga do 28 lat włącznie. Niestety drodzy moi rówieśnicy za "mało" wypadków robimy skoro tylko 80% Nam dali :( Rozwalajcie się częściej wtedy może będzie jakieś 120% huuura :D Zatem podziękowałem im za 2 letnią współpracę i przeszedłem teraz do Inter Risk.

AC + OC + NNW (10 tys.) + Assistance rozszerzony + szyby = 1575

Zabolało kieszeń, ale Tolek szczęśliwy, bo ubezpieczony. Jeszcze 4 lata i będę miał max zniżki na siebie :) Ogólnie teraz 6 lat trzeba być współwłaścicielem, żeby wyrobić sobie zniżki (10% rocznie).

GangstaMarc pisze:Pełen pakiet OC+NW+AC(bez wkładu własnego) kosztowało mnie niecałe 770 zł.
Jeśli z Auto Casco takie koszty to coś strasznie mało. Mnie samo OC przy max zniżkach kosztowało jakieś 660zł o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: tony »

Sony pisze:Ogólnie teraz 6 lat trzeba być współwłaścicielem, żeby wyrobić sobie zniżki (10% rocznie).

nie będąc współwłaścicielem też sobie tyle wyrobisz przez tyle lat tylko że wtedy nie korzystasz z zniżek współwłaściciela...
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: Sony »

tony pisze:nie będąc współwłaścicielem też sobie tyle wyrobisz przez tyle lat tylko że wtedy nie korzystasz z zniżek współwłaściciela...
Wydawało mi się to naturalne, więc nie napisałem :D
GangstaMarc

Gdzie ubezpieczaliście swoje auta i za ile.

Post autor: GangstaMarc »

Sony pisze:
GangstaMarc pisze:Pełen pakiet OC+NW+AC(bez wkładu własnego) kosztowało mnie niecałe 770 zł.
Jeśli z Auto Casco takie koszty to coś strasznie mało. Mnie samo OC przy max zniżkach kosztowało jakieś 660zł o ile dobrze pamiętam.


A pofatygowałem się i zrobiłem skana. Tolek wyceniony był na równe 20 000. Wiem, że składka rośnie jeśli się mieszka/garażuje w dużym mieście i np na ulicy(garażuje, nie mieszka :) ) . U mnie jest to garaż prywatny w małym miasteczku. A tak wyglądają ceny:
Obrazek
Obrazek


A co do pytania poprzednika wszystko załatwiasz przez telefon lub internet. Potem umawia się z tobą rzeczoznawca. Jeśli chodzi o zniżki możesz wpisać ile chcesz - sam uzupełniasz formularz (możesz ściemnić :) ). Problem w tym że robione są kontrole losowych klientów, a nie wspominam już o problemach jeśli dojdzie do konieczności skorzystania z ubezpieczenia.
ODPOWIEDZ