Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Szymek08 »

a ja dziś wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodniczego bo jak diagnozowałem Tolka to wyskoczył mi bład -17664 - Czujnik temperatury płynu chlodniczego - zwarcie do plusa/przerwa brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY. Jakies 20 minut roboty bo wtyczki ze starego czujnika nie moglem sciagnac. A za nowy zapłaciłem 28zł + 3zł za uszczelke ta zawleczke (bo zakupilem na wszelki wypadek). Satysfakcja z własnej roboty gwarantowana :-)
motyka8

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: motyka8 »

Dzis wymiana tulei w tylnym zawieszeniu. Teraz jest cicho az milo. Robota wlasna wiec drogo nie wyszlo.
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Martinez »

Wymiana akumulatora na Varta 74 Ah, zastanawiałem się nad Bosh ale zaufałem opinii forum :) narazie pali jak szalony :P cena 376 pln w Intercars
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: SZUBAR »

Dziś zamontowałem magiczną lampkę diodową wnętrza od Passata W8.
Gdyby nie ta cena to efekt jest całkiem całkiem.
Dodaję fotkę dla zainteresowanych.
W nocy lampka daje bardzo ciekawy efekt podświetlenia konsoli środkowej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 2011, 16:46 przez SZUBAR, łącznie zmieniany 1 raz.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

Szubar pochwal się efektem :)
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: remiq »

Naprawiłem dzisiaj szkody wyrządzone przez mróz, chociaż to jeszcze nie wszystko (a właściwie dopiero początek). Mam więc wymienione kompletne wycieraczki (mechanizm, silnik, ramiona i pióra), nową klamkę u pasażera i nasmarowane zamki.
Poza tym taki mały bonus w sylwestra upolowałem: boczki tylne pod elektryczne szyby ze schowkami i komplet hamulców tarczowych do tyłu. Będą do odbioru w tym tygodniu.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
HORNET

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: HORNET »

Dziś od 11 do 20 spędziłem w garażu przy nowym Toledo. Przeszczep siłowników klapy, naprawa klamek i przesmarowanie wszystkich mechanizmów. Założyłem radio, głośniki w przednim i tylnym podszybiu, drzwiach, gwizdki, CB Radio. Wymiana popalonych bezpieczników, poler pastą lekkościerną całej budy, obadanie podwozia(skorodowany prawy próg, lewy w stanie 3/5 prawy 1,5/5. Przekładka żarówek 150W przednich kloszy z niebieskiego Tolka, przekładka emblematów "S". Pczyszczenie silnika z zaległego brudu, reperacja podbicia z materiału pod maską, plakowanie, odkurzanie wnętrza, sprawdzenie klocków/tarczy. Demontaż miski olejowej - okazało się że poprzedni właściciel wyciągnął uszkodzoną panewkę i zabrał się za odkręcanie skrzyni czego nie dokończył. Przesmarowanie wszystkich uszczelek silikonem w sprayu. Sprawdzenie szczelności szyberdachu - nie przecieka, a bałem się o to bo szyba nierówno pokrywa się z dachem nad kierowcą. Jutro demontaż katalizatora, wrzucę moją strumienicę i wymienię wszystkie gumy od tłumika. Zakup oleju i filtra oleju. Montaż mojego nowego Akumulatora.

To by było na razie wszystko ;)

Zapraszam do tematów które założę z prośbą o pomoc przy usterkach jakie mam w nowym samochodzie. Pozdrawiam
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Szymek08 »

Przeczyszczenie styku kabli przy rozruszniku, nasmarowanie wszelkich uszczelek silikonem w sprayu i nasmarowanie kierownicy zeby vyła bardziej czarna i przyjemna w dotyku :-)
Rogal
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 17 cze 2010, 09:07

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Rogal »

Wykręcony kolektor ssący (masakra bez odpowiednich narzędzi, długich imbusów nie ma co podchodzić!), zawór EGR. Wszystko wyczyszczone z tony osadu. W dodatku zlokalizowałem usterkę przy (jak to ładnie jest nazwane) Przewód elastyczny odpowietrzenia pokrywy rozrządu bądź jak kto woli: Przewód odmy silnika na dole była tak sparciała, że pękła. I niestety kolejny koszt to zdemolowanego Toudiego bo rurka w Intercarsie "jedyne" 98,95zł...
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: szymekgd »

Dzis wylecial kat, wstawiona rura, koszt 50zl ;)
Katalizator nie skruszony, zapchany prawie w 100%, pojdzie na alledrogo lub na skup i pewnie troszke grosza (100-150) wpadnie.

ps Porozgladalem sie w w/w temacie i na alledrogo takie katy (male beczulki) dochodza do ok. 200zl (minus prowizja), z ogloszenia gosc przyjezdza i daje 160, wiec sprawa jest prosta, swoja droga jestem ciekaw ile on na tym zarabia :evil:
ODPOWIEDZ