[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

siwy_a1 pisze:Martinez a proponowali mu taką usługę u siebie w ASO? ;-) Bo na logikę, to wystarczyłoby spuścić tylko tyle, ile przedobrzył :?:


W ASO maja inne praktyki ;)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: siwy_a1 »

szymekgd no właśnie ja to rozumiem ;-) i dlatego zaryzykuję tezę, że kumpla Martineza chcieli naciągnąć na ponowną wymianę całego oleju, a pewnie wystarczyło samemu na kanale spuścić nadmiar :-)
No chyba, że to w ogóle jest takie dmuchanie na zimne i z przelanym olejem można spokojnie jeździć, nic się nie stanie itd. Nurtuje mnie czy tak właśnie jest :?: :-)
siwy_a1
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

siwy_a1 pisze:No chyba, że to w ogóle jest takie dmuchanie na zimne i z przelanym olejem można spokojnie jeździć, nic się nie stanie itd. Nurtuje mnie czy tak właśnie jest :?: :-)


Wujek google "mowi", ze zbyt duzy poziom oleju powoduje min. nadmierne zuzywanie sie uszczelniaczy walu, ktore beda caly czas zanurzone w oleju i ja jestem sklonny sie z tym zgodzic.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: siwy_a1 »

to już jest jakiś konkretny argument :)
siwy_a1
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

siwy_a1 pisze:z przelanym olejem można spokojnie jeździć, nic się nie stanie itd. Nurtuje mnie czy tak właśnie jest :?: :-)
Opowiem Ci pewną historię. Mój znajomy miał kiedyś Audi 2.8 VR6. Coś mu tam strzeliło (pasek czy coś) tak że miał głowice do roboty etc. Mniejsza o to. Mechanik mu to wszystko zrobił, jednak coś spartolił, bo zaczął mu ubywać olej. Okazało się, że gdzieś coś było źle doszlifowane, uszczelka odwrotnie założona i olej po prostu sobie systematycznie kapał. Średnio na 2 tygodnie dolewał koło litra oleju. Za każdym razem po dolaniu sprawdzał poziom, ale nie miał czasu żeby oddać auto w celu zrobienia miejsca wycieku i tak jeździł. Po pewnym czasie dolewał litr co 2 tygodnie bez sprawdzania poziomu oleju (dla mnie idiotyzm), bo przyzwyczaił się że ubywa.
Jakie było jego zdziwienie jak jadąc autem zaczęło się kopcić spod maski. Po otworzeniu maski buchnął na niego ogień i silnik popadł w samozapłon. Wziął z bagażnika gaśnicę, ale nie zadziałała. Jednak przypomniał sobie, że woził ze sobą w butelce wodę, więc chciał tą wodą ugasić silnik. Okazało się, że w butelce zamiast wody był bezbarwny płyn do spryskiwaczy czy wódka jakaś (nie pamiętam już :P). W każdym bądź razie zjarał sobie z lekka twarz taki podmuch był :D Na szczęście dolanie tego specyfiku czego efektem był podmuch przytłumił silnik i ugasił ogień.

Co było powodem ?

Kilka litrów oleju dolane w nadmiarze. Okazało się, że uszkodzeniu uległ czujnik oleju i sygnalizował mu brak oleju w momencie gdy olej był. A że z przyzwyczajenia nie chciało mu się sprawdzać poziomu oleju po dolewce dwutygodniowej to zapaliło mu się auto.

Chyba rozwiałem Twoje wątpliwości :) ?
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: siwy_a1 »

Ha ha :lol: ale się ubawiłem :-D Pewnie nie powinienem, ale rewelacyjnie to opisałeś ;-)
No teraz, to faktycznie jestem przekonany, że to istotne przegięcie ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Martinez »

siwy_a1, ASO powiedziało co ma zrobić i jakie będą konsekwencję. Olej wymieniał sam więc jego wina spuścił i nalał drugi raz ale tym razem tyle ile trzeba :) chwila nie uwagi i 5 litrów dobrego oleju zmarnowane...
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Martinez pisze:siwy_a1, ASO powiedziało co ma zrobić i jakie będą konsekwencję. Olej wymieniał sam więc jego wina spuścił i nalał drugi raz ale tym razem tyle ile trzeba :) chwila nie uwagi i 5 litrów dobrego oleju zmarnowane...


Musi kupowac opakowania 4l ;)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bonbini »

Sony pisze:Po pewnym czasie dolewał litr co 2 tygodnie bez sprawdzania poziomu oleju

Hoho, to drogą miał inwestycję z tym ciągłym dolewaniem :-D - ja od razu bym nie wytrzymał i dał z tym coś zrobić na warsztat. :-D
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Tyber »

Ja używam Mobil 10-W40 ( Semi Syntetic ) wymiania planowana na 20-go grudnia wraz z filtrami.
ODPOWIEDZ