Co mnie w..rwia??

Luźne gadki o wszystkim
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Co mnie w..rwia??

Post autor: Szymek08 »

To prawda ze ci z tymi halogenami moga doprowadzic do szału <zygi> Aż trafią na policjanta słuzbiste i im mandacik wlepi - chociaz w kodekszie nie jest powiedziane do ilu musi spasc widocznos zeby właczyc przednie swiatła przeciwmgłowe. A całą tę sprawę reguluje Art. 30 Kodeksu drogowego
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: Sony »

Szymek08 pisze:chociaz w kodekszie nie jest powiedziane do ilu musi spasc widocznos zeby właczyc przednie swiatła przeciwmgłowe. A całą tę sprawę reguluje Art. 30 Kodeksu drogowego
A ja zawsze sądziłem, że jest to 50m :P

Dla mnie powinni takich oszołomów karać z miejsca za jazdę na przeciwmgielnych podczas gdy nie ma mgły...
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

Co mnie w..rwia??

Post autor: Exotic »

Przednich świateł przeciwmgielnych można używać w warunkach zmniejszonej przejrzystości wynikających np. z mgły, zadymienia drogi lub opadów atmosferycznych, natomiast tylne przeciwmgłowe włączamy tylko wtedy, gdy widoczność na drodze spadnie poniżej 50 metrów (jeśli się poprawi, jesteśmy zobowiązani niezwłocznie wyłączyć te światła). Przednich przeciwmgłowych możemy używać też przy dobrej widoczności, ale tylko na drodze krętej oznaczonej znakami A-3 lub A-4 (niebezpieczne zakręty) wraz z tabliczką T-5 (napis “droga kręta”).
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: Sony »

...i już jestem mądrzejszy :D Dzięki Exotic :one:
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Co mnie w..rwia??

Post autor: Kitaj »

Ja tam do przeciwmgielnych z przodu nic nie mam ale używać ich z głową... Jeżeli używali by ich jak długich tzn ze jak ktoś jedzie z naprzeciwka to je gasimy i po problemie ;-)
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

Co mnie w..rwia??

Post autor: Tyber »

Mnie jedynie w Halogenowcach wkurza to jak jeżdza w biały dzien na Mijania+Halogeny nie wiem po co. Chyba tylko po to, żeby auto bardziej sie swieciło.
xMarcin95x
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwie 2010, 09:51

Co mnie w..rwia??

Post autor: xMarcin95x »

a mnie w*****ia sposób w jaki montują przednie reflektory w Seatach poczawszy od 5p a kończąc na Leonie. Nawet ręka się nie mieści aby wymienić żarówki a do tego cały tył trzeba rozbierać -.- żenada
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

Co mnie w..rwia??

Post autor: remiq »

xMarcin78x pisze:a mnie w*****ia sposób w jaki montują przednie reflektory w Seatach poczawszy od 5p a kończąc na Leonie. Nawet ręka się nie mieści aby wymienić żarówki a do tego cały tył trzeba rozbierać -.- żenada

Wszystkie tak mają. Ja sobie notorycznie kaleczę palce przy wymianie żarówek w moim 1L.


Ale co do tematu dyskusji:
Mnie ostatnio masakrycznie wk@#$% policjanci. Ciągną się za kimś przez całe miasto, żeby go dorwać za niedziałające oświetlenie tablicy rejestracyjnej. A skąd ja mogłem wiedzieć, że mi akurat dzisiaj styki w klepie zamarzną i się zawieszą wciśnięte? Na dupę sobie nie patrzę, a mało kto przed ruszeniem robi inspekcję... A na domiar złego olewają wezwanie przez radio, (ktoś zgłosił, że jakiś gość wytacza się z knajpy ulicę dalej i wsiada do auta za kółko naje@#$ jak mały Kazio ulicę dalej), bo "są zajęci".
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Co mnie w..rwia??

Post autor: voyager2550 »

Kumpel w Tico, aby wymienić żarówkę w lampie musi całe nadkole rozdzierać ;)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Co mnie w..rwia??

Post autor: Roxon40 »

A mi się junior rozchorował i jak mu się do jutra nie poprawi to idzie do szpitala wraz z żoną i taki sylwester się zapowiada :/ :evil: :evil: :evil:
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ