Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Wszystko o elektryce w aucie
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: dzwonek17 »

Pytanie jest następujące: jak kupie licznik i bedę chciał go założyć do tolka to czy on wymaga jakiegoś kodowania czy wkładam i działa?

Mam wydłubaną diodę przez jakiegoś ga... i nie wiem czy ją uda się wymienić czy kupić nowy licznik.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 23:52 przez dzwonek17, łącznie zmieniany 2 razy.
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: Misiek271 »

spokojnie wyminisz diode jezeli sam nie dasz rrady to wyciągnij livznik i daj komus kto sie trohe zna na lutowaniu a co do wymiany to trzeba by było go zapewne wkodować diodka wyniesie cie w najgoszym wypadku 5 zł a wlutowanie pewnie z 10zł no hyba ze maz znajomosci :P
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: dzwonek17 »

Dzięki pozdrawiam
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: voyager2550 »

Misiek271 - Twój post aż w oczy razi ;) Przeglądarka sama wskazuje błędy ;) Klikasz prawym i wybierasz co trzeba ....
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: dzwonek17 »

Może już ktoś kiedyś kodował, programował czy jak to zwał licznik i zechce tym się podzielić jak to się robi.
Dziękuje.
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: kamilwsp »

wiedza kosztuje :) poszukaj dobrze w necie to znajdziesz. a jak nie to ktos z dobrym vagiem powinien to ogarnac.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: dzwonek17 »

kamilwsp pisze:wiedza kosztuje :) poszukaj dobrze w necie to znajdziesz. a jak nie to ktos z dobrym vagiem powinien to ogarnac.


Super, myślałem że jesteśmy tu poto żeby sobie pomagać , ale dzięki za cenną uwagę .
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: goomis86 »

dzwonek17, jeśli już będziesz wymieniał licznik (na taki sam) to wystarczy tylko w liczniku zmienić kod immo (na taki jaki posiada aktualny licznik). Zrobisz to np. kabelkiem VAG K+CAN Commander. Przy okazji ustawisz sobie przebieg ;-)
jaceksteel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2010, 16:46

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: jaceksteel »

nikt Ci kolego nie będzie podawał na forum jak się rozkodowywuje licznik, bo co z tym idzie IMMO. Tak jakby powiedzieć jak okraść auto.. Wiec trochę luzu, trochę pieniążków i spec to Ci zrobi :-) pozdrawiam
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana / kodowanie licznika

Post autor: dzwonek17 »

goomis86 serdecznie dziękuje
Jednak są osoby które chcą się podzielić wiedzą -dziękuje

[ Dodano: 2011-01-03, 17:40 ]
jaceksteel jeżeli nie wiesz jak to się robi to nie wdawaj się w dyskusję a jeżeli umiesz a nie chcesz się podzielić na forum to napisz na moją skrzynkę.
Jeżeli poruszam temat na forum to znaczy że już przeszukałem internet i nic ciekawego nie znalazłem i nie potrzebuje takich rad.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ