[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

Kitaj pisze:Jak sie nie włącza wentylator to sie chyba nie przegrzewa ;-)


Bezpiecznik sprawdzales? ;)
robikon
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2010, 17:59

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: robikon »

Witam wszystkich mam podobny choc nie identyczny problem. U MNIE TEMP SILNIKA ROŚNIE OK DO 90' Jednak tylko przy wciśniętym pedale gazu dmucha w środku ciepłe powietrze, dodam ze płynu jest norma, górny przewód do chłodnicy jest ciepły dolny zimny, Prosze o pomoc tracę już nerwy
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

Mi się wydaje że zawalona nagrzewnica. Trzeba by zrobić płukankę układu.
Sprawdź dwa węże idące do nagrzewnicy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

Trafiona pompa wody?

ps Wystarczy w jednym watku zapytac...
robikon
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2010, 17:59

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: robikon »

No własnie dziś podjadę do znajomego, naprawde wporzo koleś mam nadzieję że mi pomoze, a w razie czego jak Kolego można tę nagrzewnicę przedmuchać odkamienić czy co tam jeszcze się z nią robi bo z pompą nie będzie problemów aby wymienic ale nagrzewnicę pierwszy raz będe robił

[ Dodano: 2010-12-02, 07:59 ]
szymekgd pisze:Trafiona pompa wody?

ps Wystarczy w jednym watku zapytac...

A jeśli chodzi o pompę to czy myslisz że jest to dlatego że wirnik zaczyna się obracać zbyt wolno na wałku ???
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

robikon pisze:
szymekgd pisze:Trafiona pompa wody?

ps Wystarczy w jednym watku zapytac...

A jeśli chodzi o pompę to czy myslisz że jest to dlatego że wirnik zaczyna się obracać zbyt wolno na wałku ???


Tak, ale jak to sprawdzic bez wymiany to niestety nie wiem.
Sprawdz poprawnosc dzialania termostatu, jak sie otworzy (a przy 90st.C powinien) to dolny waz nie powinien tak szybko ostygnac, a jakby sie nie otwieral to by zagotowal sie silnik i/lub uklad wyrzucal plyn.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

Z pompą wody jest problem bo jak się ją chce wymienić to trzeba zrzucić pasek rozrządu. Kiedy wymieniany był rozrząd i czy pompa była wymieniana?
Co do nagrzewnicy to za silnikiem do ściany grodziowej wchodzą dwa węże koło siebie jeżeli oba są ciepłe równomiernie to nagrzewnica jest ok. Płukanie może być następujące
1) spuścić cały płyn, zalać płyn do czyszczenia układu chłodzenia i reszta jak w instrukcji na opakowaniu. Następnie spuścić płukankę i zalać nowy płyn.
2) spuścić płyn, ściągnąć te dwa węże zalać ciepłą wodą z odkamieniaczem, przepłukać pod bieżącą wodą (z węża), założyć węże zalać nowy płyn.
P.S. Jeżeli się miesza wodę z koncentratem to należy użyć wody destylowanej.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

kornat pisze:[...]Z pompą wody jest problem bo jak się ją chce wymienić to trzeba zrzucić pasek rozrządu. [...]


Pewnie tak, ale warto sprawdzic, np. w silnikach AFN pompa nie jest na rozrzadzie.

Skoro maly obieg grzeje, to zapewne nagrzewnica jest drozna.

edit. W AFN z klima tez jednak trzeba zrzucic rozrzad...Mozna sprobowac podejsc od przodu, czyli zrzucic alternator i kompresor klimy.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 08:27 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

szymekgd pisze:Pewnie tak, ale warto sprawdzic, np. w silnikach AFN pompa nie jest na rozrzadzie.

Skoro maly obieg grzeje, to zapewne nagrzewnica jest drozna.

Tak, ale kolega ma Toledo II w TDI a w wszystkich pompa była napędzana rozrządem.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Tomek »

Nie wiem jak w silnikach TDI ale w moim jest dodatkowa pompa elektryczna, która właśnie odpowiada między innymi za ogrzewanie - jak odłączę kostkę od pompy wtedy na wolnych obrotach nie grzeje w środku.
ODPOWIEDZ