[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Pawcio3city pisze:Mi przez ten cały rozrusznik padał aku. Tulejki były do dup.. i przez to akumulator się szybciej rozładowywał. W efekcie już zrobiony rozrusznik chętnie kręci ale do kręcenia potrzebuje prądu. Po niezbyt eleganckim odpaleniu zapalała mi się na ok 2, 3 sekundy kontrolka ABSu na desce. Wyczytałem, że jest to spowodowane słabym naładowaniem baterii. W tej chwili akumulator się ładuje. Rano nadejdzie dzień sądu. Jeśli dalej będzie robił problem z odpaleniem to zostawiam go na kolejną noc u mechanika.


Kontrolka to chyba normalnie sie zapala.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Pawcio3city »

Po naładowaniu aku widać poprawę (choć rano było tylko -6). Ale kontrolka ABSu dalej się zapala. Dam sobie rękę uciąć, że wcześniej się nie zapalała.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Oszczedzaj rece ;) Podlacz vag'a i sprawdz ABS, moze bledy pokaze? U mnie kontrolka dziala tak jak jest w instrukcji, czyli:

Obrazek
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: regii.kr »

pewnie masz uszkodzony czujnik abs na kole a co do którego to wyjdzie na Vag-u mam to samo teraz musze zmienić P.P i będzie ok
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

regii.kr pisze:pewnie masz uszkodzony czujnik abs na kole a co do którego to wyjdzie na Vag-u mam to samo teraz musze zmienić P.P i będzie ok


Przy uszkodzonym ABS'ie kontrolka zapalila by sie na stale, a tak to pewnie samokontrola ukladu, moze przedluzona ze wzgledu na warunki atmosferyczne. Podlacz pod vag'a lub po prostu przyhamuj ostro na na sniegu/lodzie i sprawdz reakcje auta ;)
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: regii.kr »

zapala się i czasem gaśnie lub swieci cały czas dzisiaj zgasła i abs działa
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Exotic »

Podłącz pod kompa będziesz wiedział który czujnik szwankuje.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Lucas »

JA miałem ostatnio problemy z kontrolką od ABS'u, sam ABS tez nie działał, a się okazało, że jeden z tych bezpieczników nad akumulatorem się przepalił :P
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Pawcio3city »

U mnie dalej dupa. Po postoju dłuższym i przy obecnych temperaturach odpala jakby prądu mu brakowało. Tolek odstawiony na noc do mechanika. Rano sam odpali i bedzie sprawdzał co w trawie piszczy. Będę relacjonował na bieżąco... :-? :-?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Pawcio3city pisze:U mnie dalej d***. Po postoju dłuższym i przy obecnych temperaturach odpala jakby prądu mu brakowało. Tolek odstawiony na noc do mechanika. Rano sam odpali i bedzie sprawdzał co w trawie piszczy. Będę relacjonował na bieżąco... :-? :-?


Dzis natknalem sie na jakims forum na ciekawa sugestie, w podobnym do Twojego (i nie tylko ;) ) przypadku padl pomysl zeby sprawdzic przewody zasilajace z akku idace na swiece, rozrusznik i masowy na silnik, moze zly trop, ale warto sprawdzic.

Z drugiej jednak strony, przy obecnych temperaturach, gestosc oleju przed pierwszym odpaleniem jest b.duza i silnik ma spory opor do pokonania...
ODPOWIEDZ