Temperatura silnika

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ap05

Temperatura silnika

Post autor: ap05 »

Przerobiłem to w ubiegłym roku, wskźnik temperatury dochodził do około 60 st. napewno daleko było do 90. Wymiana termostatu nic nie pomogła, wymieniłem czujnik temperatury i wskaźnik funkcjonuje jak trzeba.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Temperatura silnika

Post autor: sroczkin »

oki u mnie wszysto juz dziala poprawnie :-D przez weekend autko stalo bo kierowca byl na "gazie" :evil: :lol: dzisiaj w pracy sprawdzilem te wentylatory i nie zalaczaja sie po odpaleniu autka na moj rozum to silnik po calkowitej wymiane plynu bronil sie przes przegrzaniem i dlatego odrazu zalanczal oba wentylatory plyn rozszedl sie po ukladzie odpowietrzyl sie i teraz wszystko chodzi oki po 3 kilosach mam juz piekne 90 stopni a jak grzeje ogrzewanie :lol:
Awatar użytkownika
Mario
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 25 sie 2008, 09:09

Temperatura silnika

Post autor: Mario »

umnie nie dogrzewa sie silnik nawet do 50 st, w czwartek jade na wymiane termostatu.
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

Temperatura silnika

Post autor: musiek25 »

A teraz ja mam taki sam problem jak na początku kolega SROCZKIN, taka sama sytuacja wskaźnik od temp. prawie wchodzi na 90st. Jak mu się uda zaraz spada o jedną kreskę i tak w kółko. Dodam, że gorzej łapie temperaturę jak zwykle, także przy wciśnięciu gazu na luzie też ma tendencję do obniżania temperatury ale nie zawsze czasami zwrasta :shock: Więc stawiałem na termostat i wybrałem się do warsztatu-diagnoza:TERMOSTAT SPRAWNY. Usterka: NIE ZLOKALIZOWANA. Prawdopodobnie zaczyna się kończyć uszczelka pod głowicą ale to niepewne tak stwierdzili. 20zł za sprawdzenie. Życzymy Wesołych świąt i do widzenia. A ja dalej z problemem co sądzicie na temat tej uszczelki?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Temperatura silnika

Post autor: tony »

Sprawdziłem u siebie - po przejechaniu 50 km oba węże letnie - termostat do wymianki :/
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Temperatura silnika

Post autor: kornat »

1. A u mnie jest że dopóki silnik nie osiągnie temp 90 stopni to jest ciepły ten wąż co jest po prawej stronie jak się patrzy na silnik (idący od góry chłodnicy) a ten co jest między termostatem a kranikiem spływu płynu jest zimny. Jak już silnik osiągnie temp. 90 stopni to ten górny jest gorący a dolny ciepławy. Czy tak ma być ??
2. Ostatnio jadąc obserwowałem sobie temp silnika na climatronicu (kanał 51) i na liczniku, przejechałem parę km i temp powoli rosła aż do ok. 40 stopni po czym włączyłem ogrzewanie na 23 stopnie i temp. w ciągu niecałych 2 km podskoczyła na 90 stopni. Czy to też jest normalne ??
Czy w obu przypadkach jest jest wszystko ok??
robikon
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2010, 17:59

Temperatura silnika

Post autor: robikon »

Witam wszystkich ja mam podobny choc nie identyczny problem Silnik się rozgrzewa do 90 stopni a z wylotów dmucha ciepłe powietrze ale jedynie gdy jest wcisnięty pedał gazu jednak gdy tylko stanę w korku i obroty spadna powietrze zaczyna dmuchac zimne, Dodam że wąż górny do chłodnicy jest ciepły dolny chłodny, a ilosc płynu w normie. Prosze o pomoc tracę juz nerwy
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Temperatura silnika

Post autor: kuba88w »

Panowie mam problem :cry: byłem u znajomego fanatyka silników tdi w sprawie poprawy podciągania szyb z pilota i przy okazji rutynowe sprawdzenie parametrów silnika. Okazało się, że silnik na wolnych obrotach ma 99 stopnii dopiero się termostat włącza i temp spada do 95... :-( przy jeździe spokojniej do 2000 obrotów i ok 100 km/h termostat koryguje do 90 stopni na vagu a przy ciskaniu do mniej więcej 150 km/h temp skacze do ok 93 stopni. Jutro czeka mnie trasa do domu 120 km z rzeszowa i będzie to spokojna jazda i mam nadzieję, że tamp nie podskoczy wyżej niż 90 stopni. A po powrocie wymiana na termostatu na firmę behr i modły żeby silnikowi się nie oberwało.... :-/ gdyby to nie wyszło dzisiaj to silnik... aż boje sie pomysleć :cry:

[ Dodano: 2011-06-04, 23:55 ]
ku*** chyba wszystko było by ok gdyby kupiło się nowe auto z salonu bo z używkami to tak jest własnie... po zakupie połowę częsci należy wymienic żeby przypadkiem się coś nie zwaliło przy eksploatacji a temp na vagu sprawdzana była niecały miesiąc temu i co? było wszystko OK i w tym czasie termostat poszedł się paść i byłem nie swiadomy tego... :-/ FUCK!!!!!

Rozumiem, że emocje kolegę poniosły, ale bez bluźnierstw proszę :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2011, 00:47 przez kuba88w, łącznie zmieniany 1 raz.
GangstaMarc

Temperatura silnika

Post autor: GangstaMarc »

kuba88w, przy 100 stopniach nie ma przecież końca świata. Nic silnikowi się nie stało.
Termostat za to kosztuje grosze... wymiana samemu w 5 minut (jak będziesz spuszczał płyn to trochę dłużej)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Temperatura silnika

Post autor: szymekgd »

Piszesz o termostacie, czy o czujniku wentylatora, bo nie moge Twojego postu ogarnac...?
ODPOWIEDZ