Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szymek08 »

Sony ma racje z tym olejem - reka nie powinna byc cala ufajdzna :-) A ja mam jeszcze inny sposów. Powiedział mi o nim znajomy mechanik. Sposob jest sprawdzony na Toledo 1,9 TDI ktorego teraz ja mam i na Toledo III 1.9 TDI ojca. A wyglada to tak - odpalasz auto i niech pochodzi z 2 minuty nastepnie odkrecasz korek oleju i kładziesz go spowrotem tak jakbys chciał go przykrecic ale nie przykrecasz tylko kładziesz. Prosisz kogos zeny dodal gazu tak troche 2500 - 3000 obrotów. i obserwujesz korek z chwila dodania gazu powinien byc zauwazalny jego ruch w doł jakby był zasysany. Swiadczy to o tym ze silnik nie ma przedmuchów. Sposob sprawdzony i skuteczny.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: szymekgd »

Szymek08 pisze:Sony ma racje z tym olejem - reka nie powinna byc cala ufajdzna :-) A ja mam jeszcze inny sposów. Powiedział mi o nim znajomy mechanik. Sposob jest sprawdzony na Toledo 1,9 TDI ktorego teraz ja mam i na Toledo III 1.9 TDI ojca. A wyglada to tak - odpalasz auto i niech pochodzi z 2 minuty nastepnie odkrecasz korek oleju i kładziesz go spowrotem tak jakbys chciał go przykrecic ale nie przykrecasz tylko kładziesz. Prosisz kogos zeny dodal gazu tak troche 2500 - 3000 obrotów. i obserwujesz korek z chwila dodania gazu powinien byc zauwazalny jego ruch w doł jakby był zasysany. Swiadczy to o tym ze silnik nie ma przedmuchów. Sposob sprawdzony i skuteczny.


Ciekawa teoria, pytanie jak sie ma do niej odpowietrzanie skrzyni korbowodowej...
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Szymek08 »

Nie mam pojecia ale jak lekko przyssie korek to jest OK. Jak pisalem dwa seaty tak sprawdzilem nie mowiac juz o innych autach z rodzinki. I wszystkie Działaja jak trzeba :-)
mihal85
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2010, 19:58

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: mihal85 »

Dziekuj wszytskim za opinie - zdecydowałem się odpuścic to auto - dowiedziałem się jeszcze ze auto już jest długi czas na sprzedaz.

Co do auta kolegi z forum to jest bardzo fajne i napewno z pewna historią, jednak moja sytuacja jest neico bardziej skomplikowana i jeden z warunkow jakie auto musi spełnic to minimum rok 2000-2001 - jest to związaen z finansami firmowymi. Po prostu mogę dostać trochę kasy na autko jeśli spełni ten warunek. Także niestety odpada

Szukam juz teraz uparcie Seata Toledo więc być może wrzucę tutaj jeszcze jakieś jak wpadnie mi w oko. Czy mam wtedy zakładac nowy temat czy wszytsko pod tym ciągnąć ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 15:57 przez mihal85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

Kontynuuj ten temat.
mihal85
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2010, 19:58

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: mihal85 »

Znalazłem jeszcze dwa autka.

http://otomoto.pl/seat-toledo-seat-tole ... 41511.html

Tutaj jest również brak znaczka TDI na klapie, ma hak i nie ma fotek silnika oraz nei wiem czy to odbicie czy jest jakiś problem z wyświetlaczem klimatronica?

http://moto.allegro.pl/toledo-1-9-tdi-2 ... 36902.html

Tutaj auto z Francji :roll: Trochę pokopany schowek, nie widać aby było potłuczone no i jest sporo zdjęc silnika

Ze względu na niższą cenę ten srebrny wydaje się bardziej interesujący

Co wy myślicie, bo tutaj juz wchodzi w grę dalsza wyprawa :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: kornat »

mihal85, Co do pierwszego to przód chyba składał jakiś lakiernik po pijaku zderzak maska itp nie pasuje do siebie. Być może nawet ten http://www.youtube.com/watch?v=QL0nR4DrxCA :D
Co do drugiego to błotnik strona kierowcy jest niżej, na klapie wszystkie oznaczenia a brak S, brak osłony pod silnikiem.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 17:07 przez kornat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: regii.kr »

klimatroni sie rozlał o mocnego wciskania 0 szanowania autka ,po naklejce ja bym odpuscił :) a co do niebieskiego to dziwne ze brakuje zaslepek od srubek srodkowej konsoli i tapicerka się odkleja
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 17:08 przez regii.kr, łącznie zmieniany 1 raz.
mihal85
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2010, 19:58

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: mihal85 »

Heheh rzeczywiscie cos tam nie gra i to dość mocno :/ Widocznie to właśnie ten z filmiku składał :D
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: koti »

W tym pierwszym to nieźle rączki w drzwiach są wyjechane jak na 170 tys przebiegu. Albo mi się wydaje albo na dachu nie ma tych plastikowych listew.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ