Szum/wiatr w aucie

Tematy ogólno-techniczne
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

Witam jestem tu nowy więc całkiem możliwe że nie do końca we właściwy sposób zakładam nowy temat a że to raczej pierwsze forum na którym zagościłem to temu się tłumacze :lol:
Więc moje pytanko brzmi,jadąc tak ponad 100km strasznie mi wieje z szyb jak i kierowcy tak i pasażera (przynajmniej tak mi się wydaje) mimo tego że są domknięte.Przez to robi się mega głośno w środku :-? Może ktoś tak miał i wie gdzie dzióbnąć żeby to zreperować.
Będę wdzięczny za każdą rade

Pozdr
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 21:37 przez mielcza, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Kitaj »

Podejrzewam albo zuzyte uszczelki albo drzwi juz troche opadły na zawiasach....
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Szum/wiatr w aucie

Post autor: regii.kr »

ale wieje czy jest tylko głośno bo jeśli tylko głosno to może to być winna anteny na dachu ja miałem tak samo głosno jak przekraczałem 80 kmh i zmieniłem bacik i jest cisza a myślałem ze uszczelka szyby albo nadkola, no miałem dochodzenie przez 3 tygodnie dopiero jak wjechałem na mycie to wyszło bo bacik lezał z tyłu
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Szum/wiatr w aucie

Post autor: siwy_a1 »

regii.kr to wjechałeś na mycie 80 km/h? :-D gdzie masz taką myjnię ekspresową? ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Szum/wiatr w aucie

Post autor: regii.kr »

nie, jak byłem na myjni to odkręciłem bacik żeby go nie urwało :) i zakręciłem jak wyschła woda :)
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

No właśnie wieje,ze strony kierowcy przyłożyłem reke do szyby i wiało troche,czułem na rece.A po stronie pasażera bardziej słychać ale Mi ciężko sprawdzić jadąc ponad 100km samemu :-D ,musze wziąć jakiego kumpla ze sobą,ze świeczka aż przyłoży płomien do szyby i sprawdzi czy wieje :-) bo jakoś nie było okazji ostatnio.
No ale jeżeli okaże sie że wieje to da rade to samemu jakoś zrobić? i w jaki sposób?

A jeszcze tez taki problem mam,mianowicie przy predkości tez o koło 100km i więcej czuć drgania całego samochodu i tak sie nie pewnie w nim czuje jakoś... co to może być? Z góry dzieki za odpowiedz

Pozdr

[ Dodano: 2010-11-14, 19:25 ]
A drzwi raczej nie opadły by by była różnica z tylnimi (chodzi mi o linie),dość fajnie i sztywno sie zamykają i otwieraj
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

Szum/wiatr w aucie

Post autor: siwy_a1 »

Co do drgania całego samochodu, to zacząłbym od wyważenia kół ;-)
siwy_a1
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

Koła wyważone,kierownica nie szarpie ani nie drga.Po prostu tak jak by całą budą trzepało
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Pawcio3city »

Mój szwagier kiedyś pamiętam w swojej BMW miał krzywe felgi. Były niby wyważone, niby ok a przy prędkości 80 - 120 km/h też trzęsło samochodem. Założył stalówki i było ok.
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

no właśnie na alumkach z oponami letnimi nie wiem czy tak samo się dzieje bo akurat nie miałem okazji jechać na nich w okolicy 100km ,prawie zaraz po kupnie Tolka zmieniłem na zimówki bo temperatura dość nisko spadła wiec juz chciałem to mieć z głowy ( a teraz wciąż o koło 15 stopni w plusie... :-/ ) więc puki co na zimówkach wyważonych tak się dzieje
ODPOWIEDZ