[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

Tomas pisze:kolego sprawdź też poduszki silnika, może któraś strzeliła a efekt akustyczny będzie wtedy podobny jak u Ciebie.


sprawdzę to też w takim razie!
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

i ja się podepnę z pytaniem, a mianowicie u mnie na nierównej drodze jadąc prosto coś trzeszczy jak by w tylnym zawieszeniu nawet na niewielkich nierównościach, nie jest to stukanie czy pukanie tylko jak by się coś trzeszczało lub skrzypiało, Dodam, że byłem z tym u znajomego mechanika podwórkowego i po jeździe powiedział że to nie jest żaden element zawieszenia tylko coś innego się tłucze gdzieś przy kołach tylnych.Spotkał się ktoś z czym podobnym? dodam, że przy większych prędkościach dość mocno drży mi kierownica, szczególnie gdy trzymam go na gazie, przyczyna tkwi w zawieszeniu? Będę wdzięczny za sugestie :-)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

rysiekkk1, co do kierownicy to mi przy wiekszych też trzesło wymieniłem łąpe silnika i tarcze i teraz jest juz ok, tylne zawieszenie nie ma raczej nic wspolnego z trzesieniem kierownicy, najprosciej to zacznik o sprawdzenia czy felga gdzies sie nie przygniotła oraz je wywaz ponownie (to najtansza opcja sprawdzenia) co do tylu to sprawdz czy nadkole sie nie poluzowało, oraz czy wymieniałeś tylne tuleje belki one daja podobny odgłos jak sie zaczynaja konczyc a potem zacznie ci walić na potege:) sprawdz czy kolo zapasowe masz dobrze zamocowane i dokrecone co bys mial pewnosc ze nie lata, wywal wszystko z bagaja i sie przejedz, wyjmij tez wykladzine moze cos pod nia wpadlo i daje taki efekt:)
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

dzięki jonson22, będę szukał, pewnie te tuleje belki bo nadkola i koło zapasowe siedzą sztywno, pod dywanami też nic nie ma bo niedawno wszystko wyciągałem bo mi woda ciekła do środka, koła wyważę przy okazji zakładania zimówek:)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

rysiekkk1, ile masz przelatane ? mi tuleje padły przy ok 160tys jeśli dobrze pamiętam. od razu jak będziesz zdejmował koła sprawdź czy nie ma luzów na łożyskach piast( z reszta na założonych najlepiej to sprawdź podnieś samochód i poruszaj ręką za koło czy nie ma luzu, sprawdź od razu zaciski czy na nich nie ma luzu.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

140 000 zrobione więc by się zgadzało...
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

rysiekkk1, wczłap sie pod bryke podnies tyl i sprawdz w jakim sa stanie :)

[ Dodano: 2010-11-06, 12:30 ]
przebieg to od nowości, czy taki ci licznik pokazuje a kupiłes z 2 reki sprowadzany?
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: rysiekkk1 »

jonson22, kupiłem sprowadzany ale myślę że oryginał przebieg, posiada wiarygodną książkę serwisową prowadzoną do końca. Ogólnie auto i silnik w super stanie, nie zużyte tylko lakierowane było:/ Niestety jadę do Niemiec jutro na 2 tyg więc dopiero po powrocie będę to robił.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

rysiekkk1, spoko, jak bedziesz mial czas to luknij ile sobie licza za zderzak ok lepna cupry R pełny ze wszystkimi plastikami,:)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bonbini »

Panowie, od tygodnia przy skręconych do połowy kołach lub bardziej słyszę niepokojące pojedyńcze stuki z układu kierowniczego, co to może być. Mam wspomaganie, ale jest sprawne, poziom płynu w normie. Końcówki drążków? Gumowe tuleje do wymiany?
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 18:14 przez Bonbini, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ