Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
xMarcin95x
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwie 2010, 09:51

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: xMarcin95x »

widzę żę kolega z lublina :) , też miałem jeszcze jeździć w końcu 74k , ale rolka popiskiwała , to przy okazji wszystko wymieniłem i tak samo , stare części jeszcze w db. stanie
Awatar użytkownika
pavel
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:29

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: pavel »

To jest po prostu śmieszne - 180 kkm na rozrządzie z paskiem.
Odwołując się do screena z e-techa (programu, który zawiera bardzo dużo błędów) widać jaki silnik jest opisywany. Silnik o kodzie APT nie był montowany w Toledo ( silniki 1.8 20v montowane w Toledo miały oznaczenia AGN i APG), a na przykład w Passacie B5 i Audi A4. W tym silniku nawet pompa wody nie chodzi na rozrządzie, więc chyba coś jest nie halo i porównania nie mają sensu, a serwisy które to głoszą radzę omijać szerokim łukiem ;-)
TDI engines are for senior citizens...
Awatar użytkownika
pavel
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:29

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: pavel »

koti88 pisze:Panowie a gdzie w wawie dobrze i tanio robią rozrząd?


http://www.autoplus-serwis.pl/
TDI engines are for senior citizens...
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kalafik »

Witam mam pytanko pasek rozrządu był wymieniany przy 135 tys tak mnie zapewnił kumpel a teraz mam już 175 tys czy już czas na zmianę. A drugie pytanko w jaki zestaw części muszę się zaopatrzyć ?
kalafik
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Sony »

kalafik pisze:Witam mam pytanko pasek rozrządu był wymieniany przy 135 tys tak mnie zapewnił kumpel a teraz mam już 175 tys czy już czas na zmianę.
Wymiana przy 200 tys. ;) Ja mam wymieniony na częściach SKF przy 130 tys. i planuję wymieniać przy 200 :)

Co do zestawu części to zależy czy po taniości czy solidnie chcesz robić. Solidnie to SKF właśnie moim zdankiem ;)

P.S. Oczywiście do wymiany też pompa wody...
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kalafik »

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać ale nie wiem jakiej firmy jest aktualnie ale jeżeli proponujesz zestaw SKF to co dokładnie mam kupić i jak cenowo
kalafik
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Sony »

Kalafik no wszystkie części.

Rolki, Pasek zębaty, Pompa wody itepe...

Coś w tym stylu -> http://allegro.pl/rozrzad-pompa-seat-to ... 90371.html
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: mlody158 »

graty rolki itp np SKF albo INA napinacz i tak będzie z Canady Litens pasek rozrządu Conti Ct1044 wzmocniony na grzbiecie zresztą podział ze względu na numer silniki już nie istnieje tylko trzeba mieć metalową rolke napinacza ale teraz chyba już innych niema, lub np GATES też wzmocniony- chodź ja ich nie kupuje bo miałem kiedyś niemiła przygodę. Pompę wody np Hepu, INA dobre są, pompy SKF ja bym nie brał, zresztą co nie kupisz i tak nie wytrzyma tyle co to samo wpakowane na pierwszy montaż, a rozrząd można sobie samemu bez problemu zrobić ale długo schodzi rozebrać wszystko i zrobić miejsce sama wymiana paska i gratów to 30 minut.
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kalafik »

Wielkie dzięki za wstępna pomoc pozdrawiam
kalafik
mistrzu2003
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2010, 22:29

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: mistrzu2003 »

Dziś wymieniałem rozrząd 1wszy raz. Fabryczne graty były INA. Na takie same wymieniłem. Co do pasków to czy to będzie Ruville czy inna firma to i tak robi Gates albo Contitech. Pompę włożyłem GRAF.
Maro
ODPOWIEDZ