[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Hansu81
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:59

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Hansu81 »

Kornat, sorki że Ci głowe zawrcam.
Te bezpieczniki na akumulatorze są wszystkie ok. Żaden nie przepalony.
W komorze silnika znalazłem taką czarną skrzynkę (w kształcie schodków) i w środku znajdują się dwie kostki.
Jedna o wartości 100 a druga o wartości 53. Sprawdziliśmy i są sprawne.
Natomiast nie mogę znaleźć tej skrzynki przekaźnikowej wewnątrz auta (tak jak podane jest na rysunku).
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: kornat »

Hansu81 pisze:Natomiast nie mogę znaleźć tej skrzynki przekaźnikowej wewnątrz auta (tak jak podane jest na rysunku).

Ona jest pod kolumną kierowniczą.
GangstaMarc

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: GangstaMarc »

kornat, dzięki za wskazówki... obczaję te bezpieczniki na weekendzie, chociaż w temacie elektryki w samochodzie jestem cienki bolek strasznie ( może się uda )

Wspominacie coś o skrzynce pod kolumną kierownicy - w sumie możliwe, że coś uwaliłem jak ostatnio regenerowałem czujnik pedału hamulca. Tak czy siak dzięki za info.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

GangstaMarc pisze:vwir, mam takie coś jak opisujesz... zdjęcie poniżej. Jak widać fakt posiadania tego podgrzewacza nie sprawia, że szybko się nagrzewa. Są jakieś bezpieczniki od tego badziewia? Może te świece się wymienia?
Chciałbym się z tym jakoś uporać... bo zimno to dopiero będzie


Ten podgrzewacz zalacza sie tylko jezeli ustawisz nawiew na szybe, jest montowany w autach przeznaczonych na zimne kraje, tak wyczytalem na innym forum.
spajker

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: spajker »

Super :-) tez mam taki podgrzewacz ale niewiem czy mi dziala.Jak sprawdzic czy dziala trzeba te swiece wykrecic czy jest inny sposob na sprawdzenie,prosilbym o opis jak sprawdzic te swiece
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

spajker pisze:Super :-) tez mam taki podgrzewacz ale niewiem czy mi dziala.Jak sprawdzic czy dziala trzeba te swiece wykrecic czy jest inny sposob na sprawdzenie,prosilbym o opis jak sprawdzic te swiece


Duzo o tych swiecach napisane jest na elektrodzie, szczegolnie polecam posty uzytkownika SZTOMEL.
Ogolnie swiece dzialaja jezeli:
-nawiew jest przelaczony na szybe
-obroty silnika >800
-temp. otoczenia <5st.C
-temp. plynu <75st.C
-obciazenie alternatora jest mniejsze od...tu nie pamietam...
-swiece zalaczaja sie pojedynczo w zaleznosci od "dostepnego" pradu
-z tego co pamietam sprawdza sie je tak jak swiece zarowe, czyli ich rezystancje.

Jezeli cos przeoczylem to przepraszam.
spajker

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: spajker »

Dzieki postaram sie poszukac na elektrodzie moze dojde do tego.

[ Dodano: 2010-10-18, 00:39 ]
Wpadl mi do glowy pomysl zeby to podgrzewanie plyny jakos podlaczyc np.Do ogrzewania szyby tyl niewiem czy da sie ale mogbym sobie recznie zalaczac swiece .Drodzy koledzy powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc i jak to zrobic bo z elektryki jestem slaby niestety :-P
HORNET

Problem z ogrzewaniem w 1L

Post autor: HORNET »

Otóż zbliża się zima i z rana jest minusowo, seata musze odpalać 25 minut przed wyjazdem z podwórka... A kiedy dostałem samochód a było to jesienią, wszystko było cacy, samochód po chwili był w stanie dać przyjemność i zagrzać kabinę, teraz przyszła kolejna kolejna już jesień a ogrzewanie mozolnie chodzi jakby go w ogóle nie było..

Obrazek

Temperatura silnika jest mniej więcej na tym poziomie lub wyżej, a z nawiewu leci zimne powietrze, to nie jest normalne... Nie znam się na tym ustrojstwie, a nie mam czasu podjechać po pracy do speców. Cczy to w ogóle ma związek z temperaturą silnika czy pracuje samodzielnie? Gdzie szukać usterki?

Z góry dziękuję za pomoc
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: szymekgd »

Na 99% termostat za wczesnie sie otwiera, do wymiany.
HORNET

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: HORNET »

Panowie czy jest w Toledo 1l korek odpowietrzania na chłodnicy? czy po prostu przewodami mam to zrobić?
ODPOWIEDZ